Hodnocení: Midtjylland – Manchester United *Aktualizováno*

33

Rudí ďáblové zavítali na úvod vyřazovací fáze Evropské ligy do Dánska, aby zde změřili síly s Midtjyllandem. V tomto článku najdete hodnocení hráčů Manchesteru United, kteří do utkání zasáhli.

United nepostoupili v Lize mistrů do vyřazovací části a cenou útěchy jim tak je alespoň účast v Evropské lize, kterou si zajistili třetím místem ve skupině. Za soupeře jim los přisoudil soupeře z města Herning, které tak zažilo fotbalový svátek. Zápas měl jasného favorita, ovšem svěřenci Jesse Thorupa, mezi které patří i dvojice českých hráčů, a to Václav Kadlec a Filip Novák, se chtěli na slavného protivníka vytáhnout a před domácím publikem toužili po senzaci, které se vyprodaná MCH Arena nakonec také dočkala.

Manchester United nadále trápí početná marodka, na které je aktuálně 13 hráčů, včetně čerstvě zraněného kapitána Wayna Rooneyho či gólmana de Gey, jenž se zranil těsně před zápasem. Van Gaalovi ale vypadli vinou zranění i další hráči ze základní sestavy a bylo tedy na něm, aby dal do kupy sestavu, která proti papírově slabšímu mužstvu uspěje. Do hry měli zasáhnout i někteří mladíci.

Tak se i stalo, ovšem po otřesném týmovém výkonu a dosti chaotickém představení jsme v Dánsku prohráli 1:2. Jak se hráčům Manchesteru United dařilo proti Midtjyllandu se dozvíte v tomto příspěvku.

Do hodnocení se mohli aktivně zapojit i fanoušci. Celkem se známkového hodnocení zúčastnilo 115 lidí, kterým mnohokrát děkuji za spolupráci! “Vaše” známky najdete za lomítkem.

*Prosím, ohodnoťte zde*

Romero 2015Sergio Romero – Argentinský gólman se po dlouhé době nečekaně objevil mezi třemi tyčemi, což mělo jediný důvod. De Gea se totiž zranil při předzápasové rozcvičce a zřejmě nechtěl nic riskovat. Díky povětšinu utkání neškodné ofenzivě Midtjyllandu, kterou jsme do soustavnějšího tlaku nepouštěli, měl práci spíše nárazovou. Když už jej ale protivník zaměstnal,  o to více se zapotil. Hned několikrát musel ukázat své brankářské umění a svůj tým důležitými zákroky podržet, jelikož i tento slabý protivník si své příležitosti vytvořil.  Nejprve v 11. minutě výtečným reflexem zastavil hlavičku Hansena po rohovém kopu. Dále ve 37. minutě vychytal tváří v tvář Kadlece a další úžasný moment v jeho podání přišel v 63. minutě, kdy fantasticky zastavil umístěnou hlavičku střídajícího Onuachua a poradil si i s dorážkou. Ve 44. minutě však nedosáhl na ránu aktivního Sista, který se pěkně uvolnil a jeho rána z hranice vápna k pravé tyči skončila v naší síti. A nad jeho síly byla i střela Onuochua, který se zpoza vápna trefil přesně k levé tyči. Sice dvakrát inkasoval, ale nebýt jeho, odvezli bychom si z Dánska mnohem větší ostudu. Kritiku si rozhodně nezaslouží. Skvělý záskok za de Geu – 7/7,1

MANCHESTER, ENGLAND - AUGUST 24: Donald Love of Manchester United U21s poses during a U21s team photocall at Aon Training Complex on August 24, 2015 in Manchester, United Kingdom. (Photo by John Peters/Man Utd via Getty Images)Donald Love – Další ze zástupu mladíků, které poskytuje naše akademie, si odbyl premiéru jako střídající hráč v minulém utkání proti Sunderlandu. Tentokrát už byl ale při naší početné marodce zařazen rovnou do základní sestavy. Snažil se chytit svou šanci a obstál celkem dobře. Nenechal se zahanbit a svou nezkušenost dobře skrýval tím, že se soustředil především na obranu. Několikrát se však i osmělil a vyrazil vpřed, zvláště druhé půli, kdy jsme prohrávali a naše hra začala být velmi chaotická. Byla to pro něj těžký zápas, ale nic zásadního nezkazil a vinu za konečný výsledek bych dal jeho zkušenějším kolegům. Za ošklivý zákrok na Nováka jej neminula žlutá karta – 4/3,8

Smalling 2015Chris Smalling – Jeho pozice v obraně je pro náš tým klíčová a ze Smallinga roste špičkový stoper, což lze z jeho herního projevu pozorovat již delší čas. V poslední době se ovšem několika chybám nevyhnul a jiné to nebylo ani proti dánskému celku. Nepodal ideální výkon, přes to patřil k tomu lepšímu a byla na něm alespoň vidět snaha. Dělal co mohl, ale obrana pod jeho vedením nepracovala dobře. V závěru utkání dostal za faul na Urenu žlutou kartu a dal soupeři možnost ohrozit naši bránu z přímého kopu z hranice pokutového území  – 4/3,9

McNair 2015Paddy McNair – Vlivem zranění odehrál Paddy teprve osmý soutěžní zápas sezóny, což je určitě škoda, protože nebýt zdravotních patálií, patřil by náš talentovaný odchovanec dost možná už do základní sestavy. Tentokrát se postavil po bok Smallinga a moc dobré představení z toho nebylo. Podepsala se na něm ale nerozehranost, která mu svazovala nohy. Jako většinu hráčů je celkem složité jej hodnotit vzhledem k charakteru zápasu. Defenziva, jak už jsem uvedl, byla velmi nejistá a soupeř, jakým je Midtjylland, by rozhodně neměl mít tolik nebezpečných situací před bránou – 3/3,2

Blind 2015Daley Blind – Tradiční parťák Smallinga se dnes představil na levém kraji obrany. Odpracoval si své. Pouštěl se i vpřed a snažil se podpořit nevýraznou ofenzivu. K tomu přidal celkem zodpovědnou obrannou činnost – 4/3,4

Carrick 2015Michael Carrick – Jindy bezchybný dirigent středu pole tentokrát úplně propadl a v součtu vlastně celá záloha, která vůbec nefungovala. Byla mu svěřena kapitánská páska a tedy i o něco větší zodpovědnost, ale na to už je Michael za ta léta strávená na Old Trafford zvyklý. Přes to odehrál špatný match stejně jako většina týmu. Mnoho nepřesných přihrávek a ztrát míče. Střed hřiště zkrátka nebyl pod naší kontrolou, což se podepsalo jak na výkonu obrany, tak i útoku. Jedním slovem bída. Jako kapitán nedokázal s týmem ani hrou nic udělat a svým odevzdaným výkonem zklamal – 3/3,3

Herrera 2015Ander Herrera – Každý fanoušek byl určitě rád, že jej vidí v základu, kde by se měl zřejmě objevovat častěji, než tomu bylo doposud. Šikovný a technicky skvěle vybavený Španěl je totiž ofenzivnější a hlavně kreativnější, než někteří jeho kolegové. Kdo si jej ale trochu více všímal, nemohl být překvapen, že vysedává na lavičce. Proti Midtjyllandu totiž působil hodně rozpačitě a jelikož nenastupuje pravidelně, chce se mi říct spíše nerozehraně,protože jinak sai jeho mizerné představení vysvětlit nedokážu.  Jeho výkon byl částečně ovlivněn i pokyny od van Gaala, ale známe zkrátka jiného Herreru, než který hrál dnes a naší hru nijak zvláště neobohatil. Hodně se trápil, především si ale neobhájil svou pozici ve středu pole, jelikož  byl velmi slabý v osobních soubojích a stejně jako Carrick předvedl tragický výkon. Až na výjimky, jako třeba centr na Lingarda, který trefil břevno, mu toho moc nevyšlo. V 72. minutě byl stažen ze hřiště – 2/2,9

250043859Jesse Lingard – 23letý Lingard má v sobě velký potenciál, ovšem zatím se hodně pere s vyrovnaností výkonů. Dokáže podat skvělý výkon, který však následuje zápasem, ve kterém jej prakticky není vidět. Na hřišti však dostává hodně prostoru a doufejme, že mu to bude v budoucnu ku prospěchu. Proti Dánům to byl z jeho strany povedený výkon, když se snažil zásobovat spoluhráče přihrávkami ve vápně, několikrát se dostal do zakončení, bojoval o míč a byl jeden z těch aktivnějších hráčů z našeho mužstva. Na začátku v 59. minutě zastavilo jeho ránu z voleje břevno. Připsal si asistenci na Depayův gól a také žlutou kartu v 85. minutě. Jesse byl jedním z mála světlých bodů tohoto duelu – 6/3,5

Mata 2015Juan Mata – Objevil se opět na pozici číslo 10, kde hraje nejraději. Mata operoval na velkém prostoru, jenže ani jemu se vůbec nedařilo a moc toho nevymyslel, byť mu snahu něco změnit upřít nelze. 53. minutě nedokázal mezi tři tyče umístit hlavičku po pěkném centru Depaye. Ani on nepodpořil kontrolu nad středem hřiště a ofenzivě také valně nepřispěl. V 78. minutě jej nahradil Pereira. Další velké zklamání – 3/2,9

Depay 2015Memphis Depay – Nizozemská sedmička je zatím za očekáváním a na anglickou ligu si zvyká těžce. Trochu jiné to však je na scéně evropské, kde mu jiný styl fotbalu naopak vyhovuje. Ale i přes to, že měl více volnosti, nedokázal toho patřičně využít, jelikož mu toho s míčem u nohy moc nevycházelo.  V 8. minutě na příklad nezužitkoval dobrou přihrávku Lingarda. Ve 37. minutě už to však klaplo a i s trochou štěstí z toho byl vedoucí gól. Depay měl v utkání pár světlých momentů, nicméně ve druhé půli ze hry dost vytratil a celkově to zdaleka nebylo ono. Stále tak má na čem pracovat – 4/4

Martial 2015Anthony Martial – Někteří možná čekali v základu Willa Keana, ovšem byl to Anthony, kdo nahradil Rooneyho na hrotu útoku. Bylo vidět, že to přeci jen není jeho šálek kávy a více mu vyhovuje pozice na křídle, kde má více prostoru a může využít svou nepředvídatelnost a schopnost přejít 1 na 1. Jako útočník byl více bráněn a neměl tolik času na své technické kousky. Právě proto jsme jej mohli hodně vidět mimo pokutové území, kam se naopak posouvali jeho spoluhráči a při útočení tak docházelo v ofenzivě k častým změnám pozic. Bojoval, snažil se spolupracovat s Matou, Lingardem a Depayem, jenže v ofenzivě to hodně skřípalo a ani Martial si vyšší známku nezaslouží – 5/4,7

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Střídání, které se vůbec nepovedlo. Místo něho měl přijít do hry ofenzivní hráč, který by pomohl zápas otočit. Morganův vliv na zápas byl zanedbatelný – 4/3,3

Pereira 2015Andreas Pereira – V 78. minutě nahradil na hrací ploše Matu. Co se jeho spoluhráčům za celý zápas nevedlo, nezměnil ani on. S míčem se párkrát potkal, ovšem nic převratného sním nevymyslel a týmu tak ani on nepomohl – 4/3,4

ManchesterUnited

Týmový výkon – Průměrný fanoušek United by očekával, že to Rudí ďáblové to vzadu bez několika opor nějak ustojí, ovšem že se budeme takto trápit v ofenzivě i proti dánskému celku, to je už opravdu na pováženou. Kdybychom nestáli proti tak slabému soupeři, hovořil bych o nepovedeném výkonu. Takto musím konstatovat, že náš tým předvedl jeden z nejhorších výkonů, který se nebojím označit jako ostudu. Především díky o poznání vyšší kvalitě jsme Midtjyllandu nepodlehli vyšším rozdílem.

United si prošli již mnoha krizemi, ovšem dnes je situace jiná. Velkolepé plány se po značných investicích do hráčského kádru v posledních dvou letech začínají bortit a s možnostmi, které má van Gaal by měl být tým v mnohem lepší kondici a na zcela jiné pozici. Naše mizérie navíc nejen že pokračuje, ale ještě se rozrůstá. Van Gaalova pozice manažera se již delší dobu otřásá a po tomto zápase se napětí ještě zvýšilo. Je už na čase si otevřeně přiznat, že naše hra je tragická a je třeba začít s tím něco dělat, dokud je ještě relativně dost času.

Z Dánska si vezeme ostudnou porážku 1:2. Viděli jsme spoustu nepřesností a nedorozumění, slabé tempo i nasazení. Nefungující záložní řadu a potažmo i celou hru. Nepříjemný soupeř se snažil využívat v osobních soubojích svou agresivitu, což na nás platilo. Hráči podali odevzdaný výkon, jenž se během utkání postupně zhoršoval a naše hra upadala. Začíná mi to připomínat situaci za Davida Moyese, kdy hráči zápasy vypouštěli, aby dali najevo svou nespokojenost. Naše situace je velmi složitá. Herně ani výsledkově se nedaří, máme velkou marodku a je očividné, že v našem týmu je něco špatně. Za zápas s Midtjyllandem dávám týmu slabou – 2/2

Článek je subjektivním názorem autora, se kterým nemusíte souhlasit. Pokud máte nějaké připomínky, podělte se o ně s námi níže v komentářích.

Pro zajímavost přidávám ještě statistický přehled ze zápasu, který nám ukazuje, že opravdu každý má na zápas ajeho hodnocení jiný (svůj) pohled. Viz. známkové porovnání.