Review: Manchester United – FC Midtjylland

55

Po prvom  nevydarenom zápase v Dánsku s FC Midtjylland bol na programe domáci odvetný zápas. V ňom si Red Devils splnili svoju povinnosť a vyhrali vysoko 5:1. Odčinili tak prehru z prvého zápasu a postupujú do ďalšieho kola Európskej ligy.

Button - Před zápasem

V poslednom zápase si Diabli poradili 0:3 vonku so Shrewbury z tretej najvyššej anglickej ligy, s ktorým odohrali FA Cup. Aj napriek početnej maródke vyšli zverenci Van Gaala zo zápasu víťazne. Postup do ďalšieho kola poháru sa síce cení, ale to nič nemení na situácii v tíme, ktorá v súčasnosti nie je vôbec dobrá a predvedená hra nespĺňa parametre Manchestru United, na akí sme všetci boli zvyknutí. Van Gaal je tak v nezávidenia hodnej situácii a vypadnutie s Európskej ligy s dánskym majstrov FC Midtjylland by mu vôbec nepomohlo, pretože po minulotýždňovom zápase začínali hráči United za nepriaznivého stavu 1:2. Navyše po každom zápase sa na listinu zranených pridá hneď niekoľko hráčov a naviac Anthony Martial sa zranil v pred zápasovej rozcvičke.

Button - První poločas

Diabli sa od začiatku tlačili dopredu a v prípade straty lopty vyvíjali tlak na súperovu obranu. Dôvodov bolo viac – domáce prostredie, veľa mladíkov v základnej 11tke, ktorí priniesli dravosť, ale najmä fakt, že museli vyhrať s lepším skóre ako tomu bolo v Dánsku. V 16. minúte sa snažil debutant v červenom drese Rashford otvoriť stav stretnutia peknou strelou, ale brankár hostí si s jeho pokusom dokázal poradiť. V prvých 25. minútach sa Midtjylland sústredil najmä na obranu a hráči nechceli nechať nič na náhodu a tak sa často krát stalo, že loptu odkopávali hneď z prvého dotyku. No po týchto úvodných minútach sa hostia osmelili a vydali sa po prvý krát pred Romerovu bránu, z čoho sa im podarilo hneď aj skórovať. O celú akciu sa postarali najmä dvaja útočiaci hráči hostí Urena a Sisto. Druhý menovaný sa dokázal v 16tke uvoľniť a pozemnou strelou rozvlnil sieť 0:1. To samozrejme dostalo hráčov United po ešte väčší tlak. Našťastie v 32. minúte od začiatku veľmi dobre hrajúci a aktívny Memphis vyrovnal stav zápasu aj za pomoci hosťujúceho obrancu Modurova na 1:1. Memphisovi sa podarilo skórovať po jednom z jeho individuálnych prienikov, o ktoré sa dovtedy pokúšal. Takisto Schneiderlin mal dve obrovské šance na gól – prvý krát nožničkami netrafil bránu a druhý krát hlavou poslal loptu len do konštrukcie brány. O pár sekúnd na to v 42. minúte Herrera vybojoval penaltu pre domácich, no Mata ju nedokázal premeniť. Tento gól by znamenal vyrovnanie stavu a Diablom by sa lepšie odchádzalo do šatní. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo a tak sa prvý polčas skončil remízou 1:1.

Button - Druhý poločas

Druhý polčas začal podobne ako prvý v tom, že domáci mali veľký tlak na obranu súpera. Hneď v prvých pár minútach sa do šancí dostali obaja stredoví záložníci, ale ani jeden nerozvlnil sieť. Najmä Herrera mal obrovskú šancu, ale hlavou nedokázal presne umiestniť loptu. Po týchto šanciach sa hra trochu ukľudnila a bolo vidieť, že hráči FC Midtjylland sa nemali kam ponáhľať. Domáci väčšinu času útočili do sformovanej a prehustenej obrany súpera, no v 63. minúte po sérii centrov sa Rashfordovi podarilo skórovať a poslať Diablov do vedenia 2:1. To však United ešte nezaručovalo postup, pretože celkové skóre z oboch zápasov bolo 3:3. V 70. minúte sa Memphis aj s trochou šťastia pohral s obranou hostí, ale skórovať sa mu nepodarilo. Ale bolo vidieť, že United nepoľavili na úsilí a snažili sa pridať ďalšie góly. O pár minút sa Lingard snažil vybojovať v poradí druhú penaltu pre Diablov, no naopak hráč z toho vyšiel so žltou kartou za simulovanie. V 75. minúte sa znovu presadil mladučký Rashford a svojím gólom na 3:1 posielal Manchester United do ďalšieho kola. Gólu predchádzal skvelý pohyb Varelu, ktorý síce opustil svoju pozíciu, ale precestoval celú šírku ihriska a zase naspäť, odkiaľ poslal center na Rashforda. Po tomto góle museli Dáni otvoriť hru, čo bola pre domácich príležitosť definitívne ukončiť zápas. Tak sa aj stalo a Herrera v závere zápasu pridal ďalší gól stretnutia na 4:1 a tým definitívne podpísal postup United. Ander skóroval v 88. minúte z penalty, ktorú vybojoval Memphis po nastrelení ruky jedného z obrancov. Sám Memphis korunoval svoj skvelý výkon a v 90. minúte stanovil konečný stav stretnutia na 5:1.

Button - Závěr

Vzhľadom na zostavu, aká vybehla na trávnik na Old Trafforde, hráči podali veľmi dobré výkony. Najmä mladší hráči ukázali tým starším ako sa treba snažiť bojovať za Manchester United. Van Gaalovi zverenci zaznamenali veľmi dôležité víťazstvo. No vzhľadom na súperove kvality to bola povinnosť a Manchester United musí takéto zápasy zvládať s podobnými výsledkami. Ďalšie pozitívum sú výkony niektorých jednotlivcov, ktorí buď zastupujú na danom poste počas početných zranení alebo hráčov z lavičky, ktorí nedostávajú toľko priestoru. Tešiť nás môže aj fakt, že v posledných dvoch zápasoch sme dokázali streliť 8 gólov, aj keď súperi boli z horších súťaží.

Držanie lopty: United 71%  Midtjylland 29%
Strely: United 25 Midtjylland 2
Strely na bránu: United 9 Midtjylland 1
Rohové kopy: United 14 Midtjylland 1

Manchester United: Romero, Varela, Carrick, Blind, Riley (Rojo 79), Schneiderlin, Herrera (Poole 91), Lingard (A.Pereira 86), Mata, Memphis, Rashford.

Nestriedaní hráči: J.Pereira, Love, McNair.

Žlté karty: Lingard.

Midtjylland: Andersen, Romer, Hansen, Bodurov, Novak, Sparv, Hassan (Kadlec 67), Olsson (Pusic 79), Poulsen, Sisto, Urena (Onuachua 45).

Nestriedaní hráči: Dahlin, Banggaard Jensen, Bak Nielsen, Royer.

Žlté karty: Novak, Romer.

Červené karty: Romer.

Button - Náš další soupeř

V ďalšom zápase sa vrátime späť k Premier League, kde Diabli privítajú na domácom ihrisku londýnsky Arsenal. Tento zápas je jeden z kľúčových pre oba celky z hľadiska postavenia v tabuľke a určite sa máme na čo tešiť. Zápas sa odohrá v nedeľu 28.2.15:05 SEČ na Old Trafforde.

Zdroj: manutd.com, evysledky.com

Predchádzajúci článokRomero: Stále budem pripravený