15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Martial: Také se umím naštvat

Anthony Martial byl prvně pořádně vyzpovídán od doby, co se připojil k Manchesteru United. S Geoffem Shreevesem si povídal o životě v Anglii, jeho oblíbené pozici a dalších věcech.

MartialManchester za něj Monaku zaplatil 36 milionů liber, což byla šokující částka, ale mladý Francouz dal čtyři góly v prvních čtyřech zápasech a utišil všechny kritiky. Dvacetiletý mladík zůstává klidný, i když měl i delší sérii bez gólu, ale trvá na tom, že se umí naštvat, když je to potřeba.

„Vždy jsem byl klidnější typ a to už nikdo nezmění, ale když se mi nepodaří skórovat, jsem naštvaný sám na sebe. Je pravda, že vše šlo hrozně rychle, když jsem podepsal smlouvu s Manchesterem, ale snažil jsem se zůstat v pohodě a soustředit se jen na fotbal. Tvrdě jsem pracoval a už se mi to začíná vracet.“

Manažer Louis van Gaal rozzlobil některé fanoušky, když Martiala začal stavět na levé křídlo. Přesto 4 jeho branky ze 6, které v Premier League vstřelil, přišly právě, když hrál na této pozici. Martial vnímá sám sebe jako hlavního útočníka, ale bude hrát kdekoliv bude manažer chtít.

„Především jsem útočník, ale nevadí mi hrát na jiných pozicích. Jakmile jsem na hřišti, snažím se prostě za každou cenu pomoct týmu. Samozřejmě když se mi podaří skórovat, tak jsem šťastnější, ale tak to chodí.“

Martial ví něco o vysokých přestupních cenách, když se už jako sedmnáctiletý přesouval z Lyonu do Monaka za 5 milionů liber. Jeho přestup do Premier League s sebou nesl mnohem víc tlaku, ale jak sám říká, prostě si jen vychutnával tu výzvu.

„Premier League je fyzicky mnohem náročnější než francouzská Ligue 1. Zbožňuji anglický fotbal, podle mě je nejlepší na světě a doufám, že to zůstanu hodně dlouho. Atmosféra je tu úplně jiná než ve Francii, lidé tady fotbalem žijí a to se mi líbí. Každý fotbalista by chtěl hrát v Premier League.

Ve Francii je jednoduché odhadnout, který tým vyhraje ligu – v Anglii byste mohli hrát kdekoliv a vždy to budete mít velmi obtížné. Myslím, že mi to pomohlo uvědomit si, jak jsem silný. V Monaku jsem se nebál hrát tvrdě, ale také jsem nehrál každý týden. Manažer mi věří a vždy se ujišťuje, jestli na mě nedoléhá ten počet odehraných zápasů a jestli jsem fit.“

United se v neděli postaví svěřencům Manuela Pellegriniho v boji o postupová místa do Ligy mistrů. Před pár týdny to ani na boj nevypadalo, jenže Manchester City ztratil jak body, tak formu a dal United naději.

„Bude to pro nás důležité utkání a musíme ho vyhrát, jestli se chceme v tabulce někam posunout. Pár zápasů ještě zbývá a když v neděli zvítězíme, můžeme se mezi první čtyři nejlepší týmy dostat.“

zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!