Hodnotenie: Manchester United – Midtjylland

32

Potom, čo Diabli porazili Shrewsbury, ich čakal dôležitý odvetný zápas Európskej Ligy proti Midtjylland FC. United síce prehrali prvý zápas prekvapujúco 2:1, no aj napriek tomu boli považovaný za favoritov na postup. Hráči nechali na ihrisku všetko a výsledkom bolo víťazstvo 5:1, ktoré nás posúva do ďalšieho kola. Teraz sa pozrieme ich výkony.

Romero 2015Sergio Romero – Na argentínskeho brankára išla za celý zápas jediná strela a tá sa skončila gólom. Jemu však vinu pripisovať nemožno. Po zvyšok zápasu už obstarával len odkopy a likvidoval vysoké lopty, ktoré hostia do šestnástky vysielali. 6,4/10

Guillermo Varela Canal 10 youtubeGuillermo Varela – Guillermo si svoju šancu v A tíme jednoznačne užíva a v dnešnom zápase hral skvele. Nielen že si zvládal plniť defenzívne povinnosti, ale veľmi často podporoval náš útok a vďaka svojmu energickému výkonu sa pár krát ocitol aj na ľavom krídle. Neraz vyviezol loptu pomedzi dvoch protihráčov a po jednej z týchto akcií sa kopala prvá penalta v tomto dueli. Svoj zápas vyšperkoval gólovou asistenciou, keď si najprv zasekol obrancu a následne našiel voľného Rashforda. 7,3/10

Carrick 2015Michael Carrick – Nakoľko je situácia v klube, čo sa zranení týka naozaj kritická, musel dnes na post stopéra naskočiť Michael, ktorý už mal skúsenosti s touto pozíciou z čias Sira Alexa. Viedol si celkovo dobre, ale práve jeho slabé bránenie v šestnástke umožnilo hosťom otvoriť skóre a podobným chybám by sa mal hráč jeho kvalít vyvarovať. 6/10

Blind 2015Daley Blind – Daley si svoje odohral a keďže ofenzíva súpera prakticky neexistovala, tak tej práce príliš veľa nemal. Občas však spoločne s Romerom a Michael poriadne prikúrili pod kotol, keď sa “hrali” s loptou pri vlastnej šestnástke. 6,1/10

Joe RileyJoe Riley – Keďže sa nám hráči na pozícii ľavého obrancu postupne “míňajú” svoju šancu na tomto poste dostáva mladučký Riley. Ten ale zatiaľ odovzdáva naozaj dobré výkony a dnešok nebol výnimkou. Podobne ako Varela aj on zvládal defenzívu a s nadšením podporoval našu útočnú snahu. V 79. minúte ho nahradil Rojo a fanúšikovia ho vyprevadili standing ovation. 7/10

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Podľa môjho názoru bol toto jeden z jeho najlepších zápasov v drese United. V strede odvádzal skvelú robotu, získal množstvo lôpt, rozdával krásne prihrávky a stíhal zapájať do útočenia. V prvom polčase sa pokúsil o zakončenie nožničkami a jeho pokus len tesne minul žrď Andersenovej brány. Najmä jeho zásluhou sa väčšina pokusov o výpad v podaní hosti končila neúspechom. 7,2/10

Herrera 2015Ander Herrera – Aj Ander dnes podal solídny výkon. Bol veľmi aktívny a často sa ponúkal do narážačiek. Po faule na neho kopali Diabli prvú penaltu, ktorú však Mata zahodil. V druhom polčase to Ander skúšal najprv hlavičkou no namieril ju len do bočnej siete, ale neskôr si zobral na starosti druhý pokutový kop a s prehľadom ho premenil. 6,7/10

Lingard1Jesse Lingard – Tento Angličan už tradične podal veľmi aktívny a behavý výkon, no dnes ho trápila koncová fáza, či už sa jednalo o streľbu alebo gólové prihrávky a to aj napriek tomu, že v súbojoch jeden na jedného sa mu celkom darilo. V druhom polčase si neodpustil zbytočný pád v pokutovom území, začo uvidel žltú kartu, kvôli ktorej bude chýbať v ďalšom zápase a určite si za to odnesie kopu oprávnenej kritiky. 5,9/10

Mata 2015Juan Mata – Španielsky kúzelník dnes hral s ľahkosťou. Jeho prvý dotyk s loptou bol v každej situácii skvelý a všetky ich dokázal riešiť s patričnou bravúrou. V závere prvého polčasu si postavil loptu na biely bod, no prízemnú strelu Andersen dokázal vytesniť na roh. Juanov výkon to však príliš nepoznamenalo a v 64. minúte prihrávkou z bránkovej čiary našiel Rashforda, ktorý dostal Diablov do vedenia. 6,5/10

marcus_rashfordMarcus Rashford – Hráč, ktorý mal pôvodne len sedieť na lavičke náhradníkov musel z dôvodu Martialovho zranenia nastúpiť už od úvodu. Pre Marcusa to bol debut v  drese United a práve v tak dôležitom zápase. Už v prvom polčase ukázal, že sa nebojí zobrať zodpovednosť na seba a zanechal dobrý dojem. To však ešte nikto nevedel, čo príde v tom druhom. Marcus si po vyše hodine hracej doby nabehol do šestnástky na Matovu prihrávku a poslal nás do vedenia. A už o zhruba desať minút neskôr sa znova ocitol pred brankárom po centri od Varela a ani tento krát sa nemýlil. Dokonca sa takmer dopracoval aj k hattricku, no svoju hlavičku poslal nad. Jeho sebavedomie narástlo, výborne napádal rozohrávku domácich a získal množstvo lôpt. Pre Marcusa to bol debut priam z ríše snov. 8,9/10

Depay 2015Memphis Depay – No a to najlepšie nakoniec. Výkon, aký dnes podal Memphis si nepamätám už od čias Cristiana Ronalda. Dokonale znemožňoval súperovu obranu, Romerovi nasadil troje jasle, čo ho pravdepodobne doviedlo k červenej karte v závere zápasu, vyšla mu takmer každá kľučka, so hráčmi Midtjyllandu si robil čo len chcel a neraz sa pokúsil strelu. Potom, čo prešiel po pravej strane obrany prihrával pomedzi nohy jedného z hráčov a Bodurov túto loptu upratal do vlastnej siete. Následne pätičkou posúval loptu na Herreru, ktorý bol faulovaný a kopala sa penalta. Obrovský podiel mal aj na tej druhej, keď sa pokúsil obstreliť obrancu a ten jeho strelu zastavil rukou. Jeho výkon bol skrátka neskutočný a slovami sa takmer nedá opísať. Odmenil sa zaň v podstate sám, keď v 90. minúte obišiel dvoch hráčov a prízemnou strelou spoza šestnástky mieril presne do spodného rohu brány. Dokazuje tak, že v Európe sa mu naozaj darí a v posledných zápasoch sa jeho predvedená hrá výrazne zlepšila. Zostáva nám len veriť, že rovnaké výkony si prenesie aj do Premier League. 9,4/10 MOTM

Striedajúci hráči:

Rojo 2015Marcos Rojo – Marcos sa dal konečne do poriadku a tak sa Van Gaal rozhodol poslať ho na ihrisko v 79. minúte. Ihneď po svojom príchode sa zapájal do ofenzívy spolu s Memphisom a stihol si pripísať aj asistenciu práve na jeho gól. Uzdravenie hráča jeho kvalít je skvelou správou pre našu zraneniami sa zmietajúcu defenzívu. 6,9/10

Pereira 2015Andreas Pereira – Andreas prišiel na ihrisko v 86. minúte za Lingarda. Za tento krátky čas toho veľa stihnúť nemohol, no dokázal sa skvele uvoľniť a vystreliť, ale jeho pokus mieril mimo. Nehodnotený

Poole - 2016Regan Poole – Prišiel na ihrisko až v 91. minúte a podobne ako Rashford aj on si pripísal svoj debut. Nehodnotený

Manchester-United-FC-Football-Logo-Background-HD-WallpaperTímový výkon: Aj napriek mnohým zraneniam a pozliepanej zostave odohrali červený Diabli skvelý zápas, ktorý sa niesol v znamení presvedčivých výkonov našich odchovancov a výkonu Memphisa, ktorý bol naozaj neskutočný. Dominovali sme už od úvodného hvizdu, no aj napriek mnohým šanciam padol náš prvý gól až po nešťastnom teči Bodurova. Následne prišla kopa nepremenených šancí. Mata zahodil svoju penaltu, po hlavičke zvonila žrď a Herrera namieril svoj pokus do bočnej siete. United však aj naďalej do súpera búšili a výsledok sa dostavil. Dva Rashfordove góly načali súpera, klinec do rakvy pribil Herrera z penalty a v samotnom závare spečatil výhra Memphis. V zápase sa preukázala vysoká individuálna kvalita, žiaden z hráčov sa nebál obísť jedného, či dvoch súperov a ukázať čoho je schopný. Tento zápas by som ohodnotil ako najlepší výkon Manchesteru United minimálne v tejto sezóne a to, čo predviedol Memphis ako jeden z najlepších výkonov jednotlivca od čias Cristiana Ronalda, ako som už vyššie spomínal.  8,3/10

Hodnotenie  je subjektívnym názorom autora článku. Výsledné známky sú priemerom známok 198 ľudí, ktorí sa zúčastnili hodnotenia. Ďakujem za spoluprácu.