Juan Mata po víťazstve so Shrewsbury Town

2

Juan Mata, ktorý sa stal mužom zápasu z radov hráčov Manchesteru United, je presvedčený, že hráčsky postoj bol kľúčom k víťazstvu 3:0 nad Shrewsbury Town v Greenhouse Meadow v rámci Emirates FA Cupu.

Juan+Mata+Chelsea+v+Manchester+United+Premier+ZwYRl4cMp7vl

Po vynikajúcom výkone získal Mata od fanúšikov hlasujúcich na oficiálnom učte na Twitteri až 68 % hlasov, čo mu zabezpečilo zisk tohto ocenenia, keďže v tomto zápase sa prezentoval aj nádherným priamym kopom, po ktorom červení diabli už viedli 2:0.

Chris Smalling otvoril skóre zápasu uprostred prvého polčasu ešte predtým, než tento Španiel zdvojnásobil vedenie the Reds pred koncom prvej polovice zápasu. Jesse Lingard spečatil víťazstvo gólom na 3:0 a Juan Mata bol spokojný s celkovým výkonom svojho mužstva, keďže to zabezpečilo družine Louisa van Gaala miesto vo štvrťfinále v tejto pohárovej súťaži.

,,Myslím si, že je to veľmi špeciálna súťaž,” povedal pre MUTV. ,,Sála z nej veľká história a odohráva sa tu mnoho ťažkých zápasov proti celkom, ako bol tento. Od úvodného hvizdu sme si počínali naozaj dobre, a to bolo kľúčové.”

,,Už od začiatku sme im nedovolili dostať sa do zápasu a vytvárať si šance, čo bolo dôležité. Zapracovali sme na niekoľkých taktických veciach, keďže sme vedeli, že budú hrať vzadu s piatimi obrancami, avšak najdôležitejším prvkom v týchto druhoch zápasov je postoj a ak ste pripravení na túto bitku, väčšinou vyhráte, čo sa nám aj v konečnom dôsledku podarilo,” pokračoval.

,,V prvom polčase sme zaznamenali dva góly a druhý polčas sme už len kontrolovali. Takže to bola dobrá práca.”

Po zápase sa začali na povrch vynárať otázky, či Matov priamy kop mal platiť alebo nie, keďže dvaja hráči boli v postavení mimo hry, avšak záložník s číslom osem na drese pripustil, že postavenie hráčov bolo v súlade s pravidlami.

,,Pokúsili sme sa o to, pretože to bolo niečo, čím sa prezentuje Midtjylland vo svojich zápasoch,” prezradil. ,,Bolo to rozhodnutie rozhodcov, ktorí povedali, že to nebol ofsajd, pretože akonáhle som kopol do lopty, naši hráči už boli na úrovni ich obrancov. V tomto zápase nám to vyšlo, pretože si myslím, že brankár reagoval oneskorene a tomuto gólu už nemohol zabrániť.”

Pri otázke ohľadom jeho impozantného osobného výkonu Mata priznal, že v zápase hranom na Greenhouse Meadow sa cítil pohodlne.

,,Cítil som sa dobre. Snažil som sa posielať lopty do voľných priestorov a myslím si, že sme hrali rýchlejšie, útočnejšie a mali sme viac šancí na skórovanie, avšak najdôležitejšia vec je udržanie si čistého konta. Na tento výkon musíme nadviazať a začneme sa sústrediť na ďalší zápas,” uzavrel.

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: Shrewsbury – Manchester United
Ďalší článokKritika patří manažerovi, nikoliv hráčům
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.