24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

„Trpělivost,“ radí Carrick mladíkům

Michael Carrick je ohromen, jak se daří mladíkům Manchesteru United a věří, že všechny čeká skvělá budoucnost. Zároveň jim radí, aby v začátcích zůstali trpěliví.

Louis van Gaal umožnil debut osmi hráčům v této sezoně možná i proto, že většina starších zkušenějších hráčů byla zraněna. Všichni mladíci zanechali dobrý dojem a někteří, jako třeba Guillermo Varela, Marcus Rashford, Timothy Fosu-Mensah nebo Cameron Borthwick-Jackson, se stali skoro pravidelnými hráči základní sestavy.

„Všichni mě ohromili, protože nikdy není lehké jen tak přijít a hrát. Když přijdete do skvěle sehraného vítězného týmu, tak to máte mnohem jednodušší, ale jim se daří výborně, i když nastupovali za úplně jiných podmínek. Každý se chopil šance a pro jejich budoucnost to je jen dobře.“

Sledování mladých lidí deroucích se do prvního týmu také připomnělo Carrickovi jeho vlastní debut ve West Hamu.

„Jako kluk jste strašně nadšený, užíváte si, když se vám všechno daří. Svět je u vašich nohou a celou kariéru máte ještě před sebou. Měl jsem stejné pocity, když jsem začínal. Doufám, že budou všichni úspěšní.

Hlavně musí být trpěliví. Samozřejmě by si to měli užívat, tvrdě pracovat a dělat všechny ty správné věci, ale hlavní je trpělivost, protože jednou jste nahoře, jednou dole a to vás provází týden co týden, rok co rok. Jakmile dostanete šanci, musíte ze sebe vydat to nejlepší a být připraven, jakmile dostanete další. Možná to nebude hned další týden, možná to bude měsíc, takže stačí být trpělivý a držet se nohama při zemi.“

Poslední premiéru si odbyl Fosu-Mensah v utkání proti Arsenalu, kde tento mladý Holanďan zaujal oči nejednoho fanouška United. 

„Pro Timmyho je to velký krok vpřed. Zaprvé hrál na postu levého obránce, což není jeho normální pozice na hřišti. Nastoupil za složitých podmínek a odvedl skvělou práci. Je to atlet – je rychlý, silný a výborně pracuje s míčem.

Utkání s Watfordem bylo pro něj úplně něco jiného, když hrál stopera proti dvojici Deeney a Ighalo, což je silný a nebezpečný pár. Myslím, že i přesto se mu dařilo velmi dobře. Jsou to pro něj důležité výkony a zkušenosti a jenom mu prospějí.“

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!