Hodnotenie: Manchester United – Arsenal

35

V predošlom zápase európskej ligy si Red Devils zaistili postup do ďalšieho kola súťaže sa tentokrát predstavili na vlastnom štadióne proti silnému Arsenalu. Diabli mali čo vracať po predošlej prehre 0:3. Hostia boli v zápase považovaný za favorita z tabuľkového hľadiska. Odveta bola úspešná a dôležité tri body ostali na Old Trafford s víťazstvom domácich v pomere 3:2. Teraz sa pozrieme na hodnotenie jednotlivých hráčov.

DDGDavid De Gea – Po dvoch zápasoch sa v bráne červených diablov objavil David. Znovu predviedol svoju extra triedu keď v 7.minúte zlikvidoval tutovku hráčov Arsenalu. Taktiež pri druhom góle Arsenalu najprv chytil tutovku Welbeckovi, no na následnú dorážku Ozila už nemal najmenší nárok. Dnes predviedol dobrý výkon, ani jeden gól nejde na jeho triko. 7,2

Guillermo Varela Canal 10 youtubeGuillermo Varela – Tento mladík sa pri našej početnej maródke usadil na pravej strane obrany a nutno povedať že si vedie veľmi dobre.  Dnes predviedol  dobrý výkon, výborne podporoval útok. V obrannej činnosti viac krát prepadol. Mal prsty v oboch góloch Marcusa Rashforda. 7,5

Carrick 2015Michael Carrick – Michael dnes nastúpil na pozícií stopéra. Bolo vidno že toto nie je Michealova pozícia, no dokáže zahrať aj tu. V 27.minúte predviedol skvelý obranný sklz na prenikajúceho Welbecka. Dnes si splnil všetky svoje povinnosti a predviedol priemerný výkon.  6,7

Blind 2015Daley Blind – Holandský univerzál aj v dnešnom dôležitom zápase nastúpil na poste stopéra. Dokázal si poradiť so všetkými obrannými úlohami a dokázal aj podporovať útok. V 35. Minúte predviedol pekný výpad až k 16-tke Arsenalu, jediné čo tomu chýbalo bol presnejší center. Jeden z lepších výkonov Daleyho. 6,8

Rojo 2015Marcos Rojo – Navrátilec do základnej 11-tky. Marcos si svedomito plnil svoje obranné činnosti a taktiež nezabudol podporovať útok tak, ako sme si u neho už zvykli. V 50. Minúte sklzom perfektne prerušil akciu hostí a zmaril tak vyloženú šancu Ramsey-mu. V 55. Minúte bol nútený striedať po nepríjemnom strete s Welbeckom. Dúfajme že to nebude žiadne vážne zranenie. 6,6

Ander-Herrera-hodnocení-150x150Ander Herrera – Španielska motorová myška nastúpila v strede zálohy. Mal na starosti podporu útoku a to sa mu aj darilo, keď v 65. Minúte rozvlnil sieť po perfektnej akcii a prihrávke Marcusa Rashforda. Dnes toho odbehal naozaj neúrekom. Stíhal si plniť aj obranné úlohy. Dnes podal veľmi dobrý výkon. 7,7

Morgan Úvodní fotka Morgana SchneiderlinaSchneiderlin – Ťažko hodnotiť jeho dnešný výkon. Bol pri oboch góloch, ktoré sme inkasovali. Najprv zle dostúpil Wellbecka pri prvom góle Arsenalu. Druhý gól padol po jeho zlom odkope – následne sa už len pozeral nato ako Ozil skóruje. Mimo týchto situácií ho bolo plné ihrisko. Výborne zaskakoval spoluhráčov a vypĺňal tak medzery ktoré vznikali v našich radoch pri prečísleniach hostí. 7,1

Depay 2015Memphis Depay – Memphis konečne našiel svoju formu po ktorej sme boli všetci taký hladný. Dobre si plnil svoje obranné povinnosti a vpredu vytváral tlak na obranu súpera. Od čias Cristiana Ronalda máme v Divadle snov opäť hráča ktorý baví fanúšikov. Na takéto výkony je radosť pozerať. 7,6

Mata 2015Juan Mata – Španielsky kúzelník dnes nastúpil na svojej klasickej pozícií pod hrotovým útočníkom a svoje úlohy si splnil. Napádal, rozdával prihrávky svojím spoluhráčom a nezabúdal si ani plniť obranné povinnosti. Ku koncu zápasu predviedol svoje driblérske zručnosti a spolu s Memphisom motali hlavu obrancom Arsenalu. Juan dnes podal nadštandardný výkon. 7,1

Jesse Lingard hodnoceníJesse Lingard – Jesse dnes predviedol svoj štandardný výkon. Útočil, bol nebezpečný v brejkoch no nezabúdal ani na svoje obranné povinnosti. V dnešnom zápase si pripísal asistenciu na druhý gól Marcusa Rashforda, keď ho našiel milimetrovým centrom. 6,6

marcus_rashford

Marcus Rashword – Marcus nadviazal na svoj predošlý výkon a aj v tomto zápase sa dokázal gólovo presadiť a to rovno dva krát. Podarilo sa mu pripísať si aj ukážkovú asistenciu pri treťom góle, kde nabil na 16-tku Anderovi, ktorý nezaváhal.Bojoval, napádal a bol veľkým nebezpečenstvom pre obranu Arsenalu. Marcus sa nachádza v top forme, dúfajme že mu to vydrží čo najdlhšie. Dnes jednoznačný MOTM. 9,3

STRIEDANIE:

fosu_mensahTimothy Fosu- Mensah – Ďalší nováčik v A-mužstve. Na ihrisko sa dostal v druhom polčase keď striedal v 55. Minúte zraneného Marcosa Roja. Na ľavej strane obrany si počínal sebavedomo, dobre si plnil obranné povinnosti a stíhal aj vypomáhať v útoku. Podal dobrý výkon s ktorým môžeme byť všetci spokojný. 6,8

James WeirJames Weir – Ďalší debutant v A-mužstve. Na ihrisko prišiel až v nadstavenom čase, keď vystriedal Andera Herreru a na priebeh hry nemal žiadny vplyv. 4,5

Januzaj 2015Adnan Januzaj – Adnan sa dnes dostal na ihrisko v 80. Minúte keď vystriedal hrdinu zápasu Marcusa Rashoforda a zaradil sa na jeho miesto – hrot útoku. Zbieral drahocenné sekundy na konci zápasu pri rohových zastávkach, kde spolu s Memphisom trápili obrancov hostí. 5,9

Hodnotenie  je subjektívnym názorom autora článku. Výsledné známky sú priemerom známok 257 ľudí, ktorí sa zúčastnili hodnotenia. Ďakujem za spoluprácu.