Van Gaal reaguje na porážku s Midtjyllandom

65

Manchester United utrpel šokujúcu porážku 2:1 proti FC Midtjylland vo štvrtok večer a Louis van Gaal bol horko sklamaný, keď poskytol rozhovor pre médiá po záverečnom hvizde. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať súhrn hlavných bodov, o ktorých manažér diskutoval pred zrakmi médií…

vangaal

Listina zranených

,,Myslím si, že to je Murphyho zákon, pretože ak máte zranených 13 hráčov a niekoľko minút pred výkopom sa vám zraní ďalší hráč, je to naozaj smutné. Potom je náročné sa vyrovnať s takým zoznamom zranených hráčov.”

Zranenie Davida de Geu

,,Stalo sa to na rozcvičke. Musíme počkať na vyšetrenia a uvidíme, aké vážne to bude. Potom môžeme poskytnúť bližšie informácie, ale v konečnom dôsledku to bolo veľké prekvapenie.”

Zhrnutie zápasu

,,Po 10 alebo 15 minútach sme začali kontrolovať zápas, strelili sme gól, ale aj inkasovali. Stalo sa to minútu pred polčasom, čo je nevhodná doba na inkasovanie gólu. V druhom polčase vyhrával Midtjylland každý loptu, a to bolo veľkým sklamaním, pretože už pred zápasom sme vedeli, že to bude kľúčom k hre. Následne vsietili gól a keď vidíte, aký gól skórovali, tak si myslím, že to bol zbytočný gól. Avšak podľa mňa máme stále šancu.”

,,Teraz nato nemôžem odpovedať, pretože musíme hovoriť o tom, prečo naši hráči neboli schopní vyhrávať druhé lopty, nedržali loptu na svojich kopačkách, keďže to malo za následok jej automatickú stratu. Teraz môžem analyzovať len to, prečo Midtjylland vyhrával tieto druhé lopty, keďže potom môžete očakávať, že premenia niekoľko svojich šancí. Ale my sme mohli tiež skórovať, Lingard mal tuším dve šance, ktoré mohol lepšie zúžitkovať. Aj napriek tomuto faktu sme mohli vyhrať tento zápas.”

Postoj hráčov

,,Nemá to nič spoločné s postojom. Všetci hráči chcú predviesť excelentné výkony, takže to nemá nič spoločné s prístupom. Nevyhrávali sme druhé lopty. To je moja analýza.”

Sklamanie pre cestujúcich fanúšikov

,,Je to pre nich sklamanie, ale aj my sme sklamaní. Som veľmi vďačný za fanúšikov, ktorí nás podporujú, ale chceli sme vyhrať. Teraz musíme vyhrať na Old Trafford, aby sme postúpili do ďalšieho kola. Musíme vyhrať, nebude to jednoduché, ale musíme vyhrať.”

Problémy, ktoré robil Paul Onuachu

,,Mali sme s ním veľa problémov, takže sa s tým musíme lepšie vysporiadať. Možno bude hrať aj na Old Trafford a musíme sa vysporiadať s týmto problémom. Neustále nám spôsoboval ťažkosti. Pusic pre nás predstavoval menšiu hrozbu.”

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokReview: FC Midtjylland – Manchester United
Ďalší článokHodnocení: Midtjylland – Manchester United *Aktualizováno*
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.