15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal chce páté vítězství nad Liverpoolem

Louis van Gaal potvrzuje, že Manchester United proti Liverpoolu je největší derby v Anglii a je odhodlaný učinit příznivce ďáblů šťastnými a vyhrát v nedělním utkání na Anfield Road.

Van Gaal již čtyřikrát vyhrál nad Liverpoolem, což zahrnuje i zápas z předsezónní přípravy v roce 2014. Poté následoval „double“ nad Brendanem Rodgersem v ligovém ročníku 2014/15 a poslední výhra přišla na začátku právě běžící sezóny. Nyní je však ve vedení Liverpoolu Jürgen Klopp a van Gaal očekává náročné utkání ve vysokém tempu.

„Fanoušci to berou jako největší derby a já jsem tu atmosféru pocítil už čtyřikrát. Tu proměnu můžete vidět i na hráčích. Například minulý rok přišel na hřiště Steven Gerrard a o 30 sekund později už byl zase pryč – to se moc často nestává. Musíme být agresivní, ale zároveň mít utkání pod kontrolou a to je vždy obtížné, protože hráči bývají v těchto utkáních hodně nabuzení.

Vím, jak je pro nás tento zápas důležitý. Viděl jsem reakce fanoušků, když je porazíme. Šéfkuchař Mike mi to také řekl způsobem jemu vlastním. Všichni jsou připraveni hrát tento zápas, ale musíme si dát pozor na nový hrací čas, abychom si dobře rozvrhli přípravu. Hraje se tuším v 15:05 SEČ. V tu chvíli ze sebe musíme vydat nejlepší po 90 až 95 minut a počítat s bojovností Liverpoolu.“

Van Gaal už se s Kloppem střetl v Bundeslize, přičemž ze čtyř vzájemných zápasů si každý odnesl po dvou vítězstvích. Boss okomentoval Kloppovo převzetí Liverpoolu a práci, kterou zde doposud odvedl.

„V jejich hře můžete vidět jeho ruku a myslím, že to je důležité. Vidíme velmi agresivní styl s dobrým pressingem. Samozřejmě si musí zvyknout na rytmus Premier League, ale řekl bych, že už pozná rozdíl mezi německou a anglickou ligou. Určitě je schopný vést tým Premier League, protože vyznává podobný styl fotbalu a myslím, že fanoušci si ho zamilují.“

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!