Review: Manchester United – Arsenal

88

Po dlhšej dobe sa Premier League znovu vrátila na Old Trafford a spolu s ňou pricestoval Arsenal. Bol to veľmi dôležitý zápas pre oba zraneniami oklieštené tímy, no domáci Diabli ho zvládli lepšie a po gólových hodoch, ktoré sme v „Divadle Snov“ príliš často nezažívali, dokázali zvíťaziť 3:2.

Button - Před zápasem

Oba tímy mali za sebou zápasy v európskych súťažiach, kým Arsenal podľahol Barcelone na domácej pôde 0:2, United porazili Midtjylland vysoko 5:1. Diabli mali Arsenalu čo oplácať, keďže prvý vzájomný zápas sa v tejto sezóne sa skončil víťazstvom Kanonierov 3:0. Rovnako ako Manchester tak aj Arsenal už tradične zažíva obdobie plné zranení aj keď mená chýbajúcich hráčov na ich strane rozhodne nie sú tak zvučné. Van Gaal sa aj pred týmto zápasom rozhodol pre pár zmien v základnej zostave. Tou najväčšou bol návrat Davida De Geu, ktorý sa znovu postavil medzi tri tyče a post ľavého obrancu zaujal uzdravený Marcos Rojo.

Button - První poločasAko sa dalo predpokladať už pred začiatkom zápasu, ani jedno z družstiev sa nehnalo spočiatku prílišne do útoku, aby sa tak vyhlo akejkoľvek chybe na začiatku zápasu. Prvú šancu si vypracovali hostia, keď sa po prihrávke od Ozila ocitol pred De Geom Monreal, no David skvele vybehol a jeho strelu pokryl. Neskôr sa na opačnej strane ihriska dožadovali domáci penalty po zákroku na Rashforda, no hlavný arbiter usúdil, že faul nastal ešte pred pokutovým územím a tak nariadil priamy kop, k rozohrávke ktorého sa postavil Memphis a svojou strelou donútil Čecha k zákroku. Hra sa prenášala z jednej strany na druhú bez väčších šancí až do 29. minúty. Herrera videl pohyb Varelu po krídle a našiel ho dobrou prihrávkou, následne poslal Guillermo z prvej center do šestnástky a obrane Arsenalu sa loptu nepodarilo odpratať, dostala sa k Rashfordovi a ten otvoril skóre zápasu – 1:0. Netrvalo však dlho a Čech inkasoval aj druhý krát. Varela spracoval Matovu prihrávku pre Lingarda a ten centrom našiel Rashforda, ktorý hlavičkou zvýšil na 2:0. Kanonierom sa ešte do polčasu podarilo na nepriaznivý stav odpovedať a po centry od Ozila znižoval ďalší odchovanec Manchesteru United Danny Welbeck, čím uzatvoril všetko dôležité v prvom polčase – 2:1.

Button - Druhý poločas

Do druhej polovice diania nastúpili oba tímy bez akejkoľvek zmeny. Neuplynulo však ani desať minút a Van Gaal bol k zmene napokon donútený. Po súboji s Welbeckom sa zranil navrátilec Rojo a tak ho nahradil ďalší 18 ročný debutant Fosu-Mensah. Diabli aj naďalej pokračovali vo vytváraní lepších šancí a zaujímavejších situácií napriek nižšiemu držaniu lopty a zmenu tak urobil aj Wenger, ktorý na miesto nevýrazného Walcotta poslal najlepšieho strelca Arsenalu Girouda. No už o dve minúty neskôr skvele podržal loptu v šestnástky Rashford, počkal si na nabiehajúceho Herreru, Ander strelou z prvej trafil Koscielnyho a lopta sa odrazila do brány bezmocného Čecha – 3:1. Odpoveď Kanonierov prišla hneď v zápätí, keď sa v šestnástke dostal ku strele Welbeck a hoci sa Davidovi podarilo jeho pokus skvelým zákrokom vyraziť, na dorážku od Ozila už nemal nárok – 3:2. Ako čas plynul, napätie na ihrisku sa rástlo a spoločne s ním sa zvyšoval aj počet žltých kariet. Boli to hráči Arsenalu, ktorí museli tlačiť a aj vďaka práci Januzaja, či Memphisa pri rohových zástavkách sa im to príliš nedarilo. Nepomohlo im ani päť nadstavených minút a United si svoju víťazstvo dokázali ustrážiť.

Button - Závěr

Gólová prestrelka sa tak skončila priaznivo pre domácich Diablov a tí aj napriek mnohým vynúteným zmenám v základnej zostave plnej mladíkov zvládli tento ostrý test. Najväčšiu zásluhu na tomto víťazstve majú najmä Varela, Carrick, Mata a Herrera, ktorí odohrali naozaj dobrý zápas a Marcus Rashford, ktorý si pripísal ďalšie dva góly a dnes k nim pridal aj asistenciu pri tom treťom. Mladé pušky z akadémie United sa ukazujú ako obrovský prísľub do budúcnosti a skvelých zaradeniach do A mužstva v podaní Pereiru, Jacksona, či dokonca Lingarda sa na tento zoznam pripisuje aj Marcus Rashford. Svoj debut si dnes zapísal aj Fosu-Mensah a do hry sa vrátil Andan Januzaj, ktorý môže byť platným v nabitom závere sezóny.

Manchester United: De Gea, Varela, Carrick (c), Blind, Rojo (Fosu-Mensah 55′), Schneiderlin, Herrera (Weir 90+5), Lingard, Mata, Memphis, Rashford (Januzaj 80′).

Nestriedaní hráči: Romero, McNair, Riley, Pereira.

Žlté karty: Varela, Carrick, Herrera, Januzaj.

Arsenal: Cech, Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal, Ramsey, Coquelin (Elneny 70′), Walcott (Giroud 63′), Ozil, Sanchez, Welbeck (Iwobi 83′).

Nestriedaní hráči: Ospina, Mertesacker, Gibbs, Campbell.

Button - Náš další soupeř

V ďalšom zápase sa Diabli znova predstavia na domácej pôde a ich súperom bude Watford. Hostia sa aktuálne nachádzajú na desiatom mieste a ich najsilnejšou stránkou je ofenzívny hráči ako Deeney a Ighalo, ktorých strelecké schopnosti netreba podceniť. Duel sa odohrá 2.3.2016 21:00 SEČ.

zdroj: manutd.com, evysledky.com