Hodnotenie: Derby County – Manchester United

46

Vo včerajšom zápase sa Diabli vydali na pôdu druholigového tímu Derby County v rámci štvrtého kola FA Cupu. Aj napriek zlej forme boli Van Gaalovi zverenci favoritmi tohto zápasu a v súboji plnom skvelej atmosféry a dažďa túto pozíciu potvrdili a zvíťazili v pomere 1:3. Teraz sa spoločne pozrieme na výkony hráčov.

De Gea 2015David De Gea – Stálica v bráne United nepustila Romera do brány ani v tomto zápase. David až na pár rutinných zákrokov nemal vôbec žiadnu prácu. Domáci hráči si s výnimkou jediného vstreleného gólu, na ktorý Španiel nemal nárok, nedokázali vytvoriť žiadnu sľubnú šancu, či streleckú pozíciu. Pre nášho brankára to teda bol pokojný večer. 6,6/10

Guillermo Varela Canal 10 youtubeGuillermo Varela – Mnohé zranenia v kádri United uvoľnili priestor tomuto mladíkovi. Ten odohral celkovo dobrý zápas. V defenzívnej činnosti si dokázal poradiť v podstate so všetkým čomu čelil, no v ofenzíve bol príliš nerozvážny a zbrklý a loptu si tak často posunul príliš ďaleko, čím kazil svoje výlety do súperovej šestnástky. Rozhodne sa v tomto zápase ukázal ako vhodná voľba na post pravého obrancu pri absencii Younga a Darmiana. 6,7/10

Smalling 2015Chris Smalling – Opora našej defenzívy sa po menšom výpadku v posledných zápasoch znova vracia do pohody, ktorou sa prezentoval počas drvivej väčšiny sezóny. Mike dominoval ako vo vzduchu, tak aj na zemi a pripísal si niekoľko dôležitých zákrokov. Aj v tomto duely preukázal, že ak je treba, dokáže vyviesť loptu z vlastnej šestnástky až do hĺbky súperovej polovice. 6,6/10

Blind 2015Daley Blind – Podobne ako jeho kolega zo stopérskej dvojice aj Daley sa niekoľko krát prezentoval dobrými zákrokmi. Pár krát síce nevyšiel v súbojoch jeden na jedného ako víťaz, no odčinil si to najprv pri zastavení nebezpečného brejku domácich a následne sa mu podarilo upratať loptu pomedzi nohy brániaceho hráča do dolného rohu brány a poslal Diablov do vedenia 1:2. 7/10

Borthwick-Jackson 2015Cameron Borthwick-Jackson – Pri pohľade na hru stále len 18-ročného Jackosna ma naozaj prekvapuje pokoj, s ktorým rieši všetky situácie. Obzvlášť jeho schopnosť prihrať presne v akejkoľvek zložitej situácii a solídna technika z neho robí naozaj veľký prísľub do budúcnosti. Cameron už niekoľkokrát v tejto sezóne naznačil, že v sebe skrýva naozaj veľký potenciál a tento zápas nebol výnimkou. 6,7/10

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Po svojom uzdravení si Morgan znova upevnil svoje miesto v základnej zostave. Svoju “špinavú” robotu v strede poľa si odvádzal dobre až na dve situácie. Tou prvou bol inkasovaný gól, keď neuzavrel priestor za Blindom a hráč, ktorého bránil tak mal dostatok času na spracovanie a skórovanie. Podobná situácia nastala aj v druhom polčase, keď sa domáci rútili stredom poľa do brejku, no tentokrát Blind stihol zakročiť. Francúz sa snažil diktovať tempo hry a niekoľko krát sa pokuúsil o prekvapivú kolmicu, ale väčšinou sa končila neúspechom. 5,8/10

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Fellainiho výkony sa fanúšikom príliš nepozdávajú, no Van Gaal ho aj naďalej stavia do stredovej dvojice. Jeho hra postrádala kreativitu aj vo včerajšom zápase a napriek svojej výške prehral množstvo vzdušných súbojov v ofenzívnej činnosti. V tej defenzívnej sa mu, ale darilo odvracať rohové kopy bez väčších problémov. Jeho výkon opäť príliš nenadchol a je otázne, či ho manažér bude naďalej uprednostňovať na tomto poste. 5/10

Lingard1Jesse Lingard – Jesse zaujal post pravého záložníka a v prvom polčase bol okrem nevydarenej strely z hranice šestnástky prakticky neviditeľný. V tom druhom prišlo k zlepšeniu a aktívnejšie sa zapájal do hry, z čoho rezultovali dve dobré prihrávky do pokutového územia. Prvú sa Matovi nepodarilo pretaviť do gólu, no na ďalšiu si skvele nabehol Blind a skóroval. Osobne som však od neho čakal lepší výkon a najmä slabá aktivita v prvom polčase bola sklamaním. 5,4/10

Mata 2015Juan Mata – Rovnako ako Lingard aj Juan, ktorý nastúpil na poste podhrotového hráča, sa v prvom polčase vytratil z diania na ihrisku a výrazné oživenie prišlo až v polčase druhom. Svoj podiel mal na góle Blinda, keď našiel voľného Lingarda a v závere zápasu sám pridal gól a upravil skóre na konečných 1:3. 5,9/10

Martial 2015Anthony Martial – Ako už býva zvykom aj dnes sa Anthony od úvodu zápasu snažil motať hlavy obrancov a z krídla sa predierať do šestnástky. Darilo sa mu to najmä v súbojoch s Christiem, ktorému sa o jeho kľučkách bude zdať ešte dlhú dobu. Anthony si dnes síce nepripísal presný zásah, ale dokázal prihrať na dva góly. V  16. minúte prihrával na gól Rooneymu a v 84. si poradil s Christiem a spätnou prihrávkou našiel na hranici päťky volného Matu. 8/10 MOTM

Rooney 2015Wayne Rooney – Wayneova forma začala s príchodom nového roku rásť a náš kapitán konečne začal strieľať tak veľmi žiadané góly. Včera sa znova prezentoval kvalitným výkonom. Často sa zapájal do narážačiek, zbiehal si po loptu do stredu poľa a snažil sa ohrozovať bránu. Bol to práve on kto otvoril skóre už v 16. minúte, keď krásnou technickou strelou spoza šestnástky nedal Carsonovi šancu. Wayne tak doháňa svoje resty z prvej polovice sezóny, v ktorej sa mu strelecky a herne veľmi nedarilo. 7,5/10

Striedajúci hráči:

Carrick 2015Michael Carrick – Na ihrisko prišiel v 74. minúte za Schneiderlina aby po zdravotných problémoch znovu nabral minutáž a postupne sa tak zaradil do zápasovej nominácie. Počas zhruba dvadsiatich minút strávených na ploche toho sa však na jeho výkone nedá veľa zhodnotiť. Nehodnotený

Herrera 2015Ander Herrera – V 84. minúte nahradil Matu, ale nedostal dosť času, aby sa mohol výraznejšie zapojiť do hry. Nehodnotený

Hodnotenie hráčov je subjektívnym názorom autora článku. Výsledné známky sú priemerom známok 101 ľudí, ktorí sa zúčastnili hodnotenia. Ďakujem za spoluprácu.