23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Herrera: Musíme pomoct Rooneymu

Ander Herrera slíbil ve formě hrajícímu Rooneymu více gólů ze záložních řad Manchesteru United, protože věří, že United mají dost hráčů, kteří se o to můžou postarat.

Rooney start do nového roku 2016 byl výborný, jelikož vsítil již pět branek včetně té poslední a asi nejdůležitější vítězné na Anfield Road. Herrera nemá nic než chválu pro svého kapitána, ale trvá na tom, že tým nemůže být závislý jen na Rooneym.

„Máme štěstí, že máme v týmu tak skvělého hráče jako je Wayne Rooney, kterému nyní stačí vytvořit šance a on je promění. To je skvělé, ale musíme mu pomoct vytvářet šancí víc a sami také vstřelit nějaké góly.

Myslím, že hráčů, kteří tu kvalitu mají, máme dost. Máme hodně záložníků, kteří umí střílet – Juan Mata, Jesse Lingard, Michael Carrick, Anthony Martial, když hraje na křídle, Maroune Fellaini má dobrý pohyb v šestnáctce, Morgan Schneiderlin a Bastian Schweinsteiger také, oba mají dobrou střelu, takže musíme prostě sázet víc branek a myslím, že budeme.“

Herrera podporoval Rooneyho v posledních utkáních z pozice n.10 a i díky němu se United víc rozstříleli. Španělský záložník ale trvá na tom, že bude hrát, kde je to potřeba a říká, že jeho nejlepší pozice na hřišti se neustále mění podle taktiky a přípravy na soupeře.

„Každý z médií se mě ptá na moji nejoblíbenější pozici, ale to záleží na utkání. Když hrajete proti týmu, který brání se všemi hráči za míčem, je jednodušší hrát jako střední záložník, kde máte víc kontaktů s míčem. Ale například proti Newcastlu se na pozici podhrota hrálo skvěle.

 Zkrátka to závisí na druhu zápasu, ale já rád pomohu týmu kdekoliv, kde manažer bude chtít, abych hrál. Vždy říkám to samé – jsem týmový hráč. Jsem šťastný, protože chci hrát, ale na prvním místě je vždy pomoc týmu.“

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!