Hodnotenie: Shrewsbury – Manchester United

14

Diabli zvládli zápas osemfinále FA Cupu s prehľadom a po víťazstve 0:3 sa prebojovali do ďalšieho kola. Teraz sa spoločne pozrieme na výkony jednotlivých hráčov.

Romero 2015Sergio Romero – Potom, čo sa David zranil pri rozcvičke pred posledným zápasom zaujal post jednotky Sergio. A dnes sa veru v bráne príliš nezapotil. Za celý zápas na neho nemierila jediná strela a až na dve či tri vysoké lopty nemal vôbec žiadnu prácu. 6,5/10

Guillermo Varela Canal 10 youtubeGuillermo Varela – Guillermo si svoje príležitosti v A mužstve užíva a dnes to znova dokazoval. V defenzíve nemal príliš veľa práce a tak sa mohol venovať podpore útoku. Často sa ponúkal a nabiehal za súperovu obranu a hýril aktivitou. Podal naozaj sympatický výkon. 6,2/10

Smalling 2015Chris Smalling – Pilier obrany United dnes nastúpil s kapitánskou páskou na ruke a ako správny kapitán otvoril skóre zápasu pohotovým volejom. Svoje defenzívne úlohy zvládal bez problémov, nakoľko sa domáci do útoku dostávali len sporadicky. Vytkol by som mu len chybu v závere zápasu, keď sa spoločne s Blindom vysunuli príliš vysoko a Agogo sa ocitol úplne sám pred Romerom, čo našťastie zostalo nepotrestané. 7,4/10 MOTM

Blind 2015Daley Blind – Podobne ako zvyšok defenzívy ani Daley nemal príliš veľa práce s bránením a tak bolo hlavnou náplňou jeho práce zahrávať rohové kopy. V tom zrovna neexceloval , keďže väčšina z nich skončila na hlavách domácich brániacich hráčov. 6,3/10

Cameron Borthwick-JacksonCameron Borthwick-Jackson – Tento mladík sa vrátil do zostavy potom, čo doliečil chorobu a znovu odohral dobrý zápas. Mal najviac práce spomedzi všetkých obrancov, no zvládal ju bez problémov a dokonca vyhral všetky svoje vzdušné súboje. Zároveň mal podiel na prvom góle, keď skvele preniesol hru na Morgana. Od svojho zaradenia do základnej zostavy stále dokazuje, že je na svoj vek naozaj vyspelým hráčom a prezentuje sa azda jednou z najlepších a najpokojnejších rozohrávok v celom kádry. Po polčase však musel byť pre údajné zranenie striedaný. 6,5/10

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Návrat do zostavy čakal aj tohto Francúza a Morgan si viedol dobre. Odviedol kus “čiernej” roboty v strede poľa a často sa zapájal do rozohrávky. Domáca záloha ho však príliš nepreverila a aj pre neho to bol pokojný zápas. Pripísal si asistenciu na úvodnom góle, keďže po jeho vyhranom hlavičkovom súboji sa k lopte dostal Smalling. 6,4/10

Herrera 2015Ander Herrera – Španiel sa v úvode zápasu dlho oťukával. Nemal dostatočný vplyv na hru a jeho prihrávky často komplikovali život jeho spoluhráčom. Postupne sa dostal do pohody a začal ukazovať svoju rozohrávku, z čoho rezultovala krásna prihrávka na Lingardov gól. Anderov výkon šiel oproti minulému zápasu výrazne hore. 6,3/10

Lingard1Jesse Lingard – Jesse sa už naplno zaradil do základnej zostavy a prezentuje sa veľmi aktívnymi výkonmi. Pýta si loptu, ponúka sa do narážačiek a mnohokrát si zabehne za obranu z čoho pramenia príležitosti nielen pre neho, ale aj pre spoluhráčov. Dnes tomu nebolo inak a Jesse si práve vďaka svojmu skvelému pohybu pripísal ďalší gól, keď si zabehol za domácich hráčov a prvým dotykom loptu upratal pod padajúceho brankára. O pár minút neskôr ho jeden zo súperových hráčov nepríjemne dohral a Jesse tak zvyšok zápasu dohrával v bolestiach a čiastočne sa tak vytratil. 6,4/10

Mata 2015Juan Mata – Výkony tohto Španiela sú veľmi kolísavé, čo potvrdzuje už nejakú dobu. Podobne ako Herrerovi aj jemu spočiatku chýbala myšlienka a chvíľu trvalo, kým sa dokázal dostať do hry. Svoj výkon okrášlil priamym kopom z hranice pokutového územie a technickou strelou nedal Leutwilerovi žiadnu šancu. V 65. minúte ho nahradil Pereira. 7/10

Depay 2015Memphis Depay – Na Memphisovi bola dnes vidieť obrovská snaha skórovať. Nebál sa súbojov jeden na jedného a pokúšal sa streľbu zo všetkých vzdialeností, no gól mu skrátka nebol dopriaty. Najbližšie k nemu mal v závere zápasu keď sa ocitol pred brankárom no ten mu šancu zmaril skvelým zákrokom. Svojich spoluhráčov zásoboval vydarenými prihrávkami do nebezpečných priestorov. Podal veľmi snaživý výkon a za svoju snahu si zaslúži pochvalu. 7,1/10

Martial 2015Anthony Martial – Pri absencii Rooneyho dostáva Martial šancu na hrote, ale podobne ako náš kapitán ani on nie je zásobovaný dostatočným počtom lôpt a jeho vplyv na hru sa tak výrazne znižuje oproti tomu, keď hrá viac z kraja. Aj napriek tomu sa Anthony dostal ku niekoľkým streleckým pokusom a získal priamy kop, po ktorom sa podarilo Juanovi skórovať. V 71. minúte ho nahradil Keane. 6,4/10

Striedajúci hráči:

Joe RileyJoe Riley – Na ihrisko prišiel pred začiatkom druhého polčasu a zanechal dobrý dojem. Rýchlostne je skvele vybavený a svoju techniku ukazoval pri svojich ofenzívnych výletoch.  Podobne ako mnohí mladíci aj Joe sa začína ukazovať ako veľký prísľub do budúcnosti. 6,1/10

Pereira 2015Andreas Pereira – Hráč, ktorý si zaslúži oveľa viac času, než dostáva, znova ukázal akým platným môže naozaj byť. Andreasov príchod oživil hru a bola radosť sledovať rýchlosť, techniku, prehľad a skvelý pohyb, ktorými sa prezentoval. Van Gaal by ho mal využívať častejšie a najmä pri náladovosti výkonov Juana Matu. 6,4/10

willkeane_20110717Will Keane – Will prišiel na ihrisko v 71. minúte, v 74. minúte sa dostal ku strele, pričom trafil iba tyč a poranil si trieslo. Zápas sa tak pre neho skončil. Dúfajme, že sa nejedná o príliš vážne problémy a Will sa dá čoskoro dokopy. Nehodnotený

Hodnotenie hráčov je subjektívnym názorom autora článku. Výsledné známky sú priemerom známok 82 ľudí, ktorí sa zúčastnili hodnotenia. Ďakujem za spoluprácu.