15/06/2021
Akadémia

U21: Manchester City – United 1:0

Manchester United U21 po třech ligových výhrách v řadě zaváhal a v 15. kole Barclays Under-21 Premier League prohrál na Etihad Stadium s Manchesterem City U21 1:0.

První tým Manchesteru United sužuje velká marodka a proto není divu, že Warren Joyce nemohl do utkání využít služeb některého z těchto hráčů. Do první vážnější šance se před zhruba 3 100 diváky dostal v 5. minutě utkání James Weir. Jeho střelu po rohovém kopu z brankové čáry odkopával Angelino. Poté ale začali být nebezpeční domácí hráči, ale proti střele Kongola skvěle zasáhl Joel Castro Pereira. V 17. minutě se ale přeci jenom hráči City dostali do vedení. Střela Ashleyho Browna-Smithe zpoza pokutového území byla přesná – 1:0. O pár minut později už to mohlo být o dvě branky, nicméně hlavička Buckleyho skončila těsně nad břevnem Pereirovy branky.

Hned v úvodu druhého poločasu se do velké šance dostal opět Buckley, ale Pereira předvedl další skvělý zákrok. Manchester United moc šancí v druhém poločase neměl, do největší šance se dostal útočník Marcus Rashford, jehož střelu z úhlu dokázal vyrazit brankář Gunn. Neuspěl ani Joe Rothwell, jehož střela skončila mimo. V závěru utkání ještě mohl vedení domácích pojistit Nmecha, ale ve finální fázi podklouzl a střela skončila mimo.

Manchester United U21 tak prohrál 1:0 a byla to pro něj teprve třetí ligová porážka v sezoně. V ligové tabulce momentálně rezervnímu týmu United patří druhá příčka za vedoucím Sunderlandem U21, na který ztrácí jeden bod. Nutno podotknout, že United mají jeden zápas k dobru. V příštím utkání se United představí na půdě Middlesbrough a to v pondělí 29. února.