Hodnotenie: Manchester United – Stoke City

73

V ďalšom kole Premier League privítali Diabli na Old Trafforde Stoke City. Hráči Stoke im v predchádzajúcom dueli nič nedarovali a vyhrali pomerom 2:0. Manchester United po dobrom výkone u druholigového Derby County chcel dokázať, že to nebola iba náhoda a zverenci Van Gaala robia progres. Nakoniec sa toto stretnutie skončilo 3:0 pre domácich a čo je hlavné aj diváci si prišli na svoje, pretože predvedená hra bola jedna z najlepších túto sezónu.

De Gea 2015David De Gea – Do brány sa tak ako vždy postavil náš najlepší hráč posledných dvoch rokov. De Gea nemal moc práce, pretože do priestoru brány nesmerovala žiadna strela hostí. Väčšinu času pomáhal stopérom s rozohrávkou. Pre Davida to bol jeden z najľahších zápasov v tejto sezóne. 7/10

Darmian 2015Matteo Darmian – Po pauze v zápase s Derby County sa Talian opäť dostal do základnej jedenástky a zaradil sa na pravú stranu obrany. V útoku ho bolo vidieť viac ako v jeho predošlých zápasoch, kde vytvoril aj dve šance. V obrannej fáze si počínal veľmi dobre a pripomínal hráča, ktorého sme mali možnosť vidieť na začiatku sezóny. 7/10

Smalling 2015Chris Smalling – V obrane nemohol chýbať ani tento pilier defenzívy United. Chris mal za úlohu zvádzať súboje s Crouchom a tým uľahčiť prácu kolegovi z obrany. To sa mu aj darilo a Croucha nepustil prakticky k ničomu. Je dobré vidieť, že po menších zaváhaniach v predošlých zápasoch sa Chris vracia do svojej optimálne formy. 7,3/10

Blind 2015Daley Blind – Tento univerzálny Holanďan zastával pozíciu stredného obrancu tak ako od začiatku sezóny a pred zápasom bol určite každý zvedavý ako bude zvládať hlavičkové súboje s vysokým Crouchom. Túto činnosť samozrejme prebral Smalling a Blind sa tak sústredil viac na rozohrávku. Vnútri 16tky vyšiel zo všetkých súbojov víťazne a zablokoval aj jednu strelu hostí. 7,2/10

Borthwick-Jackson 2015Cameron Borthwick-Jackson – Nie je žiadnou novinkou, že tento už 19-ročný mladík nastupuje v základe na ľavej strane obrany. Je vidieť, že naberá čím ďalej, tým viac odvahy. Po Cameronovom centri na Jesseho padol prvý gól zápasu. Má  veľký kľud v rozohrávke, čo je dosť neobvyklé na jeho vek. V obrane neurobil žiadnu vážnu chybu a jeho výkon sa dá hodnotiť veľmi pozitívne. 7,8/10

Carrick 2015Michael Carrick – Druhá a posledná zmena vo Van Gaalovej zostave bol práve Carrick, ktorý v strede nahradil Morgana Schneiderlina. Bolo to asi z toho dôvodu, že Carrick má lepšiu rozohrávku a tým lepšie dopĺňa svojho kolegu zo stredu zálohy. Skúsený  záložník pôsobil s loptou sebavedomo a tým dodával kľud rozohrávke aj svojim spoluhráčom. Carrick obhospodaroval celkom veľký priestor, na ktorom si pripísal veľa prerušení alebo zachytení prihrávok. 7/10

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Už po niekoľký krát kritizovaný Fellaini sa postavil do stredu zálohy a zdá sa, že Van Gaal má v neho neoblomnú vieru. Nasadenie Fellainiho sa v tomto prípade dalo chápať, pretože vypomáhal pri bránení štandartných situácii, kde mali hráči Stoke výškovú prevahu. V strede zálohy mu s rozohrávkou pomáhal Carrick, takže Fellaini sa staral o súboje. 6,2/10

Lingard1Jesse Lingard – Po nie moc oslnivom výkone z prvého polčasu v pohárovom zápase každý očakával Memphisa namiesto Jesseho. No bol to práve tento mladý Angličan, kto otvoril skóre zápasu a po krásnom centri z ľavej strany poslal Diablov do vedenia 1:0. V nasledujúcom priebehu zápasu ho nebolo tak vidno, ako jeho kolegov z útoku. Jesse si plnil všetky svoje povinnosti veľmi dobre, no jeho ostatní útočníci ho svojim výkonom zatienili. Okrem gólu vytvoril aj jednu šancu. 6,9/10

Mata 2015Juan Mata – “Bloger” a “Youtuber” sa opäť postavil na svoju obľúbenú a najsilnejšiu pozíciu a to pod útočníka. Juan mal prsty v druhom góle United, keď si pekne zbehol na kraj, kde loptu podržal a následne efektívne prihral Rooneymu do prečíslenia. V prvom polčase sa ešte dostal do obrovskej príležitosti na hranici malého vápna, no nepodarilo sa mu loptu usmerniť do brány. Na začiatku druhého polčasu sa pričinil aj k tretiemu gólu, keď peknou kolmicou prihrával Martialovi. Viac krát sa pokúsil vystreliť na súperovu bránu, ale jeho pokusy buď mierili vedľa alebo boli zablokované. 7,7/10

Martial 2015Anthony Martial – Väčšina fanúšikov si praje Martiala na hrote útoku, ale Martial ukazuje, že vie byť nebezpečný aj z ľavého krídla. Martial bol pri chuti už od prvých minút zápasu, keď svojou rýchlosťou a šikovnosťou opäť motal hlavy brániacich hráčov. V prvom polčase strelil krásny gól strelou do protiľahlej časti brány po Rooneyho prihrávke. V druhom polčase servíroval naopak gólovú prihrávku Rooneymu. Vytvoril 5 šancí, zaznamenal jednu asistenciu a jeden gól. 8,9/10 MOTM

Rooney 2015Wayne Rooney – V poslednom období je to náš kapitán, ktorý nás gólovo tiahne a vynahradzuje si tak prvú polovicu sezóny. Rooney bol pri zrode rýchleho protiútoku, z ktorého po Martialovom zakončení padol gól na 2:0. Wayne sa v tejto akcii prezentoval aj asistenciou na gól. Pri treťom góle si to vymenili a Rooney len zasunul skvelú prihrávku od Martiala do odkrytej brány. Celkovo vytvoril 3 šance plus jeden gól a jedna asistencia. Takéto výkony chceme vidieť od nášho kapitána neustále. 8,3/10

Striedajúci hráči

Depay 2015Memphis Deapy – V 79. vystriedal Martiala a zaradil sa na jeho miesto. Memhpis sa napriek krátkemu pobytu na ihrisku dostal do jednej šance, ale jeho strela ľavačkou žiaľ minula bránu hostí. Nehodnotený

Herrera 2015Ander Herrera – Minútu po Memphisovi vystridal Fellainiho a na hru mal minimálny vplyv. Nehodnotený

Pereira 2015Andreas Pereira – Mladý Brazílčan sa dostal do zápasu až v posledných minútach a na priebeh zápasu nemal skoro žiadny vplyv. Vystriedal Juana Matu a zaradil sa na pozíciu #10. Nehodnotený

Hodnotenie hráčov je subjektívnym názorom autora článku. Výsledné známky sú priemerom známok 185 ľudí, ktorí sa zúčastnili hodnotenia. Ďakujem za spoluprácu.