19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal před odvetou s Midtjyllandem

Na tiskové konferenci před odvetným zápasem Evropské ligy s Midtjyllandem Louis van Gaal hovořil o novinkách týmu, zejména pak o zraněních svých hráčů, což je v poslední době na Old Trafford jedno z nejskloňovanějších témat. Manažer potvrdil, že de Gea do utkání určitě ne zasáhne. Na lavičku by se ovšem už mohl vrátit Marcos Rojo. Řeč byla i o taktice a způsobu, jakým se jeho tým pokusí svého protivníka porazit, aby si zajistil postup.

Rudí ďáblové mají před odvetou s dánským celkem aktuálně na marodce 14 hráčů, nejvíce z celé Premier League. Jedním z čerstvých marodů je David de Gea, který se zranil při rozcvičce jen chvíli před výkopem zápasu v Dánsku. Jedná se o zranění kolena, avšak podle zpráv by nemělo jít o nic vážného. Nicméně ve čtvrtek proti Midtjyllandu se v bráně opět objeví Sergio Romero.

„Doufal jsem, že David už bude v pořádku, ale do zítřejšího zápasu nezasáhne, to je už teď jisté,“ uvedl na úvod van Gaal.

Stále tedy není jisté, jak vážné je zranění brankářské jedničky Rudých ďáblů, a zda bude připraven na nedělní Big match s Arsenalem, manažer neprozradil. Další zprávy však již byly o něco pozitivnější. V nominaci na utkání figuruje Marcos Rojo, který bude pravděpodobně zařazen na lavičku náhradníků a proti dánskému celku by mohl na posledních 20 až 30 minut do hry zasáhnout. Další, kdo je na dobré cestě k návratu do sestavy, je Antonio Valencia, který pokračuje v individuálním tréninku v rámci rekonvalescence po zranění kotníku.

„Valencia s týmem ještě netrénoval a drží se zatím svého vlastního individuálního programu. Rojo včera trénoval s rezervním týmem a až dnes se připojil k tréninku týmu prvního. Přesto bude na lavičce, ale pokud do zápasu zasáhne, tipuji to na takových 20 minut.“

Mimo hru zůstává i Adnan Januzaj, který by ale stejně nastoupit nemohl, protože už hrál v Evropské lize za Dortmund.

Chybět pak budou určitě i Luke Shaw, Phil Jones, Ashley Young, Marouane Fellaini, Bastian Schweinsteiger stejně jako Chris Smalling, jehož návrat je zatím nejistý. A to samé platí u hráčů Cameron Borthwick-Jackson, JesseLingard, Will Keane, o jejichž startu se rozhodne až zítra. 

Van Gaal také přiznal, že do útoku při zranění Wayna Rooneyho a Willa Keana připadá v úvahu nasazení Marcuse Rashforda.

„Ano, on je v tuto chvíli jednou z možností na tuto pozici.“

Jeden z reportéru poté počastoval van Gaala po otázkou, jak těžké bude porazit.Midtjylland na OldTrafford.

„Nemyslím si, že to bude jednoduché. Midtjylland je velmi dobře organizovaný a jeho systém je do detailu propracovaný. A jeho hráči jsou schopni tuto organizaci dodržovat. Hrají s diagonálním pressingem, což předvedli i proti mému týmu. Mnoho týmů tenhle prvek nepoužívá. Když jsem ale viděl jejich statistiky, musím říct, že proti anglickým celkům se jim daří. Musíme ale také lépe držet míč a rychleji si jej přihrávat. To je důležitá věc, kterou zítra musíme uskutečnit. Zvláště pak proto, že soupeř má tak dobrou organizaci.“

Dalším tématem, které se na tiskovce řešilo, se týkalo Memphise Depaye, který se podle tázajícího reportéra pere s vysokým tempem Premier League.

„To jsou vaše slova, ne moje. Musí se přizpůsobit, s tím souhlasím, ale netýká se to jen tempa, ale i jiných situací. Musí si zvyknou mimo jiné i anglickou na kulturu a Premier League jako člověk.“

Následně se dostal ke slovu i Juan Mata, který byl společně s manažerem přítomen na tiskové konferenci. Poté, co novinářům odpověděl, mířily další otázky na Van Gaala, který je přesvědčen, že soupeř Rudých ďáblů zítra předvede to nejlepší.

„Já sám jsem nebyl nejlepším hráčem, jak víte. Ale kdykoliv jsem hrál před plným stadionem, vždy jsem hrál nejlépe, jak jsem uměl. Takže to není moc dobrý signál pro Manchester United. Myslím si, že většina hráčů soupeře musí být natěšena, protože pro mnohé je to možná největší zápas v jejich životě, zvláště pak na Old Trafford.“

„Nemyslím si, že tu bude nějaký rozdíl oproti venkovnímu utkání, ale my musíme dát hlavně góly, to je jasné. Musíme přelstít a rozbít jejich organizovanou hru, takže musíme být dostatečně kreativní. Tím narážím na to, co jsem už řekl. Musíme si rychle přihrávat míč, tak aby nám jej nemohli vzít a vrhnout se do protiútoku,“ zakončil svou rozpravu van Gaal.

zdroj: manutd.com

plavix generic equivalent Chanarin I, ed. (1989) Laboratory Haematology: an Account of Laboratory Techniques, Churchill“>Chanarin I, ed. (1989) Laboratory Haematology: an Account of Laboratory Techniques, Churchill


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!