Blind: Boli sme lepší ako Chelsea

36

,,Odohrali sme lepší zápas, boli sme lepším tímom a zaslúžili sme si tri body.”

blind-manchester-liverpool-reuters

To bol pohľad viditeľne frustrovaného a ešte celkom povzbudeného Daleyho Blinda po nedeľňajšej remíze Manchesteru United s Chelsea v pomere 1:1.

Holanďan hovoril exkluzívne pre MUTV pár minút potom, ako Diego Costa dramaticky vyrovnal v 91. minúte na Stamford Bridge, kde muži Louisa van Gaala dominovali vo väčšine zápasu a zaslúžene viedli po brilantnom góle Jesseho Lingarda ešte pred tým, než inkasovali vyrovnávajúci gól.

,,Samozrejme, že sme sklamaní,” povedal Blind. ,,Ak hráte takýto zápas, musíte sa odmeniť. Na konci to bolo náročné. Z globálneho hľadiska si myslím, že sme odohrali lepší zápas, boli sme lepším tímom a zaslúžili sme si tri body. Ale nemôžeme poprieť to, že oni mali taktiež šance na konci zápasu. Počas posledných 15 minút boli lepším tímom, ale celkovo sme boli lepší my.”

,,Na ihrisko poslali ďalšieho útočníka a taktiež sa zapojili aj ich obrancovia,” pokračoval Daley. ,,Veľa hráčov bolo unavených, mali sme unavené nohy, a to znamená, že sme im ponúkli veľa priamych kopov. Takže to bolo ťažké. Odolávali sme, David De Gea bol vo skvelej forme a predviedol zopár skvelých zákrokov, čo dodá vašej obrane potrebné sebavedomie. Je to škoda, čo sa stalo v poslednej minúte.”

,,Čo sa týka hry, tak s tou môžeme byť spokojní, avšak momentálne prevláda sklamanie. Hrali sme dobre a uvidíme, čo budeme musieť urobiť budúci týždeň, ale samozrejme, podľa nás sme odohrali dobrý zápas. Ale ako som už povedal predtým, momentálne prevláda sklamanie.”

Blind tiež priznal, že bolo skvelé vidieť, ako jeho dobrý priateľ Lingard vsietil svoj štvrtý gól v sezóne po vynikajúcej otáčke a koncovke, a tak prekonal vo forme hrajúceho Thibauta Courtoisa, hoci bývalý univerzál z Ajaxu sa zjavne snaží zabudnúť na sklamanie zo straty dvoch bodov.

,,Bol to fantastický gól a som za neho šťastný,” povedal Daley. ,,Ale myslím si, že musíme byť trpezlivejší čo sa týka nášho systému a musíme sa uistiť, že odtiaľ odídeme s výhrou.”

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokŠpeciálna nedeľa
Ďalší článokRooney: ,,De Gea je preukazateľne najlepší”
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.