Akadémia

U21: United – Sunderland 1:0

Manchester United U21 dokázal v 10. zápase Barclays Under-21 Premier League porazit vedoucí Sunderland U21 na domácím hřišti 1:0 díky brance záložníka Jamese Weira.

Do sestavy Manchesteru United se vrátil brankář Joel Castro Pereira, zatímco v poli dostali příležitost oproti minulému zápasu Joe Riley, Josh Harrop a opět navrátilec z Dortmundu Adnan Januzaj.

Do prvního náznaku šance se dostal v 7. minutě Will Keane po přihrávce Varely, ale jeden z hostujících obránců včas zakročil. Mladíci Manchesteru United sice v úvodních minutách zápasu častěji drželi míč na svých kopačkách, ale na první střelu si diváci v Leigh Sports Village museli počkat až do 18. minuty, kdy střílel nepřesně hostující útočník Mandron. V 22. minutě zahrával rohový kop Januzaj, odražený míč se dostal k Weirovi, na jehož centr těsně nedosáhl Keane. O chvíli později podnikl sólo akci Januzaj, nicméně v zakončení byl až příliš sobecký a jeho střela skončila nad brankou brankáře Stryjeka. Ke konci prvního poločasu Keane dobře zpracoval přihrávku Januzaje a jeho přízemní střelu z voleje musel zneškodnit až hostující brankář. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

I v druhém poločase se Manchester United tlačil do zakončení, ale střela Harropa byla zblokována, a se střelou Rileyho si Stryjek bez větších problémů poradil. V 66. minutě si hostující brankář poradil i se střelou Januzaje, která patřila k největším šancím United v dosavadním průběhu utkání. V 69. minutě se Rudí ďáblové dočkali vytoužené branky. Keane přihrál Jamesi Wearovi, který ustál souboj s obránci soupeře a jeho zakončení levou nohou skončilo v brance – 1:0. Weir se mohl o pár minut později zapsat mezi střelce podruhé, tentokrát ale po přihrávce Andrease Pereiry brankáře Stryjeka nepřekonal. Sunderland měl obrovskou šanci na vyrovnání v 76. minutě, kdy před Mandronem vzývala prázdná branka, ale míč z brankové čáry odvrátil obránce Donald Love. Posledních deset minut utkání sice Sunderland svého soupeře zatlačil, ale kýženého vyrovnání se nedočkal.

Manchester United U21 si tak připsal na své konto již šestou výhru v řadě a na vedoucí Sunderland ve skupině 1 Barclays Under-21 Premier League už ztrácí pouhé tři body. Nutno podotknout, že mladíci United navíc mají tři zápasy k dobru.