Review: Chelsea – Manchester United

61

Ďalšie kolo najvyššej anglickej súťaže Premier League prinieslo duel Manchesteru United a výsledkovo trápiacej sa Chelsea FC. Hostia začali dobre oba polčasy a v druhom sa dostali do vedenia po peknom góle Lingarda. No netešili sa dlho a zápas, v ktorom išlo United o veľa sa skončil remízou 1:1.

Button - Před zápasem

Manchester United zotrváva na 5. mieste so stratou 7 bodov na mestského rivala Manchester City a 8 bodov na dvojicu Arsenal a Tottenham. Prípadnou výhrou by sa Diabli posunuli bližšie k priečkam zaisťujúce miesto v prestížnej Lige Majstrov. Chelsea sa po zmene managera momentálne nachádza na 13. pozícii. Červení diabli vyhrali v utorok doma na Old Trafforde so Stoke City 3:0, kedy aj predvedená hra potešila nejedného diváka. O víťazstvo sa postarali gólmi Lingard, Martial a Rooney. Zvlášť Martial je v posledných zápasoch nezastaviteľný a v každom zápase pripraví niekoľko šancí pre svojich spoluhráčov alebo aj sám gól strelí. Zoznam zranených hráčov sa nezmenil, ale Van Gaal uviedol, že vidí svetlo na konci tunela. Phil Jones sa vracia späť do tréningovej záťaže a stav Roja, Valenciu, Schweinsteigera a Shawa sa zlepšuje. Aj napriek prejavenej dôvere, ktorú dostal Van Gaal od vedenia podľa BBC United rokujú s bývalým managerom Chelsea Josem Mourinhom o nahradení Holanďana na pozícii managera klubu. Otázkou však naďalej ostáva kedy by došlo k tejto výmene a či sú tieto informácie pravdivé. Samozrejme prehra na Samford Bridge by k tomu určite dopomohla. Van Gaalovi neprajú ani štatistiky, podľa ktorých je Chelsea jediným klubom, ktorá s United v ére Premier League vyhral viac zápasov ako prehral a posledných piatich vzájomných zápasoch sme ich nedokázali poraziť ani raz.

Button - První poločas

Do zápasu vstúpili hostia aktívnejšie, čoho dôkazom boli už 4 rohové kopy na strane United v prvých 10 minútach zápasu. V túto dobu mali hostia na konte prvú strelu, o ktorú sa postaral dosť nezvyčajne ľavý obranca Cameron Borthwick-Jackson. Z prvých minút bolo vidieť, že obrana The Blues má veľký rešpekt pred schopnosťami Martiala, ale aj ostatných hráčov v útoku. V 18. minúte to bol práve spomínaný Martial, kto mohol otvoriť skóre zápasu, ale pozorný Curtois tomu zabránil. V 24. minúte to bolo na rohy už 0-9, ale hosťom sa tento tlak nepodarilo pretaviť do žiadneho gólu. Bolo to spôsobené najmä tým, že Chelsea mala vo vzduchu prevahu a to hneď o niekoľko hráčov. Práve zo vzduchu Chelsea hrozila najviac. Postupom času si domáci hráči začali viac veriť a aktívnejšie útočiť, z čoho vyplynuli šance Costu a veľká šanca Oscara, obaja však minuli priestor De Geovej brány. V závere polčasu  upútala ešte jedna akcia po centri Williana z pravej strany. Do zakončenia sa dostal kapitán domácich John Terry, ktorého strelu zablokoval padajúci Blind. Polčas sa teda skončil nerozhodnou remízou 0:0.Button - Druhý poločas

Druhý polčas tak ako aj prvý začali aktívnejšie hostia. Najskôr hlavičkoval Rooney z malého vápna, potom kapitán pálil z hranice 16tky, ďalej Martial spôsobom svojim vlastným nastrelil len bočnú sieť a nakoniec neuspela ani Lingardova strela. Všetky tieto pokusy na bránu zastavil pripravený Curtios, ktorý tak držal svoj tím nad vodou. Tento tlak prerušilo škaredé Zoumovo zranenie.  V 60. minúte bol Curtois bezmocný voči Lingardovmu krásnemu akrobatickému zakončeniu z otočky, ktoré nasledovalo po skvelom nábehu a centri z ľavej strany od Camerona Borthwicka-Jacksona 0:1. Chelsea sa za prvých 20 minút druhého polčasu zmohla iba na jeden priamy kop z hranice 16tky. V 68. minúte sa blysol skvelým zákrokom De Gea a vyškárabal tak Ivanovičov volej na roh. Podobný zákrok predviedol tento Španiel proti svojmu krajanovi Fabregasovi o pár minút neskôr. Chelsea sa po inkasovanom góle začala pochopiteľne viac tlačiť dopredu a tým si vypracovala aj viac gólových príležitostí. Van Gaal na to reagoval striedaním Schneiderlina, ktorý nahradil Fellainiho v strede zálohy v 78. minúte. V priebehu ďalších minút sa Diabli viac stiahli na svoju polovicu a snažili sa ubrániť výsledok. To sa im však nepodarilo a v nadstavenom čase neubránili Diega Costu, ktorý dorovnal stav stretnutia na 1:1. V úplnom závere ešte zachránil remízu De Gea skvelým zákrokom.Button - Závěr

Prvá polovica prvého polčasu patrila jednoznačne Červeným diablom, tá druhá naopak domácim a teda polčasová remíza bola zaslúženým výsledkom pre oba tímy. Druhý polčas sa takisto vyvíjal v prospech Diablov po Lingardovom góle, no obranná taktika po góle sa nám nevyplatila a Chelsea sa podarilo vyrovnať. Viac gólov mohlo padnúť na oboch stranách, ale brankári dokázali, prečo patria medzi svetovú špičku.

Držanie lopty: Chelsea 49% United 51%
Strely: Chelsea 16 United 17
Strely na bránu: Chelsea 5 United 7
Rohové kopy: Chelsea 10 United 11

Chelsea: Courtois, Ivanovic, Zouma (Cahill 59’), Terry, Azpilicueta, Mikel, Matic (Pedro 67′), Willian, Fabregas, Oscar (Hazard 54’), Diego Costa.
Nestriedaní hráči: Begovic, Baba Rahman, Loftus-Cheek, Traore.

Manchester United: De Gea, Darmian, Smalling, Blind, Borthwick-Jackson, Fellaini (Schneiderlin 78′), Carrick, Lingard (Memphis 86′), Mata (Herrera 94′), Martial, Rooney.
Nestriedaní hráči: Romero, McNair, Varela, Pereira.
Žleté karty: Blind, Smalling, LingardButton - Náš další soupeř

V ďalšom kole PL, ktoré je na programe na budúci týždeň si Manchester United zmeria sily so Sunderlandom. Čierne mačky sa trápia v zóne zostupu a majú najhoršie formu za posledných 10 zápasov spomedzi všetkých klubov v PL. Preto zaváhanie nepripadá v úvahu. Zápas sa odohrá 13.2. o 13:14 SEČ na Estádio da Luz.

Zdroj: manutd.com, evysledky.com

Predchádzajúci článokCarrick: Na Stamford Bridge je to vždycky boj
Ďalší článokHodnocení: Chelsea – Manchester United
Vyštudoval som informačný management na VUT v Brne a pracujem v IT oblasti. Futbalu sa venujem od svojich 8 rokov a aktívne ho hrám doteraz. United fandím od roku 2004. V tom čase som začal pozorne sledovať Premier League a samozrejme aj Manchester United. Moji najobľúbenejší hráči sú Cristiano Ronaldo, Paul Scholes, Ryan Giggs a Rio Ferdinand. Najradšej spomínam na fantastickú sezónu 2007/2008.