02/03/2021
Akadémia

U21: United – Manchester City 1:0

Manchester United U21 porazil v 13. kole Barclays Under-21 Premier League městského rivala z City 1:0 díky brance Joe Rothwella.

Trenér Manchesteru United U21 Warren Joyce se v tomto utkání musel obejít bez hráčů z prvního týmu United. Naopak ke svému prvnímu utkání v dresu Rudých ďáblů nastoupil obránce Regan Poole. V základní sestavě nechyběl ani útočník Wll Keane, který v minulém utkání proti Norwich City U21 vstřelil pět branek.

Úvod utkání patřil domácím United a Will Keane byl blízko vstřelení branky, ale brankář City včas zakročil. Na další šanci museli fanoušci čekat do 16. minuty. Will Keane v pokutovém území přihrál nabíhajícímu Joe Rothwellovi, který k tyči překonal hostujícího brankáře Anguse Gunna – 1:0. V 22. minutě zahrozili hosté po rohovém kopu, kdy Tosin Adarabioyo donutil Joela Castra Perreiru v brance United k fantastickému zákroku. City se snažili o vyrovnání, ale neujala se ani střela Garcii. Závěr prvního poločasu ale patřil hráčům v červených dresech. Nebezpečnou střelu Joshe Harropa vyrazil brankář Gunn, jenž si poradil i s následnou dorážkou.

V úvodu druhého poločasu se oba celky snažili vstřelit branku, nicméně ani jeden tým se do vážnější šance nedostal. V průběhu druhého poločasu se většinou hrálo ve středu pole bez větších šancí. Za zmínku stojí pouze nepřesná střela Willa Keane a také Ro-Shauna Williamse, který v utkání předvedl velmi dobrý výkon a několik dobrých obranných zákroků. V úplném závěru utkání se Citizens snažili o vyrovnání, ale jejich snahy zhatil defenzivními zákroky Regan Poole a také brankář Pereira, jenž si poradil se střelou Aleixe Garcii.

Vyrovnané utkání tak nakonec skončilo vítězstvím Manchesteru United U21 1:0. United se díky vítězství dostali v tabulce skupiny 1 na první místo před Sunderland U21. Další utkání čeká mladíky United v pondělí 15. února, když se opět představí na domácím hřišti, tentokrát proti Readingu U21.