01/03/2021
Akadémia

U21: United – Reading 1:0

Manchester United U21 porazil ve 14. kole Barclays Under-21 Premier League v Leigh Sports Village Reading U21 1:0 a udržel si první místo v ligové tabulce.

Warren Joyce, hlavní trenér Manchesteru United U21, se opět musel obejít bez hráčů z prvního týmu Rudých ďáblů a k dispozici neměl ani obránce Donalda Love a útočníka Willa Keane, kteří se v sobotu objevili v sestavě United v ligovém utkání proti Sunderlandu.

Do utkání vstoupili lépe překvapivě hostující hráči a několikrát se jim podařilo ohrozit branku United. Jack Stacey a George Evans naštěstí stříleli mimo branku a střela Andrewa Novakoviche se odrazila od tyče přímo do náruče brankáře Joela Castra Pereiry. Pereira o chvíli později zlikvidoval i hlavičku Novakoviche a poradil si i se střelou Evanse z dálky.

Do největších šancí domácích se v prvním poločase dostali Matty Willock a Joe Riley, nicméně první jmenovaný střílel přímo do náruče brankáře Moore a Riley v dobré příležitosti přestřelil. Ke konci poločasu byl ještě blízko vstřelení úvodní branky utkání Rowan Liburd, ale trefil tyč. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

V úvodu druhého poločasu nejprve nepřesně střílel Liburd, na druhé straně pak Moora v brance Readingu donutil k dobrému zákroku Matty Willock. V 55. minutě se po akci Willocka dostal ke střele James Weir a jeho pokus se štěstím hostující brankář vyrazil. V 57. minutě se ke střele dostal opět Weir, trefil tyč, ale dorážka i s pomocí teče obránce Seana Longa skončila v síti – 1:0. Mladíci United se snažili navýšit své vedení, ale střely Rashforda i Rileyho nebyly přesné. Reading se v závěru utkání ještě zoufale snažil o vyrovnání, ale marně. Manchester United U21 nakonec zvítězil nad Readingem U21 1:0 a udržel se první místo v ligové tabulce. Na druhý Sunderland má náskok dvou bodů a jeden zápas k dobru.

V dalším ligovém utkání se tým United U21 představí už v sobotu 20. února proti městskému rivalu z City.