Review: West Bromwich Albion vs. Manchester United

88

Červení diabli sa predstavili v 29. kole Premier League na štadióne West Bromwich Albion. Pre zverencov Louisa van Gaala dostal zápas výraznú trhlinu v 26. minúte v podobe vylúčenia Juana Matu, ktorý dostal v priebehu niekoľkých minút dve žlté karty. Napriek tomu boli hráči Manchestru United celkom vyrovnaným súperom pre domácich, ale tí zúžitkovali “presilovku” gólom Rondona a prípisali si prvé domáce víťazstvo nad Manchestrom United vo svojej histórii.
Button - Před zápasem    Hráči z Old Trafford sa v posledných dvoch týždňoch prezentovali kvalitnými výkonmi a odmenou im boli 4 víťazstvá v rade, takže v tíme panovala vynikajúca atmosféra. Do svetla reflektorov sa dostalo niekoľko mladíkov a hráčov z akadémie na čele s Marcusom Rashfordom, ktorý vstrelil v 3 stretnutiach 4 góly. Kvalitnými výkonmi sa manažérovi odvďačili za dôveru a príležitosť taktiež Varela alebo Fosu-Mensah.
    Do zostavy by sa mal vrátiť pilier zadných radov Chris Smalling, ktorý pauzoval pre zranenie ramena v posledných zápasoch. Wayne Rooney dostal od manažéra týždeň voľno a mohol odcestovať s rodinou na dovolenku do Dubaja. Niektorí zranení hráči už trénujú s mužstvom, ale ešte nie sú pripravení na zápasovú záťaž. Veľkým pozitívom je uzdravovací proces Luka Shawa, ktorý sa zotavuje z ťažkého zranenia, ktoré utrpel v zápase s Eindhovenom. Uvidíme, či odohrá v tomto ročníku ešte nejaké minúty na ihrisku.
Button - První poločas    Červení diabli nastúpili v základnej zostave so Smallingom, Darmianom, Lingardom a Carrickom, ktorí nehrali v zápase s Watfordom od začiatku alebo neboli vôbec na súpiske v danom stretnutí. Prvou strelou na bránku domácich sa prezentovali Martial, ale jeho strelecký pokus nemohol prekvapiť Fostera. Od začiatku sa odohrávala hra najmä medzi šestnástkami s takmer žiadnymi šancami na jednej či druhej strane. Loptu mali na svojich kopačkách častejšie hostia, ale bez výraznejšieho efektu. Potom prišiel obrovský skrat Juana Matu. Inak sa to nedá ani nazvať. Najskôr obdržal žltú kartu za zblokovanie rozohrávky domácich, pričom nedodržal dostatočný odostup a o pár minút neskôr nepochopiteľne fauloval kapitána domácich a bývalého hráča Red Devils Darrena Fletchera a hlavný rozhodca Mike Dean neváhal mu ukázať druhú žltú kartu a následne i červenú. Na vylúčenie nereagoval van Gaal žiadnym striedaním, len si vymenili svoje pozície Martial s Rashfordom. Minútu po vylúčení Matu mohli dostať hostia ďalší “direkt”, keď Dawson peknou strelou z 25 metrov takmer prekvapil de Geu, ale lopta mierila našťastie mimo. Do konca prvého polčasu sa prezentoval strelou k tyčke Sessegnon, ale de Dea zneškodnil jeho pokus. Do konca prvého polčasu sa neudialo už nič zaujímavé, a tak odišli hráči do kabín bez gólov.
Button - Druhý poločas     Do druhého polčasu nastúpili obidve mužstvá bezo zmien. Prvých päťnásť minút druhého polčasu patrilo určite hráčom z Old Trafford. Najmä Martial a Lingard zatápili domácim obrancom svojou rýchlosťou a šikovnosťou. Prvú príležitosť mal Rashford po prieniku Martiala, ale jeho strelu z hranice šestnástky zblokoval domáci obranca na roh. V 54. minúte vyzvŕtal domácich na ľavej strane Lingard, ale jeho strela mierila len tesne ponad brvno brány Fostera. Túto úvodnú 15-minutovku zavŕšili hostia štandartnou situáciou z hranice šestnástky po faule Olssona na Martiala. Keďže na ihrisku chýbali tradiční exekútori štandartiek Rooney, Mata a Memphis, tak sa k jej zahrávaniu postavili Blind a Ander Herrera. Druhý menovaný nedokázal však obstreliť múr. Potom prišiel na ihrisko na Schneiderlin, ktorý vystriedal práve Herreru. Rozhodújuci moment stretnutia sa udial v 66. minúte. Domáci dostali po faule výhodu. Loptu preniesli na striedajúceho Pocognoliho, ktorý našiel v šestnáske Rondona. Ten si spracoval loptu a ľavačkou nedal de Geovi šancu. 1:0 Rondon sa dokázal v šestnástke odpútať od Blinda, ktorý mu nechal priveľa miesta a času na zakončenie. Od tohoto momentu sa domáci sústredili najmä na udržanie jednogólového vedenia. Hostia sa snažili aspoň o remízu a zisk jedného bodu. Útočnú fázu prišiel podporiť ešte Memphis, ale on ani žiaden iný hráč Manchestru United sa nedostal už do sľubnej príležitosti, takže Manchester United zaknihoval prehru po 4 víťazstách.
Button - Závěr     Priebeh stretnutia ovplyvnila do veľkej miery červená karta Juana Mata. Treba priznať, že ju dostal naprosto zaslúžene. V minulom zápase bol hrdinom, keď vstrelil víťaznáý gól proti Watfordu, ale dnes nesie veľký podiel na prehre. Veľmi nerád nepolemizujem, ale myslím si, že ak by sa nenechal Mata vylúčiť, tak by sme dnes zvíťazili. Mužstvo možno pochváliť len za úvodnú 15-minútovku v druhom polčase, inak to bolo veľké trápenie.
    Myslím si, že Darmian a Blind nemajú v základnej zostave  “čo robiť”. Nákup Darmiana bol jeden obrovský “fail”. V defenzívnej činnosti si nepočína až tak najhoršie, ale smerom dopredu je to absolútne tragické. Vôbec nespĺňa kritériá moderného krajného obrancu. Nábehy sú pre neho “španielska dedina” a rozohrávka ani nehovorím. G. Varela podal v posledných zápasoch oveľa lepšie výkony aký podal dnes Darmian. Blind je určite slabším článkom z našej stóperskej dvojice a manažment by sa mal poobzerať po nejakom novom stóperovi, ktorý by vytvoril obrannú dvojicu s “Mikeom” ako boli RIO a VIDA. Blind nestačí veľakrát v osobných súbojoch s urostlými a fyzicky zdatnejšími útočníkmi Premier League.
     Hráči Manchestru United sa budú musieť veľmi rýchlo otriasť z tejto prehry, pretože ich čakajú dva dôležité v priebehu týždňa. Najskôr sa predstavia vo štvrtok v Európskej lige na Anfield Road proti Liverpool FC a v nedeľi privítajú na Old Trafford vo štvrťfinále FA Cupu hráčov West Hamu United. Dúfam, že obidva zápasy zvládneme.

WEST BROMWICH ALBION : Foster – Dawson (55´Pocognoli), McAuley, Olsson, Chester – Fletcher (C), Yacob – Sessegnon (69´McClean), Gardner, Berahino (88´Sandro) -Rondon
LAVIČKA:
Anichebe, McClean, Myhill, Pocognoli, Lambert, Pritchard, Sandro

MANCHESTER UNITED: De Gea – Darmian (83´Fosu-Mensah), Smalling, Blind, Rojo – Carrick (C), Herrera (62´Schneiderlin) – Lingard , Mata, Martial – Rashford (75´Memphis)

Červené karty: žiadne25´Mata

Button - Náš další soupeř    Žreb Európskej ligy prisúdil Manchestru United ich odvekého rivala spoza rieky Mersey Liverpool FC. Manchester United čaká určite veľmi ťažký dvojzápas, pretože tak ako Manchester United, i Liverpool FC vidí šancu prebojovať sa do budúceho ročníka Ligy Majstrov ako víťaz  Európskej ligy. Zápas sa odohrá na Anfield Road v Liverpoole vo štvrtok 10.03.2015 o 21:05 (SEČ).

zdroj: mautd.com, skysports