Hodnotenie: Liverpool FC – Manchester United *Aktualizované

58

Po poslednej remíze s Newcastlom 3:3, kde sa hra Diablov zmenila k lepšiemu sa od zverencov Van Gaala očakávala výhra. V ďalšom kole Premier League na nich čakal ich najväčší rival FC Liverpool doma na Anfield Road. Domáci síce tiež remizovali v poslednom zápase taktiež výsledkom 3:3, ale s lídrom tabuľky. V prípade výhry domácich by sa v tabuľke Liverpool dotiahol na United. To sa však nestalo, pretože jediný gól stretnutia zaznamenal Wayne Rooney a zaistil tak hosťom tri body.

De Gea 2015David De Gea – Prvé nebezpečie hrozilo po vysunutí Lallanu, ktorý sa snažil hlavičkou prekonať tohto španielskeho reprezentanta, ale De Gea strelu vyrazil. Jeho dlhé lopty boli z veľkej časti presné a nachádzali najmä Fellainiho. V druhom polčase si pripísal pár skvelých zákrokov a tým si zabezpečil ďalšie čisté konto. David je jeden z mála hráčov, ktorý si udržujú stálu výkonnosť a držia tak svoj tím aj v ťažkých časoch. 9/10 MOTM

Darmian 2015Matteo Darmian – Začal na poste ľavého obrancu, čo nie je jeho najsilnejšia pozícia. Niekoľko krát smeroval center do 16tky práve z jeho strany a vznikali tak nebezpečné situácie. Po vystriedaní Younga sa presunul na pravú stranu. Oproti predchádzajúcemu zápasu sme ho mohli vidieť viac sa zapájať do ofenzívy, no za celý zápas nedal ani jeden center do šestnástky súpera, čo je na moderného krajného obrancu veľmi nízke číslo. 4,8/10

Smalling 2015Chris Smalling – Po minulom nie príliš vydarenom zápase chcel Smalling opäť dokázať, že patrí medzi TOP obrancov Premier League. V niektorých situáciách nešiel rázne do prvej lopty a nechal si ju spadnúť, čím sám seba dostal do nepríjemnej situácie. Celý zápas pôsobil neisto, nie ako v doterajších tohto sezónnych výkonoch, čo vyústilo do žltej karty v 65. minúte. V závere vyhrával veľa dôležitých hlavičiek a oslobodzoval tak obranu United od tlaku. Prehral len jeden hlavičkový súboj zo siedmych, okrem toho si pripísal aj štyri prerušenia a niekoľko dobrých odkopov do bezpečia. 6,3/10

Blind 2015Daley Blind – Daley opäť nastúpil na post stopéra, aj keď sa niektorí obávali, že bude mať problém s Bentekem. Ten však sedel od začiatku len na lavičke a tak si Blind mohol vydýchnuť. Často volil prihrávku späť na De Geu, ktorý to následne nakopol na Fellainiho. V obrane využíval najmä svoju inteligenciu a skvelé čítanie hry. Zablokoval tri strely, tri krát prerušil akciu a bol úspešný vo všetkých svojich obranných zákrokoch. 5,9/10

Young 2015Ashley Young – Opäť nastúpil na poste pravého obrancu, kde v tejto sezóne nastupuje väčšinu času. Young nijako nevynikal, ale ani výrazne nechyboval. V závere prvého polčasu sa nešťastne zranil a bol striedaný Borthwickom-Jacksonom. 5,3/10

Schneiderlin 2015Morgan Shcneiderlin – Morgan nastúpil na svojej typickej pozícii, ale potrebuje k sebe tvorivejšieho hráča ako je Fellaini. Tradične si plnil svoje obranné povinnosti, ale veľa krát sa do zakončenia dostali domáci strední záložníci a to tento Francúz nemôže dovoliť. Dopustil sa štyroch faulov, čo nie je až také hrozné vzhľadom na jeho pozíciu a pokyny. Dokonca vytvoril aj jednu šancu. 6/10

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Jeho pozícia ostala rovnaká aj napriek nepresvedčivému výkonu proti Newcastlu, v ktorom pokračoval aj proti Reds. Často fauloval a na poste stredného záložníka je skoro nepoužiteľný. Nasadením Fellainiho bolo jasne vidieť ako chce Van Gaal čeliť liverpoolskemu pressingu – nákopom na tohto belgického dlháňa. Táto taktika však skoro nevyšla, keď sa zdalo, že Fellaini bude striedaný už po prvých 10 minútach po tvrdom strete s Lucasom Leivom. Po sérii niekoľkých fauloch bol v druhom polčase ocenený žltou kartou. Po peknom Matovom centri sa dostal do zakončenia a trafil len konštrukciu Mignoletovej brány, no z následnej dorážky padol gól. 4,9/10

Jesse Lingard hodnoceníJesse Lingard – V prvom polčase sme mohli vidieť tohto mladíka hlavne v obrannej činnosti, keď sa poctivo vracal pri útokoch súpera a pomáhal pri bránení. Pripísal si aj niekoľko odobratí. Smerom dopredu toho moc neukázal, ale zároveň na jeho obhajobu nemal dostatočnú podporu. Vyšiel mu iba jeden súboj 1 na 1 zo štyroch. V druhom polčase v 66. minúte bol vystriedaný Matom. 3,9/10

Herrera 2015Ander Herrera – Herrera to mal ťažšie, pretože na prechod do útoku Diabli nepoužívali hru po zemi. Opäť však hýril pohybom a pomáhal pri bránení. Očakávalo sa od neho vytváranie gólových príležitostí, no to sa však nekonalo a preto bol b 72. minúte vystriedaný Memphisom. Počas sezóny sme videli od neho aj lepšie výkony a ak sa chce udržať v základnej jedenástke mal by na tom popracovať. Len 30 z celkových 36 prihrávok bolo úspešných. 5,3/10

Martial 2015Anthony Martial – Ďalší mladík v útoku, ktorý si ako jeho náprotibok plnil svoje obranné povinnosti. Raz dokonca zastavil rútiaceho sa hráča  Liverpoolu vo vlastnej 16tke a čisto ho odzbrojil. Po tom, čo naposledy vyviedol Škrteľovi si na neho obrana Liverpoolu dávala veľký pozor a často bol zdvojovaný. Napriek tomu bol najnebezpečnejším hráčom United v útoku. Vytvoril jednu šancu a svojimi individuálnymi schopnosťami motal hlavy hráčov vo vápne. Pripísal si jednu zblokovanú strelu po peknej individuálnej akcii a jednu nepresnú strelu. 6,7/10

Rooney 2015Wayne Rooney – Rooney hrá od Januára vo veľmi dobrej forme a očakávalo sa, že práve on potiahne diablov k úspechu. Napriek tomu bol v prvých 30 minútach prakticky neviditeľný. V súbojoch 1 na 1 s pomalým Tourem nebol veľmi úspešný – prehral 3 zo 4.  Mohli sme však od neho vidieť neúnavnú snahu a bojovnosť. Vytvoril dve šance a strelil prvý gól zápasu pekným half-volejom po odraze lopty od brvna a momentálne je to práve náš kapitán, ktorého góly tiahnu United. Bola to prvá  a jediná strela do priestoru brány. 7,2/10

Striedajúci hráči

Borthwick-Jackson 2015Cameron Borthwick-Jackson – Dostal sa na ihrisko v závere prvého polčasu a zaradil sa na ľavý okraj obrany. Celý druhý polčas bol nevýrazný a nevychádzali mu prihrávky smerom dopredu. Je to len mladík a má sa stále veľa čo učiť. 6/10

Mata 2015Juan Mata – Vystriedal Jesseho a zaradil sa na jeho miesto. Centrom našiel v pokutovom území Fellainiho, z ktorého pramenil prvý gól. Dosiahol 100% úspešnosť prihrávok, konkrétne 15 z 15. 5,9/10

Depay 2015Memhpis Depay – Dostal sa na ihrisko až v druhom polčase a zaradil sa na ľavé krídlo. Strávil na ihrisku 20 minút, ale k ničomu vážnejšiemu sa nedostal. Väčšinu dotykov s loptou zaznamenal na svojej polovici, čo bolo spôsobené záverečným tlakom Liverpoolu. 4,6/10

Hodnotenie hráčov je subjektívnym názorom autora článku. Do hodnotenia sa zapojilo 238 fanúšikov. Ďakujem za spoluprácu.

Predchádzajúci článokReview: Liverpool FC vs. Manchester United