03/03/2021
Akadémia

U21: United – Norwich City 7:0

Manchester United U21 deklasoval ve 12. kole Barclays Under-21 Premier League Norwich City U21 7:0. Pěti vstřelenými brankami se blýskl útočník Will Keane.

Rezerva Manchesteru United se opět mohla spolehnout na výpomoc hráčů z prvního týmu – v základní sestavě nastoupil brankář Sergio Romero, po zranění obránce Phil Jones a v záloze pak Adnan Januzaj a Memphis Depay. United se hned od začátku pustili do útočení a během úvodních pěti minut si vytvořili hned několik šancí. Skóre se ale poprvé měnilo až ve 13. minutě. Po rohovém kopu domácích ještě Pereira vrátil míč před branku Keanovi a ten otevřel skóre utkání – 1:0.

Po půl hodině hry museli kvůli zranění odstoupit obránce Guillermo Varela a záložník Adnan Januzaj. V 37. minutě po levém křídle pláchl hostující obraně Memphis Depay, ve finální fázi předložil míč pro Keana, který už měl snadnou pozici a střílel do odkryté branky – 2:0.

Hned v úvodu druhého poločasu opět potáhl míč Memphis Depay a i s trochou dávkou štěstí se míč dostal ke Keanovi, který zkompletoval svůj hattrick – 3:0. V 52. minutě zahrál v pokutovém území rukou jeden z hostujících hráčů a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten bez problémů proměnil Andreas Pereira. V 62. minutě už to bylo 5:0 a to když se nádhernou brankou prosadil Keane, jenž přeloboval hostujícího brankáře.

O chvíli později se dostali do největší šance utkání hosté, ale Grant střelou z přímého kopu Romera nepřekonal. V 70. minutě se po individuální akci střelecky prosadil i Timothy Fosu-Mensah – 6:0. Na konečných 7:0 upravil opět Will Keane, kterého uvolnil kapitán United James Weir.

Manchester United U21 deklasoval svého soupeře 7:0 a v ligové tabulce mu patří druhá příčka, když na vedoucí Sunderland U21 ztrácí pouhý bod. Rudí ďáblové navíc mají dva zápasy k dobru.