Van Gaal: Každý gól byl klíčový

59

Louis van Gaal je bezpochyby potěšen tím, jak se jeho svěřenci prezentovali ve včerejším utkání se Stoke City, které vyhráli v poměru 3:0.

Louis Van Gaal 2015 12345

Šťastný trenér

Nyní jsem šťastným trenérem. Způsob, jakým jsme si vytvořili šance, které gólům předcházely a samotné zakončení – tak se mi to líbí. V druhém poločase jsme pak kontrolovali hru a nedovolili soupeři si vytvořit šance. Což je neuvěřitelné, protože Stoke předvedlo skvělé výkony proti řadě dobrých týmů.“

Brzký gól byl klíčový

Michael Carrick mi říkal, jako moc je důležitý gól v prvním poločase, protože pak hrajete s daleko větším sebevědomím a více si můžete dovolit. Věřím, že to byl ten rozdíl. V prvním poločase jsme vstřelili dvě branky, což nám celý zápas ulehčilo víc, než jsem čekal.“

Týmová branka

Vždy se mi líbí týmové branky a ta druhá týmová byla. Z obrany jsme se posunuli až na druhou stranu, kde jsme předvedli fantastické zakončení. Také se mi líbil první gól, protože i ten byl týmový. Centr Camerona Bortwick-Jacksona na jeho narozeniny a náběh Jesse Lingarda z druhé strany. Paráda!“

Martialův výkon

Je to něco fantastického, když je vám devatenáct dvacet a přestoupíte z ligy jako je ta francouzská do Premier League a dokážete něco, co dokazuje on. A to má v sobě stále mnoho nevyužitého potenciálu.“

Mata ve středu pole

Zasloužil se o všechny tři branky, což je skvělé. Když hraje tak, jak nyní, tak ta šance je pro něj velká (hrát ze středu hřiště). Každý hráč musí dokazovat své výkony, a to včetně kapitána, protože i ten střídal ve venkovním zápase se Stoke. A to platí i pro mě. Všichni něco musíme dokazovat každý týden. Pokud bude Mata hrát takto, bude pro mě těžké mu říct ‚Jdi na lavičku‘.

Rooney blíže Siru Bobbymu

Doufám, že ten rekord překoná, protože když skóruje, vítězíme.“

Přelomový okamžik

Může to být náš přelomový okamžik, nikdy nevíte. Je skvělé střílet takovéto branky, stejně jako je skvělá skutečnost, že takto můžu dát více minut dalším hráčům.“

Skvělý start do února

Je to fantastické. Rok 2016 jsme začali velmi dobře.“

Predchádzajúci článokPreview: Manchester United – Stoke City
Ďalší článokDe Gea vyžaduje konzistenciu výkonov
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).