21/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Výber fanúšikov Manchesteru United vyhral česko-slovenský Champions Cup!

Túto sobotu 30. januára/ledna sa v Trnave organizoval 2.ročník česko-slovenského turnaja fanstránok a fanklubov zastupujúcich najväčšie európske kluby – Champions Cup by elite Supporters.12495160_818925601550565_6347834491338540315_nTurnaja sa zúčastnili české a slovenské fanstránky, či rôzne fanúšikovské zoskupenia reprezentujúce európske tímy ako Barcelona – Penya Barcelonista Eslovaca del Alts Tatras, Real Madrid – Halamadrid.sk, FC Juventus Fans, AC Milano – Rossoneri Cechi e Slovacchi, Chelsea Boys, Arsenal Gooners, Liverpool – The Reds Liverpoolsky.net a samozrejme tím Manchester United – DEVILPAGE.20160130_150958Tím červených diablov som vybral ja ako organizátor česko-slovenských zrazov Devilpage Cup, z ktorých som ,,vyskautoval“ hráčov do tohto tímu reprezentujúceho našu fanstránku a predovšetkým komunitu fanúšikov Manchesteru United. Všetci hráči teda boli účastníkmi minulých letných, či zimných zrazov, v ktorých ukázali svoje futbalové kvality, na základe ktorých som si ich vyhliadol a pozval do tohto ,,all-star“ výberu. Do nominácie sa mohlo zapísať maximálne 10 hráčov, a tak som do výberu nominoval 2 brankárov a 8 hráčov, z ktorých nakoniec vypadli 4 hráči. Dvaja kvôli zápasovým povinnostiam vo svojom klube, tretí kvôli zraneniu a štvrtý kvôli rodinným záležitostiam.

Tím do Trnavy nakoniec vycestoval v tomto zložení:

Jakub Pavlačič (člen tímu Stupavských Diablov)
Peter Peciar (člen tímu Premier Club)
Matúš Pevala (člen tímu Premier Club)
Michal Ivančík – brankár (člen tímu Premier Club)
Anton Suchan (kapitán) (člen tímu Premier Club)
Tomáš Jancík (redaktor fanstránky Devilpage)
Branislav Boček (člen tímu Stupavských diablov)

Turnaj sa hral v športovej hale v Trnave, kde je k dispozícii veľmi solídna hracia plocha s bočnými tribúnami a barom, ktorý sme neraz navštívili, keďže do Trnavy okrem samotného tímu vycestovala aj naša verná červená armáda, ktorá povzbudzovala náš tím vo všetkých zápasoch turnaja. Som nadšený a úprimne hrdý za skutočnosť, že môžem bez nadsádzky a nejakého opekňovania napísať, že fanúšikovské zastúpenia nášho výjazdu Manchesteru United patrilo medzi najlepšie na turnaji! Bolo tak už počas uplynulého minulého ročníka, no tentokrát sme sa na všetko poctivo pripravili. Od dresov, vlajok, šálov, či dohodnutú choreografiu známych ,,chantov“ tímu červených diablov. Samotný organizátor nás pochválil za atmosféru, ktorú sme počas celého turnaja vytvorili a fakt, že si nás natáčali do mobilov fanúšikovia ostatných klubov, hovorí za všetko. Reprezentovali sme hodnoty a tradície nášho milovaného klubu tou najlepšou cestou, ktorej vzdali hold fanúšikovia a ľudia zo stránok Chelsea, Arsenalu, či Liverpoolu. Teda našich najväčších rivalov v Premier League.

12592678_560830134098360_1631555142630001562_n20160130_130830Toľko o nás fanúšikoch, ktorí sme do Trnavy vycestovali podporiť náš tím. A ako sa darilo výberu hráčov reprezentujúcich nielen našu fanstránku, ale celú komunitu fanúšikov Manchesteru United?

To sa môžete dočítať v tomto menšom reporte.

1. Zápas skupiny: Manchester United – DEVILPAGE vs. FC Juventus Fans 2:1

Prvý zápas turnaja bol veľmi náročný, keďže sme hrali proti minuloročnému šampiónovi z premiérového prvého ročníka tohto turnaja. Juve vždy ako aj v skutočnosti predvádza hru so zabezpečenou obranou, ktorú bolo veľmi náročné prekonať. Hrali na rýchle a nebezpečné protiútoky, no tím červených diablov dokázal zmeniť celý vývoj zápasu v poslednej minúte, kedy asi 15 sekúnd pred koncom stretnutia strelil tím United gól na 2:1 a hráči Juve už nedokázali odpovedať.

2. Zápas skupiny Manchester United DEVILPAGE vs. Chelsea boys 5:0

Na druhý zápas sme sa tešili, veď sme hrali proti výberu fanúšikov nášho ligového rivala. Chelsea mala veľmi šikovný tím zložený z viacerých dobrých hráčov a hlavne výborným brankárom, ktorého chválili mnohí fanúšikovia na turnaji. V ostatných zápasoch predvádzal fantastické výkony, a tak mali naši útočníci pred ním veľký rešpekt, no v samotnom zápase nedovolili hráčom ,,The Blues“ prakticky nič. Tím diablov kontroloval zápas a s prehľadom zvíťazil výsledkom triedy vysoko 5:0.

3. Zápas Manchester United DEVILPAGE vs. Liverpoolsky.net 5:1

Tento zápas sme netrpezlivo očakávali a naozaj v publiku veľmi prežívali. Minulý rok sme vyhrávali 2:0, ale hráči Liverpoolu dokázali otočiť stav zápasu na 2:3, takže sme vnímali tento duel ako vhodný odvetu. V prvých dvoch minutách doslova čaroval brankár Liverpoolu, ktorý zneškodnil 3 čisté ,,tutovky“ a niektorých hráčov nášho tímu, rovnako ako nás dosť znervóznil. Následne však inkasoval prvý gól, po ktorom zostali tím Liverpoolu rozhodený, aby v zápätí pri agresívnej a rýchlej hre výberu hráčov Manchesteru United nasledoval aj druhý gól. Vtedy sa zlomil celý zápas, aby v 7. minúte vyhrávali diabli už 5:0. Liverpool nakoniec strelil aspoň symbolický a čestný gól na 5:1. 20160130_115126Za seba môžem ešte povedať, že ako fanúšikovia sme sa navzájom minimálne dvakrát stretli pri bare a pivku, aby sme navzájom podiskutovali o súčasnom dianí na Old Trafford, či na Anfielde. Van Gaal aj Klopp boli hlavnými témami týchto rozhovorov so sympatickými a príjemnými fanúšikmi Liverpoolu, ktorí mali naozaj veľký prehľad o tíme United. Rivalita a vzájomné podpichovanie je jedna vec, ale vzájomný rešpekt a úcta vec druhá.. no veľmi dôležitá. Môžem povedať, že Braňo z fanstránky Liverpoolsky.net mi za 20 minút zhrnul súčasnú situáciu a jeho všeobecný pohľad v tíme Louisa Van Gaala lepšie ako mnoho samotných fanúšikov United.

Štvrťfinále: Manchester United DEVILPAGE vs. Rossoneri Cechi e Slovacchi 4:0

Do prvého vyraďovacieho zápasu sme dostali posledný tím druhej skupiny, tím fanúšikov talianskeho AC Milána, ktorí prišli vo svojom fanklubovom zastúpení tiež posilnení o početnú skupinu fanúšikov na tribúne, podobne ako my. Do zápasu nastúpil náš tím ako jasný favorit, a to sa potvrdilo aj po piatich minútach hry, keď sme vyhrávali už 2:0. Hru nášho výborného tímu rovnako ako aj našu hlučnú fanúšikovskú choreografiu niektorí českí fanúšikovia nemohli stráviť, a tak lietali do nášho sektora obložené bagety, či iné drobnosti, čo fanklubu tohto talianskeho veľkoklubu na mene asi veľmi nepridalo. Dvaja, či traja zástupcovia tohto fanklubu dokonca vôbec neváhali prísť do nášho sektora a slovne napádať našu fanúšikovskú rodinu. Samozrejme, alkohol v tomto prípade robil svoje, ale pokazilo to obraz tohto inak výborne organizovaného česko-slovenského fanklubu fanúšikov AC Milána. Za pár jedincov netreba zhadzovať celý fanklub, pretože takýto fanúšikovia sa nájdu v každom tábore. Zápas sme zvládli a s prehľadom postúpili ďalej.

Semifinále: Manchester United DEVILPAGE vs. Arsenal Gooners 4:2

Náš tím čakal prestížny zápas o postup do finále, a to proti výberu fanúšikov Arsenalu Gooners, ktorí mali technicky zdatný tím. Hral sa rýchly a kombinačný futbal z oboch strán, kde ukázali svoje futbalové kvality aj hráči Arsenalu, no skúsenosť a prehľad tímu červených diablov zvládol tento zápas lepšie. Hráči premenili dôležité šance a rozhodol hlavne dôležitý štvrtý gól na 4:2, ktorý potvdil postup do samotného finále turnaja!

Finále: Manchester United DEVILPAGE vs. Barcelona – Penya Barcelonista Eslovaca del Alts Tatras 1:0

Do finále sa prebojovali asi dva najlepšie tímy turnaja. To uznali aj mnohí hráči ostatných tímov, že tento ročník mal výber Barcelony a United asi najsilnejší tím. Výborne organizovaný fanklub španielskeho tímu mal vo svojom tíme až 12 hráčov do poľa, čo bolo v niektorých častiach finálového zápasu cítiť. Predsa len hráči červených diablov nabehali toho oveľa viac, ale ani v jednom momente nevypustili nejaký osobný súboj, či stratenú loptu. Vo finále hral tím United vo veľmi dobre organizovanej hre a poctivej defenzíve, keďže náš katalánsky súper mal výhodu v počte náhradníkov. Bol to napínavý zápas, v ktorom dlho panoval výsledok 0:0, ale víťazný gól výberu Manchesteru United Devilpage strelil jednoznačne najlepší hráč turnaja – Peter Peciar. Ten dostal veľkú pochvalu od mnohých futbalistov, ktorí sa zúčastnili tohto turnaja. Svojou technikou a prehľadom v hre bavil všetkých divákov. Výborným tímovým výkonom a herným nasadením dokázali červení diabli toto finále vyhrať a siahnuť na najväčšiu trofej pre majstra tohto turnaja.

Celkové umiestnenie:

1. miesto: Manchester United – DEVILPAGE
2. miesto: FC Barcelona – Penya Barcelonista Eslovaca del Alts Tatras
3. miesto: Arsenal Gooners
4. miesto: Real Madrid – Halamadrid.sk
5. miesto: FC Juventus Fans
6. miesto: Chelsea boys
7. miesto: AC Miláno – Rossoneri Cechi e Slovacchi
8. miesto: The Reds – Liverpoolsky.net

Najlepší hráč: Peter Peciar (Manchester United – DEVILPAGE)

Najlepší strelec: Peter Peciar (Manchester United – DEVILPAGE)

Najlepší brankár: Karol Holota (FC Barcelona – Penya Barcelonista Eslovaca del Alts Tatras)

12654612_560834864097887_8968348562201405062_n

20160130_152246V záver by som sa chcel touto cestou ešte veľmi pekne poďakovať organizátorovi Karolovi Martonovi (fanúšik Arsenal Gooners) za tento výborný turnaj a už teraz sa tešíme na ďalší ročník tohto výnimočného stretnutia českých a slovenských fanúšikov – európskych futbalových klubov. Rovnako ďakujem všetkým hráčom, ktorí prijali pozvanie reprezentovať našu diabolskú komunitu a ďakujem aj fanúšikom, ktorí prišli do Trnavy podporiť náš tím.

Všetci ste boli fantastickí a patrí vám jedno veľké ďakujem! – Marky


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!