24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Paul McGuinness končí v United

Paul McGuinness opouští post hlavního trenéra akademie Manchesteru United a bude se věnovat jiným fotbalovým věcem.

paul_mcguinness_manu

Syn bývalého hráče a manažera United Wilfa McGuinnesse Paul se k realizačnímu týmu akademie Manchesteru United připojil v roce 1992 a od té doby mu pod rukama prošla řada talentovaných hráčů. Největšího úspěchu Paul McGuinness dosáhl v roce 2011, kdy jako hlavní trenér dovedl mládežnický tým Rudých ďáblů k vítězství v FA Youth Cupu.

„Bylo mi velkou ctí následovat svého otce Wilfa a pracovat pro Manchester United na různých pozicích celkem 28 let. Svůj život jsem věnoval každé práci – od hráče, přes administrativního pracovníka, ředitele Centre of Excellence, skauta, asistenta ředitele akademie hráčů od 9 do 16 let a hráčů od 17 do 21 let, až nakonec po hlavního trenéra akademie Manchesteru United. Navždy budu velmi vděčný Siru Alexi Fergusonovi, který mi umožnil naplnit si své sny,“ řekl Paul McGuinness.

„Od Sira Alexe Fergusona jsem se toho hodně naučil, stejně tak jako od svých dalších mentorů Erica Harrisona, Jima Ryana a Tonyho Whelana. Mám spoustu neuvěřitelných vzpomínek, zvláště pak na vítězství v FA Youth Cupu v roce 2011. Hlavně jsem rád, že jsem pracoval s tolika skvělými spolupracovníky, kteří se starají o trénování mladých hráčů a naplnění jejich potenciálu.“

„Viděl jsem celkem 86 hráčů, kteří prošli akademií United a dostali šanci také v prvním týmu Manchesteru United. 23 hráčů se navíc stalo plnohodnotnými reprezentanty svých zemí. Nyní mám ambice naplnit si ve fotbale další plány, kterých dosáhnu mimo tento klub.“

„Jsem nesmírně vděčný všem zaměstnancům v Carringtonu a Old Trafford za jejich přátelství a profesionalitu v průběhu těch mnoha let. Velký dík patří také fanouškům Manchesteru United po celém světě, zvláště pak oddaným fanouškům týmu United U18. Na závěr bych chtěl do budoucna popřát hodně štěstí Louisi van Gaalovi a Ryanu Giggsovi, prvnímu týmu a všem hráčům a realizačnímu týmu akademie,“ dodal McGuinness.

„Paul byl skvělý pracovník a všichni mu přejeme všechno nejlepší k naplnění dalších cílů a plánů. Vedení klubu mu moc děkuje za práci, kterou pro klub během mnoha let odvedl. Laťka pro jeho nástupce je nastavena hodně vysoko,“ uvedl výkonný ředitel klubu Ed Woodward.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!