22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Chelsea – Manchester United

Nedělní odpoledne patřilo souboji dvou velikánů. Rudí ďáblové zamířili ve 25. kole Premier League do Londýna, kde je na Stamford Bridge hostila Chelsea. Obsahem článku je hodnocení hráčů Manchesteru United, kteří do utkání, které skončilo remízou 1:1, zasáhli.

Blues zažívají nejhorší sezónu za dlouhé roky a v tabulce jsou aktuálně třináctí. Po vyhazovu José Mourinha se však jeho nástupci Guusu Hiddinkovi daří situaci postupně zlepšovat a jeho tým nyní potřebuje body jako sůl. I z tohoto důvodu čekal United, kterým se na stadionu Chelsea moc nedaří, velmi těžký zápas. Střetnutí dvou zkušených nizozemských trenérů bylo i přes postavení jejich mužstev v tabulce velkou událostí a jako vždy nás čekala nelítostná bitva.

Proto bylo třeba podat co nejlepší výkon a navázat na úspěchy z posledních zápasů, které Ďáblům vyšly na výbornou a dodaly jim sebevědomí. Jak se hráčům Manchesteru United dařilo proti Chelsea se dozvíte v tomto příspěvku.

Do známkového hodnocení hráčů se aktivně zapojilo celkem 155 fanoušků. „Vaše“ známky najdete za lomítkem. Všem zúčastněným mockrát děkuji za spolupráci! 

 

De Gea 2015David de Gea – Stabilní výkony našeho brankáře neberou konce a byl to právě on, kdo měl v tomto zápase sehrát jednu z klíčových rolí a podpořit svými kvalitami spoluhráče v poli. To také učinil. Na práci toho měl tentokrát dost, ale vše zvládal a vyřešil na výbornou. Radost z čistého konta mu ale v nastaveném čase zkazil trestu hodně volný Costa, který svou šanci využil a de Geu na dvakrát překonal. David byl jinak po celý zápas jistý a svůj tým nejednou podržel,když opět předvedl několik fantastických zákroků. V první půli se zapotil především při hlavičce Matiče a šanci Oscara, který těsně nedosáhl na přihrávku Williana. Ve druhé části skvělým zákrokem zastavil ránu Ivanoviče ze 67. minuty a opět minut později musel vytáhnout na roh ostrý pokus Fabregase. Když bylo vyrovnáno, vytáhl David ještě jeden důležitý zákrok proti Costovi v poslední minutě. Díky němu jsme neodjeli ze Stamford Bridge s prázdnou a já mu jednoznačně uděluji titul MOTM9/9,3

Darmian 2015Matteo Darmian – Zatím stále tichý až nápadný Ital si pomalu začíná zvykat na Premier League. Od pravidelně reprezentujícího beka očekávám ještě více, nicméně možná i proto, že v tuto chvíli nemá na pravém kraji obrany konkurenta, se mu dýchá a tím pádem i hraje lépe, což jeho výkonnost postupně zvedá. Proti Chelsea měl před sebou těžký úkol, a to uhlídat Oscara, kterého ve druhé části nahradil neméně nebezpečný Hazard. Ani jeden se však ničemu velkému nedostal, o což se zasloužil právě Darmian. Solidní představení s aktivní podporou ofenzivy – 7/7

 

Smalling 2015Chris Smalling – Před nejdůležitějším článkem naší defenzivy stála po čase velká výzva a to vymazat ze hry Diega Costu, jednoho z nejnepříjemnějších útočníků, proti kterým můžete hrát. Chris vše zvládal celkem obstojně, přidal klidnou rozehrávku, a jak u něho bývá obvyklé nelze mu toho moc vytknout. V závěru duelu dostal za svůj faul žlutou kartu. V nastavení zapomněla naše obrana na Costu, který vyrovnal, ale Chris v tom byl nevinně – 7/7

 

 

Blind 2015Daley Blind – Kdyby Jones či Rojo netrpěli na zranění, Daley by zřejmě strávil více času na lavičce. Aktuálně však nemá van Gaal jinou možnost, a tak jej znovu postavil vedle Smallinga. Blind mě stále nepřesvědčil, i přesto mu nelze upřít snaha ani bojovnost, což se určitě počítá. Proti Blues ukázal, že jej ofenzivní choutky neopustily, což je sice sympatické, ale osobně bych jej raději viděl na jiné pozici připraveného bránit. V první půli zablokoval ve vápně střelu Terryho rukama, když si kryl obličej, což zavánělo penaltou, další nejistý zákrok přišel ve druhé části, kdy to přehnal s důrazem a fauloval na hranici vápna Costu, za což dostal žlutou kartu. Vyrovnávacímu gólu předcházela chyba Borthwick-Jacksona, ale i on mohl lépe reagovat a při svém vyběhnutí zachytit přihrávku na Costu – 6/6,2

Borthwick-Jackson 2015Cameron Borthwick-Jackson – Byl to opět náš odchovanec, kdo dostal důvěru na levém kraji obrany. Ani dnes si nevedl vůbec špatně. Věnoval se především defenzivní činnosti, která zahrnovala zejména strážení Williana, ale několikrát si odvážně troufl i vyrazit vpřed a bylo na něm vidět, že si věří. Podporoval Martiala a s každým zápasem se zlepšuje. Dojem z celého zápasu mu kazí gólová situace. V nastaveném čase si nepohlídal ofsajdovou linii, zapomněl se vysunout, čímž se Costa vyhnul ofsajdu a Cameronovu chybu potrestal. Jeho chvilkové zaváhání nás bohužel stálo vítězství – 6/6,8

 

Carrick 2015Michael Carrick – Z mého pohledu skvělý výkon, jímž jen potvrdil slova o tom, že s jeho přítomností na hřišti hrajeme lépe nebo chcete-li s větším klidem a přehledem, který nám dodává právě on. Využíval svých bohatých zkušeností, výborně četl hru a zastavil několik útoků protivníka výbornou poziční hrou. I když Michaela nedivíte častokrát sprintovat, nemůže vám uniknout, že je neustále v pohybu. I dnes toho hodně naběhal, zaskakoval za své kolegy při bránění a svým typicky profesorským stylem na hřišti zkrátka vynikal. K tomu přidal přesnou přihrávku (82%) a přispěl k celkové kontrole utkání – 7/6,8

Fellaini 2015Maourane Fellaini – Doplnil ve středu pole Carricka a jeho další start v základní sestavě jen potvrzuje, že je s ním van Gaal zřejmě spokojen. Fanoušci to však vidí trochu jinak a otázkou tedy znovu bylo, zda dokážeme využít jeho specifických vlastností. Marouane svedl na hřišti množství soubojů, bojoval, ale vidět ho moc nebylo a to zejména ve druhé části, kdy se prakticky vytratil ze hry a týmovému výkonu nic extra nepřidal a byl asi nejslabším článkem naší hry. Stále si tedy můžeme stát za tím, že na jeho pozici by zvládl zahrát kdokoliv jiný. V 79. minutě byl střídán – 5/5,7

 

250043859Jesse Lingard – Tento dravec již nastupuje pravidelně na pravém kraji zálohy a snaží se seč může, aby splatil důvěru manažera. Ten s ním musí být spokojen, protože Jesse podává solidní výkony. Azpilicueta mu toho sice moc nepovolil, ovšem Jesse má v sobě spoustu energie, a tak se i poctivě vrací a jeho spolupráce s Darmianem fungovala dobře. Aktivně se pokoušel i o zakončení, což mu zprvu nevycházelo, jenže Lingard vytrval a počkal si na svou šanci v pokutovém území, kdy zády k bráně v těžké pozici trefil pravou šibenici Courtoise a otevřel skóre. Za podražení Azpilicuety dostal v 79. minutě žlutou kartu. V 86. byl ze hry stažen. Ze jeho strany to bylo velmi sympatické představení – 7/7

Mata 2015Juan Mata – Šikovný Španěl hrál proti svému bývalému klubu, což určitě sám náležitě prožíval. Musel ale zůstat v klidu a nenechat se vyvést z míry. Pozice za útočníkem mu svědčí, což dokázal v posledních zápasech. Zbývalo jen pokračovat v dobrých výkonech a vydatně podporovat útok. Juan si svým pohybem říkal o míč a byl celkem aktivní, ale přišlo mi, že často váhal s přihrávkou vpřed, což bylo na škodu. Mohl se také pokusit to zakončení, ale tuto činnost dnes přenechal jiným. I když tolik vidět nebyl, jelikož byl střed pole dobře bráněn, zkazil jen 3 z 45 přihrávek, nabízel se do kombinace, operoval na velkém prostoru a zanechal poměrně dobrý dojem – 6/5,9

Martial 2015Anthony Martial – Talentovaný Francouz patří ve většině  zápasů této sezóně k nejlepším a proti Chelsea to bylo obdobné. Byl sice pozorně bráněn zejména neodbytným Ivanovičem, ale ani to mu nezabránilo v tom, aby byl pro soupeře nebezpečím. Za zmínku stojí především jeho krásná rána z 18. minuty, kterou ale Courtois dokázal vyškrábnout. Jeho pohyb a nepředvídatelnost znamenaly pro obranu Blues neustálý problém. Kromě toho se nezapomínal také vracet a přispět i při bránění. Ve druhé části ze k ničemu zajímavému nedostal a poněkud vypadl ze hry, jelikož neměl tolik volnosti a byl dobře hlídán. Za dnešek dávám – 6/7

Rooney 2015Wayne Rooney – Náš kapitán se dostává do skvělé formy, dnes však vyšel střelecky na prázdno, přes to že se k několika střeleckým pokusům dostal. Obrana soupeře mu moc prostoru nedávala, takže u míče nebyl tak často a snažil se tedy hlavně napadat a bojovat o něj. Byl na to mnohdy sám a více toho asi udělat nemohl. Připsal si alespoň asistenci na Lingardův gól. Z jeho strany to žádná sláva nebyla, ale rozhodně nezklamal – 6/6,8

 

 

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Dostal se na hřiště až v 79. minutě, kdy nahradil Fellainiho. Nemám jej za co hodnotit. Přišel podpořit týmu při bránění hubeného vedení, které jsme neudrželi,ale on na tom nemá žádný podíl – Nehodnocen

 

 

 

Depay 2015Mepmhis Depay – Náhrada za Lingarda v 86. minutě. Podobný případ jako Morgan, jen s tím rozdílem, že jeho cílem bylo krom podpory ofenzivy ještě udeřit z brejku. K žádnému se ale nedostal – Nehodnocen

 

 

 

 

Herrera 2015Ander Herrera – Poslední záblesk naděje ještě něco změnit přišel na poslední tři minuty, během kterých se dvakrát potkal s míčem – Nehodnocen

 

 

 

 

 

ManchesterUnitedTýmový výkon – Těžko říct, zda za to van Gaal může nebo ne, ale sebevědomí United v posledních zápasech rapidně vzrostlo, a i když stále nepředvádíme nijak oslnivý fotbal, můžeme směle prohlásit, že se hra postupně zlepšuje a vidíme mnohem více chuti útočit. Solidní výkon proti Chelsea to jen potvrdil. 17 střel a z toho 7 na bránu jsou na jeden zápas určitě povzbuzující čísla. Stamford Bridge od prvních minut sledoval dominanci Devils, proti kterým byli domácí poměrně bezradní a byli nuceni se bránit na vlastní polovině. Blues se začali osmělovat až po půlhodině hry a několik nebezpečných situací si vytvořili, ovšem jejich snaha se brzy vytratila a u míče byli znovu častěji hráči v červeném. Byl to Manchester, který diktoval tempo hry a hlídat jsme si museli hlavně rychlé brejky soupeře. Po změně stran se ovšem hra začala pozvolna otáčet, a poté, co Lingard otevřel skóre, byl to pro změnu náš protějšek, kdo se více tlačil vpřed a United se začali stále více bránit, čímž přibývala práce i de Geovi. Naše obrana navíc nepůsobila nejjistěji a rychlý pohyb hráčů Chelsea nám dělal stále větší potíže.

Rozdílovým faktorem zápasu bylo, že jsme až do našeho vedoucího gólu dokázali držet míč na kopačkách a přesnou kombinací nutili soupeře bránit. Poté se ale, jak už to tak při strachování se o výsledek bývá, vše rázem otočilo. Dovolili jsme Chelsea aby nás svou kombinací přehrávala. Jakoby nám došla šťáva. Blues, kteří od 61. minuty prohrávali, se naopak zvedli a ke konci utkání v sobě našli odhodlání se zápasem něco udělat a dokázali United zatlačit. Závěr utkání patřil domácím, kteří svou převahu v poslední půlhodině zužitkovali a dokázali v nastaveném čase díky Costovi vyrovnat. Náš tým se musel rychle probrat, aby nedošlo k ještě větší pohromně, ale více už domácí naštěstí nestihli.

Byli jsme blízko vítězství a fanoušci United proto cítí zklamání, protože jim radost z výhry sebral Costa až v nastaveném čase. Ač to zprvu tak nevypadalo, šancí měly nakonec oba týmy dost, a myslím si, že můžeme hovořit o vyrovnaném zápase, kterému remíza 1:1 sluší. Náš tým ukázal, že umí velké týmy přehrávat, stejně jako, že má stále na čem pracovat, aby dotahoval zápasy až do úplného konce. Po slibném začátku a první půli, ve které jsme Chelsea zaskočili bych dal našemu týmu vyšší známku, ovšem ve druhém poločase jsme ubrali na agresivitě a důrazu a nechali se zbytečně zatlačit. Dávám proto – 6/6,7

 

Článek je subjektivním názorem autora, se kterým nemusíte souhlasit.

purchase levitra 223″>223


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!