30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Jižní tribuna Old Trafford ponese nový název

Old Trafford South Stand – tribuna, jež jako jediná zbyla z původního stadionu z roku 1910 – bude pojmenována po jednom z nejlepších hráčů Anglie a Manchesteru United, po siru Bobbym Charltonovi.

Tento rok je to 60 let, co sir Bobby debutoval za Manchester United a k onomu slavnostnímu okamžiku přejmenování dojde v rámci utkání s Evertonem, které se bude konat 2. dubna 2016. Přítomni budou důležití lidé z života sira Bobbyho a samozřejmě také osobnosti světového fotbalu.

Sir Bobby se připojil k United v roce 1953 a svůj debut si odbyl v říjnu roku 1956. Nastoupil do 758 utkání a vstřelil rekordních 249 branek. Ještě nedávno držel rekord také pro nejlepšího střelce Anglie, za níž se mu podařilo skórovat 49 gólů ve 106 utkáních, dokud ho nepřekonal současný kapitán United Wayne Rooney v zářijovém utkání proti Švýcarsku loňského roku.

„Bobby je zkrátka největší osobnost anglické fotbalové historie. Jako hráč, diplomat, gentleman a neúnavný pracovník pro charitu, představuje všechno dobré na fotbalu a Manchesteru United. Bylo to privilegium znát ho a pracovat po jeho boku posledních 10 let. Přejmenování tribuny South Stand, v níž je jak ředitelská lóže, tak staré šatny hráčů, je dík za vše, co Bobby pro klub udělal, ať už jako hráč či ředitel,“ řekl Ed Woodward.

Sir Bobby pak poděkoval všem lidem, kteří jsou nějak spojeni s Manchesterem a hlavně své rodině.

„Je to velká čest a já jsem velmi pyšný za mě i moji rodinu, že si klub pro jméno tribuny South Stand vybral mě. Manchester United byl důležitou součástí mého života a mám mnoho krásných vzpomínek na Divadlo snů. Jako hráč si pamatuji góly a skvělé hráče, s nimiž jsem hrál. Jako ředitel jsem viděl několik neuvěřitelných zápasů a hráčů také. Skutečně je to pro mě speciální místo.

Chtěl bych poděkovat všem, co jsou jakkoliv spojení s Manchesterem United. Tvrdě tu pracuje hrozně moc lidí, aby udrželi klub na vrcholu a jejich úsilí by nemělo být opomíjeno. Nejvíc však musím poděkovat mé ženě Normě a rodině za jejich podporu a povzbuzení, které mi vždy dodali. Toto je pro ně.“

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!