24/06/2021
Akadémia

U21: Manchester United – Chelsea 1:1

Manchester United U21 remizoval v 18. kole Barclays Under-21 Premier League na Old Trafford s Chelsea U21 1:1.

u21 premier league

Do utkání, které na Old Trafford sledovalo celkem 9 257 diváků, zasáhli i hráči z prvního týmu United. Po zranění nastoupili obránci Phil Jones a Cameron Borthwick-Jackson a záložník Ashley Young.

Do první vážnější šance domácích se v 6. minutě dostal Ashley Young, jehož nebezpečnou přihrávku odvrátil na rohový kop obránce Clarke-Salter. Young, který nastoupil na neobvyklé pozici hrotového útočníka, o pár minut později střílel do boční sítě hostující branky. V 17. minutě se do vedení dostali hráči Chelsea – Paddy McNair fauloval Josimara Quintera a z přímého kopu se krásnou střelou prosadil Kasey Palmer – 0:1. United mohli vyrovnat o pár minut později, nicméně nepříliš razantní střela Guillerma Varely mnoho problému brankáři Mitchellu Beeneymu nenadělala. Ve 43. minutě se do velké šance dostal Ola Aina, ale jeho střela z dálky lízla břevno branky Sama Johnstona. První poločas tak skončil vedením Chelsea 1:0.

Hned v úvodu druhého poločasu musel Ro-Shaun Williams obranným zákrokem zasahovat proti šanci Palmera. Chelsea byla i nadále aktivnější a v 56. minutě po rohovém kopu střílel nad obránce Clarke-Salter. Stejně dopadl v 59. minutě na druhé straně Donald Love. V 61. minutě se Rudí ďáblové přeci jenom dočkali vyrovnání – střela Jamese Weira skončila i za přispění teče za zády hostujícího brankáře – 1:1. Následně mohl Weir přidat i druhou branku, nicméně jeho hlavička po rohovém kopu Andrease Perreiry skončila v náruči brankáře Beeneyho. V 85. minutě byl blízko vstřelení vítězné branky opět Weir, jenž nedosáhl na přihrávku Younga. Když v nastaveném čase hlavičkoval Young do brankáře Chelsea, skončilo utkání remízou 1:1.

Manchesteru United U21 momentálně patří v ligové tabulce druhá příčka, když na vedoucí Sunderland U21 ztrácí čtyři body. Mladíci United však mají hned tři zápasy k dobru. V dalším utkání se hráči rezervního týmu Red Devils představí v pondělí 11. dubna, kdy vyzvou mladíky Middlesbrough.