Review: Shrewsbury – Manchester United

27

Po nevydarenom zápase v Dánsku, ktorý Diabli vôbec nezvládli, bolo na rade osemfinále FA Cupu, kde ich čakal treťoligový Shrewsbury. Van Gaalovi zverenci dokázali v tomto zápase splniť úlohu favorita a zvíťazili v pomere 0:3.

Button - Před zápasem

Potom, čo sa v poslednom zápase nepodarilo hráčom s Old Trafford poraziť dánskeho majstra FC Midtjylland, sa atmosféra v tábore fanúšikov zhoršila. Šokujúca porážka zvýšila už tak vysoké napätie, ktoré v červenej časti Manchesteru panuje. Hráčom nezostávalo nič iné ako sa aj cez tento už niekoľký skrat preniesť a sústrediť sa na nadchádzajúci zápas FA Cupu. Los dopadol pre Diablov priaznivo, nakoľko ich súperom bol tím až z tretej najvyššej súťaže Shrewsbury. Aj v tomto súboji sa neočakávalo nič iné, ako výhra znamenajúca postup do štvrťfinále. Louis Van Gaal urobil v základnej zostave hneď niekoľko zmien: Carricka nahradil v strede poľa Morgan, Lovea na kraji obrany vymenil Varela a do základnej zostavy sa vrátil aj Borthwick-Jackson.

Button - První poločas

Už od úvodného hvizdu bolo jasné, že United sa budú snažiť diktovať tempo hry a aspoň čiastočne odčiniť posledný zápas. Do prvej možnosti sa dostal Smalling po rohovom kope, no hlavičku poslal vysoko nad bránu. Po tomto neúspechu sa snažil zobrať zodpovednosť na seba Memphis a to hneď niekoľkokrát. Jeho prvé strelecké pokusy však leteli takmer nad tribúny štadióna, ale to ho neodradilo a svoju tretiu konečne namieril medzi tri žrde a donútil brankára domácich k zákroku. O pár minút dostal možnosť zahrať priamy kop z hranice šestnástky, ani tentokrát sa mu skórovať, pretože jeho dobre mierenú strelu nešťastne zablokoval Martial. Neskôr to bol práve druhý menovaný, kto sa ocitol v šanci a aj jeho prízemnú strelu brankár domácich zlikvidoval. Diabli jednoznačne dominovali, často krát sa pokúšali o streľbu z väčšej vzdialenosti a súpera nepustili k lopte, bolo tak len otázkou času, kedy sa im podarí skórovať. Prvý gól prišiel v 37. minúte keď po pase od Jacksona sklepol loptu Schneiderlin, Smalling sa ocitol sám v súperovej šestnástke a pohotovým volejom otvoril skóre – 0:1. Pred koncom polčasu sa rútil do šestnástky Martial, ktorý bol zastavený nedovolene a získal tak ďalšiu dobrú štandardku. Tentokrát ju zahral Mata a s prehľadom zvýšil na 0:2.

Button - Druhý poločas

Ešte pred začiatkom prvého polčasu prišlo ku zmenám na oboch stranách. Kvôli zdravotným problémom musel Jacksona nahradiť Riley a domáci poslali na ihrisko Larnella Colea, bývalého hráča United. Zápas pokračoval v nastavenom trende z prvého polčasu a domáci tak bez akejkoľvek snahy o útok bránili so všetkými hráčmi na svojej polovici. Znova to bol Memphis, ktorý sa chcel ukázať a pekne práci sa dostal ku strele, no ani tentokrát mu to nevyšlo a získal aspoň rohový kop. Netrvalo však príliš dlho a Diabli dali svojim verným fanúšikom ďalší dôvod na radosť, keď po uplynutí hodiny z hracej doby našiel Herrera krásnou loptou Lingarda a ten loptu upratal za padajúceho brankára – 0:3. Za tohto stavu sa Van Gaal rozhodol pre dve striedania: najprv poslal na plochu Pereiru a pár minút po ňom aj Keanea. Andreas priniesol oživenie do hry a výrazne ju zrýchlil. Will sa dokázal hneď po svojom príchode dostať do šance, ale trafil tyč a pri strele si poranil trieslo, čo donútilo Manchester dohrávať v desiatich. Aj napriek tejto nevýhode prišla prvá šanca domácich až v 87. minúte, ale Agogo ju nedokázal využiť a na konečnom stave sa tak už nič nezmenilo.

Button - ZávěrHráči si v dnešnom zápase jednoznačne vstúpili do svedomia a aj napriek tomu, že sa jednalo „len“ o tím z League One, toto víťazstvo môže mať veľký vplyv na psychiku a atmosféru v kabíne pred ďalšími zápasmi, ktoré nás tento týždeň čakajú. United dominovali počas celého duelu, o čom hovorí aj štatistika držania lopty a počet striel. Mnohokrát však išlo strely z väčších vzdialeností, ktoré boli zväčša nepresné a končili vysoko nad bránou. Táto výhra nás posunula do štvrťfinále FA Cupu, kde na Old Trafford privítame na West Ham, ktorý najmä vďaka skvelým výkonom zálohy dokáže potrápiť aj najlepšie celky Premier League.

Shrewsbury: Leutwiler, Whitbread, Grandison, Black, Whalley, Brown, Grimmer, Ogogo, Mangan, Knight-Percival (Cole 46’), Jean-Louis Akpa Akpro (Clark 81’).

Nestriedaní hráči: Halstead, Sadler, Vernon, Clark, Smith, Grandin.

Žlté karty: Whitbread, Grimmer

Manchester United: Romero, Varela, Smalling, Blind, Borthwick-Jackson (Riley 46’), Schneiderlin, Herrera, Memphis, Mata (Pereira 65’), Lingard, Martial (Keane 71’).

Nestriedaní hráči: Henderson, McNair, Poole, Carrick.