30/07/2021
Akadémia

U21: United – Southampton 4:0

Manchester United U21 porazil v 9. kole Barclays Under-21 Premier League Southampton U21 na domácím hřišti vysoko 4:0, když se dvakrát střelecky prosadili Adnan Januzaj a Will Keane.

Trenér Manchesteru United U21 Warren Joyce mohl v utkání využít služeb několika hráčů prvního týmu, včetně argentinského brankáře Sergia Romery, obránce Paddyho McNaira či navrátilce z Dortmundu Adnana Januzaje.

Domácí hráči byli od samého začátku utkání velmi aktivní a během úvodní půl hodiny zápasu si připsali do statistik celkem dvanáct střeleckých pokusů. Jako první nepřesně hlavičkoval Will Keane po dobrém centru Adnana Januzaje, zatímco Andreas Pereira po skvělé individuální akci Januzaje pálil z voleje vedle hostující branky. Nepřesně pálil na druhé straně Ryan Seager, který se obtočil kolem Ro-Shauna Williamse. Proti šancím Keana a Paddyho McNaira už musel zasahovat brankář Paulo Gazzaniga. Stejný brankář o několik minut později předvedl skvělý zákrok proti střele Januzaje z blízky.

Do dalších šancí se dostali hostující hráči – Jake Hesketh pálil mimo, zatímco Bevis Mugabe orazítkoval po rohovém kopu Joshua Debayo břevno domácí branky. Před koncem prvního poločasu to ale byli Rudí ďábové, kteří se střelecky prosadili. Ve 45. minutě si zpracoval míč Januzaj a přízemní střelou do pravého rohu branky Saints otevřel skóre utkání – 1:0.

V druhém poločase se hráči United urputně snažili navýšit svůj náskok a svého soupeře zatlačili. Blízko vstřelení branky byl dobře hrající Andreas Pereira, jehož střelu zneškodnil až brankář Gazzaniga. United se branky dočkali v 53. minutě – Guillermo Varely našel přesným centrem hlavu Willa Keane, který se nemýlil – 2:0. O chvíli později brankář Gazzaniga předvedl sérii tří zákroků – proti střelám Mattyho Willocka, Keane a Pereiry. Na další branku museli diváci počkat do 69. minuty. Pereira patičkou uvolnil Januzaje, kterého v pokutovém území fauloval Jack Stephens. Nařízený pokutový kop proměnil Will Keane – 3:0.

Čestného úspěchu mohli hráči Southamptonu dosáhnout díky Seagerovi, jeho branka ale nebyla kvůli ofsajdovému postavení uznána. Konečnou podobu výsledku dal v 79. minutě Adnan Januzaj, který využil přihrávky Willa Keane – 4:0. Manchester United U21 tak porazil po skvělém výkonu Southampton U21 4:0. Skvělým výkonem se blýskli Adnan Januzaj, Andreas Pereira a Will Keane, který v posledních dvou utkáních za tým U21 vstřelil pět branek.

Příští týden v pondělí se hráči Manchesteru United U21 střetnou s týmem Sunderlandu U21, který momentálně vede skupinu 1 Barclays Under-21 Premier League.