Manažérov pohľad na prehru s Liverpoolom

19

Zverenci Louisa van Gaala utrpeli včera večer zahanbujúcu, avšak zaslúženú prehru nad odvekým rivalom od rieky Mersey v pomere 2:0. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať zhrnutie kľúčových bodov, o ktorých manažér diskutoval s televíziou BT Sport tesne po zápase…

Louis Van Gaal sad

Zhrnutie zápasu: ,,Musím povedať, že Liverpool vytvoril fantastickú atmosféru. Hrali veľmi dobre a v prvom polčase sme sa nedokázali vyrovnať s ich tlakom. Vytvorili si šance, avšak David De Gea bol fantastický. Darovali sme im penaltu, ktorá bola hlúpa. V druhom polčase sme zmenili formáciu a náš výkon sa zlepšil, avšak nevytvorili sme si veľa šancí. Oni zaznamenali ďalší lacný gól a myslím si, že nám to situáciu značne znepríjemnilo, pretože výsledok 2:0 nie je dobrý.”

Tlak zo strany súpera: ,,Videl som, že sa nedokážeme vyrovnať s vysokým tlakom Liverpoolu. Pre mňa to bolo prekvapenie, že sme sa s tým nedokázali vyrovnať, pretože tak sme to robili aj v domácom zápase proti nim. Najprv nás vyprovokovali k tomu, aby David de Gea prihral Daleymu Blindovi alebo Chrisovi Smallingovi a následne začali týchto hráčov napádať a my sme sa s tým nedokázali vyrovnať. To zlepšilo atmosféru vnútri štadióna. Oni si tiež vytvorili veľké šance, ale my sme mali skvelého brankára, ktorý je tiež súčasťou nášho družstva a vďaka nemu sme boli stále v zápase. Potom sme dostali inkasovali gól z lacnej penalty a už bolo 1:0.”

Penalta Liverpoolu premenená Sturridgeom: ,,Rozhodca to nemohol vidieť [Memphisov súboj, ktorý viedol k penalte], pretože si myslím, že Memphis ho održal mimo pokutového územia a Clyne spadol. Nie je to kvôli tomu, že ho Memphis kopol, ale je to ťažké, pretože to nemôžete zaregistrovať v priebehu sekundy. Musíte byť prísny, keď odpískate takúto penaltu, ktorá bola buď v pokutovom území, alebo mimo neho, nie som si istý. Podľa mňa to bola lacná penalta, ale na druhej strane sme si gól zaslúžili.”

Boli hráči ovplyvnení atmosférou? ,,Nie, tlak nepochádza od fanúšikov, ale od hráčov na ihrisku. Prezentovali sa vysokým tlakom a bol to veľmi dobrý Liverpool. Ako som už povedal, nedokázali sme sa vyrovnať s tlakom hráčov na ihrisku, ktorí boli agresívni na lopte. Ktorýkoľvek hráč mal loptu, okamžite na neho tlačili, a to už bolo príliš. Ale v druhom polčase sme tlačili my a značne sme im sťažili situáciu.”

Výkon v druhom polčase: ,,V prvom polčase bol Liverpool lepší, avšak v druhom polčase sme predviedli lepší výkon. Snažili sme sa napádať ako Liverpool. Zmenili sme formáciu a mohli ste vidieť, že Liverpool mal tiež problémy, avšak nevytvorili sme si príliš veľa šancí, možno dve alebo tri. Najlepšia šanca bola Fellainiho hlavička, ale hneď nato sme inkasovali ďalší lacný gól. Myslím si, že Henderson bol v postavení mimo hry.”

Druhý gól Liverpoolu premenený Firminom: ,,Myslím si, že obdiva ich góly boli lacné a hlúpe. Videl som videozáznam druhého gólu a myslím si, že hráč, ktorý nahrával z územia mimo šestnástky [Henderson], bol v ofsajde. Keď ste už veľmi prísny pri odpískaní penalty, potom musíte byť odvážny aj pri tomto ofsajde. Avšak tento gól sme im darovali, takže momentálne vo mne prevládajú veľmi nepríjemné pocity.”

Len jedna strela na bránu je sklamaním: ,,Máte pravdu, to sa nedá poprieť. Myslím si, že v tretej a štvrtej fáze hry sme neboli veľmi kreatívni. Avšak celé to bolo vďaka obrane Liverpoolu a tú by ste mali pochváliť. Musíme sa omnoho viac zlepšiť, aby sme si vytvorili viac šancí na strelenie gólov. Dobre, jedna strela, ale tiež sme mali hlavičky, ktoré smerovali nie na bránu, ale do priestorov mimo troch žrdí.”

Fellainiho súboj s Emrem Canom: ,,Musím povedať, že Fellaini bol jedným z najlepších hráčov na ihrisku. Je mi to veľmi ľúto, keď urobí takúto chybu [údajný faul na Emreho Cana, ktorý nebol potrestaný rozhodcom]. Ja som to nevidel.”

Pohľad na odvetu: ,,Musíte veriť vo všetko. Tiež môžeme vytvoriť atmosféru, akú vytvoril Liverpool prostredníctvom ich fanúšikov. Potom je všetko možné. Musíme ich zatlačiť. Tak sme to robili v druhom polčase, ale nie v tom prvom.”

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokScholes a Ferdinand kritizujú výkon United po prehre na Anfielde
Ďalší článokManchester Evening News: United a Mourinho majú dohodu
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.