Van Gaal po zápase s Derby

62

Louis van Gaal ocenil výkon hráčov Manchesteru United po pohodlnom piatkovom víťazstve 3:1 nad Derby County vo štvrtom kole Emirates FA Cupu. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať kľúčové body, v ktorých manažér prezentoval svoje postrehy…

Louis Van Gaal 2015 12345

O výsledku a výkone

,,Som veľmi šťastný. Výkon bol tiež veľmi dobrý a cez polčas som povedal, že môžeme pokračovať takýmto spôsobom, akým sme hrali v prvom polčase. Darovali sme im gól a opäť to bolo naším zavinením, avšak výkon v prvom polčase sa mi páčil, hráči hrali so sebavedomím, ktoré je späť, a to je najdôležitejšie. Druhý počas bol ešte lepší, vytvorili sme si veľa šancí a strelili sme góly. Ale tiež sme si vytvorili viac šancí na strelenie gólov. Som veľmi šťastný tréner.”

O vynikajúcom výkone Anthonyho Martiala

,,Myslím si, že nezačal tak dobre, takže som k nemu prehovoril a po prvých 20 minútach sa vrátil do zápasu a bol skvelý. Som veľmi rád, že je hráčom Manchestru United, pretože si myslím, že bude skvelým hráčom Manchesteru United na dlhú dobu.”

Hrali United s väčšou slobodou?

,,Musím povedať, že Derby County napádali v druhom polčase agresívnejšie. Keď sme prekonali ten tlak, bol tu väčší priestor, a to bol aj dôvod, prečo sme zaznamenali dva góly.”

Katalyzátor pre viac víťazstiev?

,,V roku 2016 sme vyhrali každý zápas s výnimkou zápasu proti Southamptonu, a to kvôli nedostatku sebavedomia. Hrali sme doma a fanúšikovia nás podporovali, takže náš výkon bol trochu smiešny. Ale tak to bolo. Teraz je sebavedomie späť, opäť sme sa odvážili hrať a aj napriek tlaku Derby County v druhom polčase sme si vytvorili šance a strelili sme fantastické góly. Druhý a tretí gól pramenil z fantastických kombinácií a zakončení.”

Gól Daleyho Blinda

,,Bolo to neuveriteľné, avšak vycítil šancu, a to je dôvod, prečo sa zapísal na listinu strelcov. Musím tiež povedať, že mladíci si viedli takisto dobre, takže sa nemôžem sťažovať.”

Pochvala pre fanúšikov

,,Je to neuveriteľné, že sa stále chodia pozerať na “nudný” Manchester United. Je to fantastické – úžasné!”

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokOficiálne: Vidič oznámil koniec kariéry
Ďalší článokBlind analyzuje gól proti Derby
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.