19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Van Gaal vs Klopp

Louis van Gaal bude v neděli pokračovat v přátelském souboji s Jurgenem Kloppem, až se Manchester United postaví na trávník Anfield Road. Jejich souboj je jen malým zpestřením utkání, které v sobě mísí historii a soutěživost dvou nejúspěšnějších klubů anglického fotbalu.

Van Gaal a Klopp jsou bezpochyby dva velmi charismatičtí a úspěšní manažeři, kteří se znovu potkávají v Premier League a popáté povedou své týmy proti sobě. Jejich předchozí setkání proběhla v Bundeslize, kde byly manažery Bayernu Mnichov a Borussie Dortmund.

12. 9. 2009: DORTMUND 1:5 BAYERN – KLOPP 0:1 VAN GAAL

Utkání proběhlo krátce po začátku van Gaalovy první sezóny v Bayernu, do níž se mnichovskému týmu nepodařilo vstoupit zrovna ideálně, když ve čtyřech zápasech jednou vyhráli, jednou prohráli a dvakrát remizovali. Vše nasvědčovalo výhře domácích, ale Bayern nakonec odjel s jejich historicky nejvyšší venkovní výhrou nad Dortmundem. Mats Hummels otevřel skóre, ale Mario Gomez vyrovnal. Poté se na listinu střelců zapsali Bastian Schweinsteiger, Franck Ribery a Thomas Müller a dosáhli tak velmi jednoznačného vítězství. Ribery svůj gól naschvál oslavil s van Gaalem, aby utišil spekulace o neshodách a Müller, v té době ještě mladíček, se od té doby stal pravidelným členem sestavy.

13. 12. 2010: BAYERN 3:1 DORTMUND – VAN GAAL 2:0 KLOPP

I v tomto zápase se Dortmund ujal vedení, když se jako první v Allianz Aréně prosadil Mohamed Zidan, nicméně branky Marca von Bommela, Arjena Robbena a Maria Gomeze zajistily van Gaalovy druhý Kloppův skalp i přesto, že chybělo několik klíčových hráčů kvůli velké marodce. Výsledek přinesl Bayernu důležité pětibodové vedení v Bundeslize.

3. 10. 2010: DORTMUND 2:0 BAYERN – KLOP 1:2 VAN GAAL

Van Gaal vyhrál s Bayernem Bundesligu na konci jeho první sezóny, ale začátek do druhé byl opět slabý. Mnichovští získali jen 8 bodů ze 6 utkání, naproti tomu Dortmund byl ve skvělé formě a poražením Bayernu góly Lucase Barriose a Nuri Sahina prodloužil vítěznou sérii na šest zápasů. Mnichov zůstal 10 bodů za Dortmundem na 12tém místě tabulky a van Gaal musel klidnit faonušky Bayernu, že sezóna bude ještě dlouhá.

26. 2. 2011: BAYERN 1:3 DORTMUND – VAN GAAL 2:2 KLOPP

„Lepší už to být nemůže, “ prohlásil Klopp poté, co jeho mladý tým vyhrál v Mnichově po dvou dekádách, přičemž o branky se postarali Barrios, Sahin a Hummels. Van Gaal musel přiznat, že titul už je v nedohlednu, protože jeho tým už ztrácel na Dortmund 16 bodů a do konce zbývalo jen 10 kol, a opustil klub týden předtím, než si Klopp zajistil svůj první Bundesligový titul.

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!