Hodnotenie: Newcastle United – Manchester United

46

Potom, čo sa Van Gaalovi zverenci prebojovali do ďalšieho kola FA Cupu, čakal ich zápas 21. kola Premier League, v ktorom narazili na Newcastle. Domáci zažívajú veľmi zlú sezónu a pred zápasom sa nachádzali až na 18. priečke. Aj napriek slabému hernému prejavu v poslednom zápase boli Diabli favoritmi tohto zápasu a dokázali si vypracovať vedenie 0:2 už v úvodných 38 minútach. Obrana však podala netradične zlý výkon a zápas sa skončil remízou 3:3. Teraz sa spolu pozrieme na výkony samotných hráčov.

De Gea 2015David De Gea – Tak ako po zvyšok sezóny aj dnes sa do brány postavil Španiel a ten mal nečakane veľa práce. Ako prvý ho zamestnal Wijnaldum, De Gea jeho prvú strelu nohou vyrazil, no v 42. minúte ho Holanďan dokázal po sklepnutí Mitrovića prekonať. A práve druhý menovaný dal Davidovi ďalší gól z pokutového kopu, keď nášho brankára poslal do opačnej strany. Tretí gól do jeho siete prišiel v závere zápasu, keď Dummettovu strelu tečoval Smalling a David na loptu nedosiahol. Inkasoval síce tri góly, ale žiaden z nich nejde na jeho adresu. Vo zvyšných situáciách si dokázal poradiť so všetkým, čím ho domáci zamestnávali. 6,7/10

Young 2015Ashley Young – Ash sa vrátil do zostavy, keďže v zápase s Sheffieldom dostal voľno. Zo svojim dnešným výkonom, ale rozhodne zaostal za očakávaním. Úvod zápasu mu síce vyšiel a posielal do súperovej šestnástky nebezpečné centre, no následne sa z hry vytratil a ani jeho defenzívna činnosť sa nedala považovať za dostatočne dobrú. Po dlhšej dobe tak aj u neho nastal menší úpadok. 5,7/10

Smalling 2015Chris Smalling – Pre Chrisa, ktorý mal celú sezónu fantastickú dnes nadišiel „deň blbec.“ Bol pri všetkých troch inkasovaných góloch a väčší podiel mal hlavne na posledných dvoch. Podobne ako Ashleymu aj jemu úvod celkom vyšiel, dobre bránil, ukázal pre neho už typické vyvezenie lopty až po súperove pokutové územie, ale v rozhodujúcich momentoch mal skrátka smolu. Pri prvom góle neustrážil Wijnalduma, ktorý mu utiekol a v 67. minúte sa po jeho súboji s Mitrovićom kopala penalta, ktorá bola podľa môjho názoru odpískaná nesprávne. A ako by toho nebolo dosť, v 90. minúte napriahol spoza šestnástky Dummett a lopta sa od Smallinga odrazila do miest kam De Gea nedosiahol. Za tento výkon si Chris od niektorých našich fanúšikov na sociálnej sieti odniesol až neprimerane veľkú kritiku. 4,4/10

Blind 2015Daley Blind – Tento hráč pre mňa aj naďalej zostáva obrovskou záhadou. V jeden moment žasnete nad jeho skvelým čítaním hry, či úžasnou prihrávkou a chvíľku na to prehrá, či dokonca vypustí jednoduchý súboj a súper sa rúti do šance. Na poste stopéra ma Daley stále nepresvedčil o svojich kvalitách a myslím si, že ak by Jones bol dlhodobo v poriadku, čo ako vieme nie je príliš pravdepodobné, bol by to práve Daley, kto by sa musel uspokojiť s miestom na lavičke. Nutno ho však pochváliť za skvelé prácu pri vystavení dvoch hráčov Newcastlu do ofsajdu po Darmianovej chybe. 4,8/10

Darmian 2015Matteo Darmian – V dnešnom zápase dostal šancu na pozícii ľavého obrancu a znovu to v jeho podaní nebola žiadna sláva. Nemal žiadny prínos pre ofenzívnu hru a napriek tomu, že ho hráči Newcastlu spočiatku príliš nezamestnávali mal obrovské problémy. Po jeho obrovskej chybe v rozohrávke mohol Wijnaldum znova skórovať hneď po Mitrovićovej penalte, no rozhodca najmä vďaka Daleymu pre ofsajd gól neuznal. 4,5/10

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Aj Morgan dostal od Van Gaala v poslednom zápase voľno a dnes sa tak do zostavy vrátil. Jeho hra sa mi celkovo páčila. Nedopúšťal sa žiadnych chýb ani zbytočných strát a niekoľko krát pri spracovaní nepríjemných prihrávok ukázal skvelú prácu s loptou. Chýbal mu však hráč do stredu, s ktorým by si mohol loptu rýchlo vymeniť, nemohol tak naplno ukázať svoje schopnosti a zvýšiť tempo hry. 5,7/10

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Napriek negatívnej odozve zo strany fanúšikov Van Gaal znovu postavil Fellainiho do stredovej dvojice. A dalo sa očakávať, že po kreatívnej stránke to z jeho strany znovu nebude žiadne prekvapenie. Dominoval však v hlavičkových súbojoch a práve po jeho hlavičke kopali Diabli prvú penaltu. Zaváhal len v jedinom prípade a to v závere prvého polčasu, keď si neporadil v súboji s Mitrovićom, po ktorom padol gól. Za stavu 2:3 mal na hlave štvrtý gól, no svoj pokus nasmeroval priamo do Elliota. 4,1/10

Lingard1Jesse Lingard – Ďalší navrátilec do základnej zostavy, ktorý doliečil svoje zranenie a znovu dostal príležitosť v základnej zostave. V prvých zhruba 20 minútach ho takmer nebolo vidno nakoľko United útočili prevažne po pravej strane. Prvý záblesk prišiel, keď vyslal do šance Rooneyho, no ten tesne minul. O pár minút si však úlohy vymenili a Lingard pomedzi nohy brankára zvyšoval na 0:2. V druhom polčase sa znovu dostal do obrovskej šance, ale nepochopiteľne sa rozhodol pre obstrel brankára namiesto zakončenia do bližšej polovice brány, ktorá bola úplne prázdna. V 64. minúte ho vystriedal Memphis. 5,6/10

Herrera 2015Ander Herrera – Post podhrotového hráča zaujal Ander a rovnako ako mnoho jeho spoluhráčov aj on zaostal za veľkými očakávaniami. Bol síce pri Lingardovom góle, keď skvelou prihrávkou našiel Rooneyho a podal celkom behavý výkon, nemal však veľký vplyv na našu hru, kazil priveľké množstvo prihrávok a v závere sa zdalo, že mu dochádzajú fyzické sily. Zrejme aj preto bol v 75. minúte nahradený Matom. 5,9/10

Martial 2015Anthony Martial – Martial dnes začal zápas na pozícii pravého krídla. Tradične sa snažil presadzovať v súbojoch jeden na jedného a pokúšal sa o streľbu z hranice šestnástky. Po jeho skvelej individuálnej práci sa k lopte dostal Herrera, ten ju posunul na Lingarda, ktorý už spomínanú šancu zahodil. Matov príchod na ihrisko mu umožnil vysunúť sa o niečo vyššie, no Anthony sa už do žiadnej šance nedostal. 6,1/10

Rooney 2015Wayne Rooney – Výkony nášho kapitána sa v závere roku 2015 začali zlepšovať a v tomto trende pokračoval aj dnes. Bol pri všetkých vstrelených góloch United. Prvý dal sám z pokutového kopu, druhý perfektne pripravil Lingardovi a o tretí sa nádhernou strelou zo šestnástky znova postaral Wayne. Bol to jeden z jeho najlepších zápasov v tejto sezóny, ktorých je žiaľ zatiaľ z jeho strany ako šafránu. 8,1/10 MOTM

Striedajúci hráči:

Depay 2015Memphis Depay – Holanďan, ktorý mňa osobne prekvapil skvelým výkonom v zápase proti Sheffieldu, kde skvele oživil hru, ma nesklamal ani dnes. Po svojom príchode sa snažil dotiahnuť Diablov k víťazstvu a nemal k tomu ďaleko. Najprv sa po svojom dribblingu dostal ku strele, ktorá bola zablokovaná a práve z tejto odrazenej lopty skóroval Rooney. A po jeho ďalšom úniku poslal do šestnástky skvelý center, ktorý našiel voľného Fellainiho, ktorý trafil brankára. Memhpis tak možno konečne prelomí sériu slabých výkonov a začne napĺňať svoj obrovský potenciál. 6,3/10

Mata 2015Juan Mata – Španielsky kúzelník prišiel na ihrisko až v 75. minúte a za čas strávený na hracej ploche sa nepodarilo vykúzliť v podstate nič. Na jeho výkone tak nie je čo hodnotiť. Nehodnotený

Hodnotenie hráčov je subjektívnym názorom autora článku. Výsledné známky sú priemerom známok 155 ľudí, ktorí sa zúčastnili hodnotenia. Ďakujem za spoluprácu.

Predchádzajúci článokU21: Reading – United 1:3