Review: FC Midtjylland – Manchester United

55

Dnes bolo na programe prvé kolo vyraďovacej fázy Európskej Ligy. United sa vydali do Dánska, kde sa mali s aktuálnym ligovým šampiónom FC Midtjylland. Diabli boli aj napriek obrovskému počtu zranení favoritom tohto zápasu. Svoju úlohu však nedokázali naplniť a podľahli domácim 2:1.

Button - Před zápasem

V tábore Manchesteru United nepanovala pred týmto zápasom najlepšie nálada a to hlavne v jeho fanúšikovskej časti, nakoľko mnohým už došla trpezlivosť a svoju nespokojnosť s Van Gaalom dávajú najavo čoraz výraznejšie. Niet sa čomu čudovať, keďže Diabli v poslednom zápase Premier League podľahli trápiacemu sa Sunderlandu a znovu tak stratili dôležité body. Na návšteve Diablov chceli domáci zarobiť a tak sa rozhodli pre ohromné navýšenie ceny vstupného, proti čomu sa chlapci z Red Army rozhodli protestovať banerom. Vrásky na čele však pribudli aj počas posledných pár dní, keď sa na už tak dlhú listinu zranených hráčov pripísal Borthwick-Jackson, ktorý ochorel a rovnako aj kapitán Wayne Rooney, ktorému sa v kalendárnom roku 2016 strelecky aj herne darilo. LVG tak bol nútený povolať do tímu ďalších mladíkov a výrazne zmeniť svoju zostavu. Aj napriek týmto zmenám si však nikto nepripúšťal ďalšiu remízu a už vôbec nie prehru. V základnej jedenástke sa po prvý krát objavil Love a svoju šancu po dlhej dobe dostali aj McNair s Memphisom a Herrerom. Martial sa tak posunul na hrot a kapitánsku pásku prebral Michael Carrick. No a ako by toho bolo málo, pri rozcvičke sa zranil aj De Gea a musel ho nahradiť Romero.

Button - První poločas

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorý sa snažili Diablov zaskočiť a tlačili sa do ofenzívy. Z ich snahy však nič nevzišlo a tak boli na rade United. V ôsmej minúte našiel Lingard skvelou prihrávkou Memphisa, no ten trafil len jedného z obrancov. Z následného rohového kopu sa k lopte dostal Mata, no Andersen si s jeho strelou poradil. O chvíľku na to znovu pohrozili domáci a Romero skvelým zákrokom vychytal Hansenovu hlavičku po rohovom kope. V nadchádzajúcich minútach sa domáci snažili dostať ku gólu najmä po štandardných situáciách a vysokých loptách, no takmer všetky z nich upratal do bezpečia Smalling. Hra bola plná nepresností na jednej, či druhej strana a dochádzalo tak k častým stratám lôpt. Až do 36. minúty sa nič vážne neudialo, no potom prišla strela Memphisa z priameho kopu, ktorú Andersen vyrazil a Diabli sa dopustili obrovskej chyby keď nechali na polovici voľného Kadleca. Ten sa rútil sám na Romero, Sergio si však dokázal ustrážiť čisté konto. Hneď na to sa však uplatnilo staré známe pravidlo „nedáš, dostaneš“ a po centri Lingarda sa aj s menšími problémami dokázal presadiť Memphis a otvoriť tak skóre zápasu v 38. minúte – 0:1. Vedenie však United dlho nevydržalo. V 44. minúte stratili loptu v strede poľa a Sistova zblokovaná strela skončila v Romerovej sieti – 1:1.

Button - Druhý poločas

Oba tímy nastúpili do druhej polovice zápasu bez zmien. V samotnom úvode sa ukázal Martial, ktorý skvelou prácou prešiel okolo troch obrancov a loptu posunul Lingardovi, ale ten z hranice šestnástky mieril nad. Van Gaalovi zverenci sa prezentovali mierny zvýšeným pohybom v porovnaní s prvým polčasom. Pár minút neskôr našiel Memphis pekným centrom Matu, tomu však hlavička vôbec nesadla a lopta minula bránu. Krátko na to zase Herrera našiel Lingarda a jeho pohotový volej skončil na brvne a po ďalšej akcii pálil práve prvý menovaný no ani on bránu netrafil. Na radu tak prišlo prvé striedanie na domácej strane, Onuachu nahradil Pusica a hneď po svojom príchode na ihrisko donútil Romera k ďalšiemu úžasnému zákroku. Domáci tréner sa v zápätí rozhodol pre ďalšie striedanie a Hassana nahradil Urena. Zápas sa dostal do pasáže, keď sa až na striedania nič významné na ihrisku nedialo. Van Gaal chcel niečo urobiť s nepriaznivým stavom a tak poslal na ihrisko Schneiderlina, ktorý nahradil Herreru. No už o pár minút sa domáci po strele od Onuachuho dostali do vedenia 2:1. Ten napriahol spoza šestnástky a Romero na prízemnú strelu nedosiahol. Van Gaal reagoval ďalším striedaním a poslal na plochu Pereiru. Ani jeho príchod, či zvýšená snaha United v záverečných minútach však nestačili na vstrelenie aspoň vyrovnávajúceho gólu a konečný stav sa tak už nemenil.

Button - Závěr

Výsledková a herná kríza Diablov z Old Trafford tak pokračuje. Jednou z hlavných príčin je množstvo zranení, ktoré sa v poslednej dobe stále zvyšuje a Van Gaal je tak nútený neustále nahrádzať hráčov zo základnej jedenástky mladými puškami. Má to síce svoju výhodu, nakoľko sa tak môžu mladíci ukázať a začleniť do A tímu, no ukazuje sa, že im chýbajú skúsenosti z veľkých a dôležitých stretnutí a mnohí nemajú na to aby dokázali naplno zaskočiť za svojich zranených kolegov, snáď len s výnimkou Borthwick-Jacksona. Dôležité bude zvládnuť dva blížiace sa zápasy a zaistiť si tak postup v FA Cupe aj Európskej Lige, čo by mohlo aspoň čiastočne zlepšiť náladu pred dôležitým zápasom s Arsenalom.

Midtjylland: Andersen, Rømer, Kian, Bodurov, Novak, Kadlec, Sparv, Olsson, Hassan (Urena 67′), Sisto, Pusic (Onuachu 61′).

Nestriedaní hráči: Dahlin, Duelund, Banggaard Jensen, Bak Nielsen, Royer.

Manchester United: Romero, Love, Smalling, McNair, Blind, Herrera (Schneiderlin 72′), Carrick, Lingard, Mata (Pereira 77′), Memphis, Martial.
Nestriedaní hráči: Poole, Riley, Weir, Keane.

Button - Náš další soupeř

V ďalšom zápase sa Diabli vydajú do Shrewsbury, kde sa stretnú s miestnym FC v rámci osemfinále FA Cupu. Všetci pevne veríme v postup a to, či sa naše očakávania naplnia sa dozvieme už 22.2.2015 o 20:45.

Predchádzajúci článokSolskjaerov pohľad na zápas FC Midtjylland – Manchester United