07/03/2021
Akadémia

FAYC: United – Chelsea 1:5

Manchester United U18 vypadl ze čtvrtého kola FA Youth Cupu, když nestačil na domácím hřišti na favorizovanou Chelsea, které podlehl vysoko 1:5.

Manchester United vyhrál FA Youth Cup v historii už desetkrát, ale do utkání proti Chelsea U18 nastupovali mladíci Rudých ďáblů v pozici outsidera. Chelsea U18 totiž FA Youth Cup vyhrála v posledních dvou letech a v letošní sezoně mladíci londýnského klubu pouze jednou okusili hořkost porážky.

Chelsea vstoupila do utkání aktivně a jako první ohrozil domácí branku Tomori, jenž hlavičkoval po rohovém kopu nad. Do první vážnější šance se dostali opět hráči Chelsea – v 8. minutě Wakefield střílel k tyči, ale brankář Byrne jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil na roh. V 20. minutě už se hostující hráči po zásluze dostali do vedení – hlavičku Abrahama ještě Byrne vyrazil, ale dorážející Ugbo už měl snadnou pozici – 0:1. Chelsea nadále pokračovala v držení míče a mladíky United k ničemu nepouštěla. Těsně před koncem prvního poločasu pak navýšila své skóre a to když se prosadil nádhernou střelou talentovaný Abraham – 0:2.

United druhý poločas začali lépe než ten první a v 52. minutě také vystřelili na branku. Po pěkné kombinaci Kehinde, Rashforda a Gribbina mířil těsně vedle branky Charlie Scott. V 56. minutě musel kvůli zranění odstoupit Zach Dearnley, kterého nahradil belgický záložník Indy Boonen. V 63. minutě málem udeřilo na druhé straně hřiště ale po přiťuknutí Ugba střílel Abraham nad. V 67. minutě se United podařilo snížit – po rohovém kopu se odražený míč dostal ke Scottovi, který z voleje napálil míč přímo do sítě – 1:2. Radost ze vstřelení branky ale Rudým ďáblům netrvala dlouho. Hned o minutu později, přímo z rozehrávky, se po sérii prohraných soubojů dostal do šance Mount a nezaváhal – 1:3.

V 76. minutě se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu a to když brankář Chelsea Baxter v pokutovém území srazil Marcuse Rashforda, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. V 82. minutě Chelsea definitivně rozhodla o své vítězství – míč se v pokutovém území dostal až k Dasilvovi a ten zachoval chladnou hlavu a přehodil Byrneho v brance United – 1:4. Konečnou podobu výsledku dal v 87. minutě Ali, ke kterému se dostal odražený míč a hostující mladík jej poslal za záda Byrneho – 1:5.

Chelsea U18 tak nakonec porazila mladíky Manchesteru United vysoko 5:1, nutno říct, že po zásluze. Hostující hráči od začátku utkání diktovali tempo hry a potvrdili svoji kvalitu. Manchester United se tak pro letošní sezonu s FA Youth Cupem loučí.