Van Gaalův názor na včerejší zápas

31

Manažer van Gaal se vyjádřil ke včerejšímu utkání s Chelsea, které skončilo nerozhodně 1:1, stejně jako k pozdnímu gólu Diega Costy a ambicím v letošní sezoně.

Louis Van Gaal 2015 12345

K výsledku a výkonu

Hráli jsme skvěle až na poslední čtvrtinu utkání. Nedrželi jsme míč a v útoku jsme nehráli tak, jak jsem si myslel, že hrát budeme. Ale měli jsme smůlu. Tohle nám nemělo být odměnou.“

K brance Diega Costy

Stalo se tak, protože Chelsea začala tlačit a neustále posílat centry s rostoucí agresivitou. Ale my jsme měli držet míč a hrát s klidem, když jsme bránili. Měli jsme se ujistit, že nebudeme jen bezmyšlenkovitě odkopávat míče. Mnohokrát jsem si řekl, že jsme klidně mohli podržet míč. Také jsme po prvním gólu mohli ještě skórovat. No, neodměnili jsme se dostatečně. Pokud hrajete takto fantasticky proti týmu jako Chelsea, chcete na konci to nejlepší.“

Vlastní pocity

Jsem frustrován, protože jsme byli lepším týmem. Ale znovu, nevyhráli jsme, přestože jsme šance měli.“

Co mohlo být lepší?

Především organizace obrany. Měl tam být větší klid. Když držíte míč, máte jej zkrátka pod kontrolou a neodkopáváte jej. Pak se stane, že zaútočí Chelsea. Nemyslím si, že všechny ty fauly byli na přímé kopy, ale na konci hry jich zkrátka vinou rozhodčího měli hodně. Stejně jako když je nechal po šesti minutách zahrát ještě rohový kop. Poté jsme ale měli míč my, měli i prostor a najednou zapískal konec. A tohle udělal i v prvním poločase. Nemyslím si, že pískal férově.“

K ambicím v sezoně

Pokud je vaším cílem být třetí, druhý, nebo první, musíte vítězit. Mezera byla už velká předtím a nyní je ještě větší, a to není dobře. A jsem si vědom toho, že tohle byl proti Chelsea velmi dobrý zápas. A samozřejmě, že jsem hráče po takovémto výkonu pochválil, ale jedním dechem je třeba říct, že jsme z tohoto měli vytěžit daleko více. Není to poprvé, co se tohle stalo.“

Predchádzajúci článokHodnocení: Chelsea – Manchester United
Ďalší článokMata cítí po remíze s Chelsea frustraci
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).