24/06/2021
Akadémia

U21: Middlesbrough – United 1:2

Manchester United U21 porazil v 16. kole Barclays Under-21 Premier League ve Victoria Parku sestupem ohrožený Middlesbrough U21 2:1 a vrátil se na první místo v ligové tabulce.

Oproti minulým zápasům se v základní sestavě rezervního týmu Manchesteru United objevili také hráči z prvního týmu – Paddy McNair či Adnan Januzaj. Už ve 3. minutě utkání se mohli hosté dostat do vedení, ale branka záložníka Joe Rothwella nebyla kvůli ofsajdovému postavení uznána, nicméně nutno podotknout, že se jednalo o mylné rozhodnutí pomezního rozhodčího.

Do další střelecké příležitosti se opět dostal Rothwell, který po přihrávce Jamese Weira střílel z voleje vedle domácí branky. Na druhé straně musel Joel Castro Pereira likvidovat střelu Arnela Jakupoviće. Aktivnější ale byli mladíci United a po rohovém kopu Januzaje hlavičkoval do náruče brankáře Joe Fryera Devonte Redmond. Domácí brankář si poradil i se střelou Andrease Pereiry po skvělé akci Januzaje. V 28. minutě musel kvůli zranění odstoupit obránce Donald Love, kterého nahradil Sadiq El Fitouri. Do konce prvního poločasu se už nic zajímavého nestalo a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí hráči a Lewis Maloney byl blízko toho, aby překonal Pereiru. United odpověděli šancí Januzaje, který ale pálil pouze do boční sítě. Od té doby ale v zápase začali dominovat hráči Boro a Pereira musel vytáhnout další ze svých zákroků, tentokrát proti střele Toma McAloona. V 57. minutě založil po pravé straně akci Callum Johnson, následný odražený míč doputoval k nohám Calluma Cooke, jenž otevřel skóre utkání – 1:0.

V 69. minutě Regan Poole uvolnil Weira, kterého v pokutovém území fauloval Johnny Burn a rozhodčí nařídil pokutový kop. Burn navíc za tento faul obdržel červenou kartu. Nařízený pokutový kop proměnil střelou doprostřed branky Andreas Pereira, pro kterého to byla již čtvrtá branka z posledních šesti utkání za tým United U21. Rozhodnutí přišlo v 82. minutě, kdy centr Weira s pomocí teče domácího Nathana McGinleyho doputoval až za brankovou čáru – 1:2. V závěru utkání ještě Weir nezužitkoval centr Rothwella a zápas tak nakonec skončil vítězstvím Manchesteru United U21 2:1.

Mladíci United se díky vítězství vrátili v ligové tabulce na první místo, kde na druhý Sunderland U21 mají náskok dvou bodů a jednoho zápasu k dobru.