Manažér pred zápasom s Arsenalom

9

Louis van Gaal dúfa, že brankár David de Gea sa vráti na nedeľňajší zápas s Arsenalom potom, čo zmeškal posledné tri zápasy Manchesteru United.

Louis Van Gaal Carrington1

Španielsky reprezentant sa zranil počas rozcvičky pred prvým zápasom Európskej ligy proti Midtjyllandu pred ôsmimi dňami a od tej doby je v plnej opatere lekárov.

Van Gaal v tom čase povedal, že zranenie de Geu nebolo príliš vážne a momentálne dúfa, že tento brankár bude schopný zasiahnuť do zápasu hranom na Old Trafford počas tohto víkendu, ale je na pochybách ohľadom obrancu Chrisa Smallinga, ktorý sa nezúčastnil štvrtkovej výhry 5:1 nad dánskym celkom v rámci Európskej ligy.

,,Myslím si, že David sa môže vrátiť, pretože som videl, v akom stave momentálne je,” povedal van Gaal počas pozápasového rozhovoru s novinármi po víťazstve nad Midtjyllandom. ,,Chris je otázny, ale človek nikdy nevie,” dodal.

Ďalšie otázniky visia nad pripravenosťou Anthonyho Martiala, ktorého červení diabli stratili pred odvetou Európskej ligy, avšak manažér priniesol pozitívne správy ohľadom Marcosa Roja, ktorý sa vrátil po takmer troch mesiacoch a taktiež Antonio Valencia a Marouane Fellaini nie sú príliš ďaleko od svojho návratu do plného zápasového vyťaženia.

Na otázku, či bude Martial k dispozícii na zápas proti družine Arsena Wengera, van Gaal dodal:

,,Neviem, pretože pred zápasom som hovoril ako s ním, tak aj s fyzioterapeutmi, ktorí ho majú vo svojej opatere. Neviem to s určitosťou povedať, avšak nie je to také vážne, ako si všetci myslia, ale človek nikdy nevie.”

,,Z Marcosa som veľmi šťastný, pretože odohral 10 či 15 minút, počas ktorých ukázal svoju formu a fyzičku a viedol si naozaj dobre. Avšak do zápasov ho musím začleňovať postupne a to nie je tak jednoduché, pretože pod mojím vedením absolvoval iba dva tréningy. Prvý deň trénoval s druhým tímom a druhý deň už s nami. Podstupujem tým riziko, ale myslím si, že to tak musím robiť, pretože tak môže odohrať 15 minút, následne 30 minút a podobne, až kým nebude schopný odohrať plných 90 minút.”

,,Valencia a Fellaini sú tiež blízko svojho návratu. Počas marca sa nám vráti veľa hráčov, a tak budeme opäť silným mužstvom.

Manažér sa taktiež vyjadril na adresu Morgana Schneiderlina, ktorý sa v strede poľa prezentoval vynikajúcim výkonom.

,,Nikto nehovorí o Morganovi Schneiderlinovi,” povedal van Gaal po štvrtkovom zápase. ,,Ale Morgan Schneiderlin odohral svoj najlepší zápas. Bol to jeho najlepší zápas vôbec.”

,,Za Morgana som rád. Niekedy sa stáva, že hráči upútajú svoju pozornosť a niektorí hráči sa tejto pozornosti nikdy nedočkajú. Je to škoda, pretože keď zanalyzujete zápas uvidíte, že Morgan Schneiderlin odohral veľmi kvalitný zápas.”

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokPreview: Manchester United – Arsenal
Ďalší článokSmalling dúfa v návrat na zápas s Arsenalom
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.