24/07/2021

Carrick: Je to viac ako len zisk troch bodov

Michael Carrick verí, že tesné nedeľné víťazstvo Manchesteru United nad rivalom Manchesterom City v pomere 1:0 znamená „viac ako len zisk troch bodov“, keďže víťazstvo a radosť po zápase je oprávnená.

Carrick Van Gaal

Mladý Marcus Rashford vsietil rozhodujúci gól v 16. minúte, čo znamenalo, že United znížili náskok City len na jeden bod, a to je dôležité najmä z hľadiska boja o umiestnenie v top štvorke.

V pozápasovom rozhovore pre Sky Sports Carrick poznemanal, že porážka rivala the Reds znamenala omnoho viac vzhľadom na situáciu, ktorá momentálne panuje v lige pred reprezentačnou prestávkou.

,,Myslím si, že je to viac ako len zisk troch bodov. Vzhľadom na pozíciu, ktorú v lige okupujeme, to bolo životne dôležité víťazstvo,“ deklaroval vicekapitán. ,,Pred reprezentačnou prestávkou sme museli získať tieto tri body, keďže to nám dodá potrebný impulz a je to niečo, na čom môžeme stavať po nášom návrate.

Po nedávnom hektickom zápasovom programe Carrick cítil, že jeho spoluhráči si viedli naozaj dobre v tejto bitke o plný zisk bodov.

,,Myslím si, že v prvom polčase sme si počínali naozaj dobre a strelili sme gól zásluhou Marcusa Rashforda – bolo to neuveriteľné zakončenie,“ pokračoval. ,,Bojovali sme až do konca, avšak ku koncu zápasu sme už pociťovali kŕče. Bol to dlhý a náročný týždeň, avšak dostali sme sa cez to a pre nás to je pozitívny výsledok a skvelý spôsob, ako sa odraziť od štvrtkového zápasu.

Dvojtýždňová reprezentačná prestávka je naplánovaná pred najdôležitejším obdobím sezóny.

,,Pred nami je niekoľko extrémne dôležitých ligových zápasov a samozrejme aj pohárový zápas [odveta proti West Hamu],“ hovorí Carrick. ,,Dodáva nám to potrebnú angažovanosť a motiváciu do záverečnej fázy sezóny.