27/02/2021

Carrick: Pred sebou máme stále niekoľko cieľov

Michael Carrick trvá na tom, že Manchester United si môže vziať srdce z nedeľnej remízy proti Chelsea aj napriek tomu, že sa nedokázali vymaniť spod zovretia súpera a prišli tak o víťazstvo.

Carrick Van Gaal

Mužov Louisa van Gaala delilo iba pár minút od zaslúženého víťazstva 1:0 nad Chelsea na Stamford Bridge, avšak strela Diega Costu z nadstaveného času rezultovala do deľby bodov, čo bolo pre the Reds značne frustrujúce.

United mali počas 90 minút lepšie držanie lopty – 51 % v porovnaní so 49 % Chelsea – a priestor brány trafili 7-krát zo 17 striel na bránku. Carrick bol hrdý na to, aký výkon predviedli the Reds a hovorí, že hráči využijú pôsobivé aspekty výkonu v zostávajúcich výzvach v lige, Európskej lige a Emirates FA Cupe počas náročného februára.

,,Myslím si, že pokiaľ ide o situáciu v lige, tak to bol pre nás veľký deň. Ak by sme sem prišli a vyhrali, boli by sme v dobrej pozícii, ale nestalo sa tak a situácia sa stala náročnejšou,“ povedal stredopoliar pre ManUtd.com

,,Je ťažké to prijať, keď stratíte dva body v posledných minútach zápasu. Viem, že sme boli v posledných 10 až 15 minútach pod tlakom, avšak inkasovať takýto gól je pre nás sklamaním a to je celkový pocit.“

,,Hrali sme dobre a predviedli sme naozaj dobrý futbal. V ofenzíve sme boli nebezpeční a počas väčšiny zápasu sme dobre bránili. Na konci zápasu sme nerobili správne veci v správnom čase, a to nás stálo výhru.“

,,Musíme bojovať, pokračovať v tvrdej práci a hrať tak, ako sme hrali počas posledných niekoľkých týždňov a potom uvidíme, kam sa posunieme.“

,,V tomto mesiaci odohráme veľa zápasov a samozrejme, v lige sa hrá ešte o veľa bodov. Momentálne sa určite nevzdáme.“

Zdroj: manutd.com