22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Blog Redaktorské správy

Proč je Butt legendou?

Nick Butt byl před několika málo dny jmenován novým hlavním trenérem akademie, a tak není od věci si připomenout, co tento čtyřicetiletý bývalý hráč Manchesteru United pro tento klub znamená.

Nicky Butt 858474

  1. Narodil se v Manchesteru

Narodil se ve východním Manchesteru nedaleko bydliště bývalého kapitána Rogera Byrna, přičemž mu tato část zůstala už v srdci. „Vždycky si tam rád sednu se svými strýci na pivo,“ řekl v roce 2013. „Je to tvrdé, ale stále dobré místo. Lidé mě tam nikdy nevnímali jako fotbalistu, brali mě jako každého jiného.“

 

  1. Je odchovanec

Pod vedením kouče Erica Harrisona vyrostl v tréninkovém centru The Cliff s takovými spoluhráči, jako byli David Beckham, Paul Scholes, Ryan Giggs a bratři Nevillové. Spolu s Busby babes se „Class 92“ považuje za největší generaci v historii klubu.

 

  1. Ví, jak na to

Nestal se hvězdou přes noc, jeho výsledky byly dosáhnuty nekončící a ustavičnou dřinou. „Měli jsme hodně talentovaných hráčů, byli jsme hladoví po výsledcích a navzájem jsme se podporovali,“ doplnil Butt. „Když jsem měl zrovna v The Cliff přestávku na kávu a díval se, jak Beckham nacvičuje přímé kopy, nebo jak Scholes trénuje střely z dálky, říkal jsem si, že bych tam měl být taky, protože jsem jim nikdy nechtěl darovat start navíc.“

 

  1. Uměl hrát tvrdě

Za Fergusonovy éry byl za „tvrďáka“ považován Roy Keane, ale i Nicky Butt se se soupeřem nepáral. Právě on byl ztělesněním toho, co může průmyslové a dělnické město, jako je Manchester, nabídnout. „Kdykoliv byl nějaký problém, stačilo se poohlédnout doprava, nebo doleva, a už tam byl Nicky, který problém hned vyřešil,“ řekl o něm Scholes.

 

  1. Životopis nelže

387 utkání v červeném dresu, v nichž se trefil šestadvacetkrát. Vyhrál šestkrát Premier League, třikrát FA Cup, jednou Ligu mistrů a Interkontinentální pohár a čtyřikrát Community Shield. Za anglickou reprezentaci odehrál 39 zápasů a byl dokonce jmenován do nejlepší jedenáctky Mistrovství světa v roce 2002.

 

  1. Střelec velkých gólů

Když už se trefil, tak se jednalo o velice důležitou branku. V roce 1995 se při návratu Erica Cantony trefil do sítě Liverpoolu v zápase, který skončil 2:2 a v roce 1998 sestřelil při výhře 3:2 Leeds výstavní trefou.

 

  1. V Barceloně byl u toho

Roy Keane s Paulem Scholesem nastoupit nemohli, a tak střed pole byl obsazen Nickym Buttem. Jak finále Ligy mistrů v roce 1999 skončilo, všichni ví. Nicky tenkrát podal skvělý výkon.

 

  1. Výběr talentů

Coby kouč byl už u týmu v roce 2013, kdy tenkrát doporučil dočasnému manažerovi Ryanu Giggsovi dát šanci Jamesi Wilsonovi. Proti Hullu se při výhře 3:1 trefil tento odchovanec hned dvakrát, a tak Butt dokázal, že má oko na talenty.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!