Review: Manchester United – FC Liverpool

42

V osemfinále Európskej ligy sa Diabli predstavili pred domácim Old Trafford proti svojmu odvekému rivalovi Liverpoolu. Zápas sa skončil remízou 1:1 a to znamenalo pre Diablov vypadnutie už z druhej európskej súťaže.

man-utd-v-liverpool

Button - Před zápasem

Po domácej pohárovej remíze s West Hamom nebolo čo oslavovať a Devils vstupovali do zápasu s dvojgólovým mankom na súpera. Naviac sa ľahko zranil Herrera, ale Van Gaal mal k dispozícii zopár navrátilcov po zraneniach. Bol to napríklad Valencia, ktorého sme nevideli behať po trávniku už dlhšiu dobu a je dobré vedieť, že hráči sa postupne vracajú z maródky. Do základnej zostavy sa prekvapivo nedostal ani jeden z dvojice Scheniderlin/Depay.

Button - První poločasOd prvej minúty mali hráči United v hlavách dvojgólový náskok súpera a preto sa nesnažili len držal loptu v strede poľa ako zvyčajne, ale snažili sa približovať bližšie k Mignoletovej bráne. Ale s pribúdajúcim časom táto snaha opadala a v prvých 20. minútach si Diabli nevytvorili ani jednu šancu. Vidieť to bolo najmä na individuálnej akcii Rashforda v 22. minúte, keď sa všetci jeho spoluhráči na neho dívali zo stoja. Marcus bol zároveň aj najaktívnejším hráčom úvodných minút. Prvý zaujímavý moment prišiel v 31. minúte, kedy sa po faule na Martiala kopala penalta. Loptu na biely bod si postavil sám faulovaný hráč a prvou strelou do priestoru brány otvoril skóre zápasu 1:0.  Do tohto momentu zápas neponúkal divákovi moc potešenie, azda okrem pekného zákroku De Geu, ktorý prišiel pár minút pred gólom. Naopak po góle Diabli opäť trochu ožili, na čom mali veľkú zásluhu aj diváci, ktorí hráčov neustále burcovali. Žiaľ toto nadšenie dlho netrvalo a v 40. minúte nechala obrana v 16tke voľného Hendersona, ktorý sa sám divil, že vo veľkej príležitosti netrafil priestor De Geovej brány. O pár minút na to mal obrovskú príležitosť Rojo po spätnej prihrávke Fellainiho, ale ani jeho pokus neskončil gólom. Tento gól by znamenal dorovnanie celkového stavu z oboch zápasov. No opak sa stal skutočnosťou a Coutinho na opačnej strane v poslednej minúte zápase po veľmi laxnom bránení rozvlnil sieť a United tak inkasovali veľmi nelichotivý gól do šatní 1:1.

Button - Druhý poločas

V druhom polčase nastala v podstate tá istá situácia ako v prvom, pretože hráči United museli doháňať dvojgólové manko, akurát mali menej času. Zo začiatku bolo vidieť, že hra sa značne otvorila, z čoho pramenilo aj viac gólových príležitostí na oboch stranách. Za zmienku stojí hlavička Fellainiho, ktorý sa posunul vyššie do súperovej 16tky a takisto množstvo individuálnych pokusov Rashforda a Martiala. V 72. minúte mal opäť veľkú šancu Fellaini po spätnej prihrávke aktívneho Rashforda, ale jeho strela mierila mimo bránu. Po týchto šanciach sa prebudili aj hráči Liverpoolu a to najmä Coutinho, ktorý zamestnával De Geu asi najviac. Do konca zápasu bol obraz rovnaký ako dovtedy, buď sa snažili individuálne presadiť Rashford s Martialom alebo nasledoval center na Fellainiho do 16tky. Žiaľ ani jeden spôsob nepriniesol požadované výsledky. V nadstavenom čase sa ešte snažil Lingard vybojovať penaltu, ale hlavný rozhodca situáciu videl a druhá penalta v zápase sa nekopala. Zápas sa teda skončil remízou 1:1 a Liverpool postupuje do ďalšieho kola Európskej  ligy. Button - Závěr

Po slabom nasadení niektorých hráčov najmä v prvom polčase a nedostatočnej kreativite v ofenzíve sa s postupu teší náš odveký rival z Liveproolu. Cieľ zápasu bolo streliť o dva góly viac ako súper a Diablom sa podarilo dať iba jeden gól, čo svedčí samo za seba. Kľúčový faktor bola aj z môjho pohľadu zle zvolená základná jedenástka, kde mali byť nasadení hráči, ktorí sa nemusia striedať kvôli únave ako napríklad Rojo a možno z časti aj Carrick a ostalo by nejaké to striedanie na útočiacich hráčov, ktorí sa mohli vpredu aj roztrhať. Takže taký Memphis alebo Schneiderlin by určite zvládli odohrať celých 90 minút. Bolo vidieť aj laxné bránenie niektorých hráčov alebo neochota/nedostatok síl pri pomáhaní obrane. Každopádne takto sa o postup do ďalšieho kola nebojuje a hráči a najmä tréner by mali zapracovať  na prístupe. Ďalej sa ukázalo, že sme na míle ďaleko od tímov ako Juventus alebo Bayern, ktorý vo vzájomných zápasoch ukázali, že nič nie je stratené a treba bojovať o každú loptu až do konca.

Manchester United: De Gea; Varela (Valencia 46), Smalling, Blind, Rojo (Darmian 63); Carrick (Schweinsteiger 71), Fellaini; Lingard, Mata, Martial; Rashford.

Nestriedaní hráči: Romero, Williams, Schneiderlin, Memphis.

Žlté karty: Blind, Fellaini, Schweinsteiger

Liverpool: Mignolet; Clyne, Lovren, Sakho, Milner; Can, Henderson (Allen 71), Lallana, Coutinho, Firmino (Benteke 85); Sturridge (Origi 67).

Nestriedaní hráči: Ward, Toure, Smith, Ibe.

Button - Náš další soupeř

Po dlhšej odmlke sa v ďalšom zápase vraciame do Premier League, kde Diabli odohrajú mestské derby s Citizens. Manchester City získalo v posledným piatich ligových zápasoch len 4 body a v prípade výhry United by sa na nich dotiahli len na bod. No v neprospech Devils môže hrať vonkajšie prostredie. Zápas sa odohrá v nedeľu 20.3.2016 na Etihad Stadium o 17:00 SEČ.

Zdroj: manutd.com, evysledky.com

Predchádzajúci článokPreview: Manchester United – Liverpool