15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal: Hra United mě občas také nudí

Louis van Gaal přiznává, že jeho tým občas nudí i jeho samotného, ale také trvá na tom, že nejde hrát pokaždé fantastický fotbal.

Louis Van Gaal 2015 321

Van Gaalovy taktiky byly znovu vydány napospas kritice bývalých hráčů jako například Paula Scholese poté, co United urvali vítězství 1:0 v domácím utkání s Sheffieldem United v třetím kole FA Cupu.

Reds vstřelili jen sedm branek v posledních deseti utkáních na Old Trafford a v prvním poločase skórovali pouze dvakrát za celou sezónu. Van Gaal přesto tvrdí, že fanoušek United musí být šťastný po dvou vítězstvích v řadě.

„Jsou utkání, která jsem si velmi užil a také utkání, kde jsem velmi znuděný a naštvaný, protože nedokážeme rozložit obranu soupeře. Ale to je fotbal. Myslíte si, že se soustředím příliš na defenzivu? Útok mi dělá obavy stejně jako obrana. V tuto chvíli nám chybí kreativita, to je vidět, ale jsou to pořád stejní hráči, kteří ji dříve nepostrádali, takže to mohou prolomit.

Fanoušci Manchesteru United by měli být šťastní, že jsme v dalším kole FA Cupu a že jsme vyhráli poslední dva zápasy. Fanoušci musí vědět, že ne vždy se dá hrát úžasný fotbal. Tak to vždy bylo a bude. Je mi to líto, ale je to tak.“

Van Gaal byl také kritizován, že neopouští sedačku lavičky a nechodí instruovat hráče zpoza čáry a je tak jediným manažerem v Premier League, který tak ještě neučinil.

„Nejsem Sir Alex, jak víte. Každý je jiný a já nevěřím na řvaní od lajny. V pohárovém utkání také hodně příznivců Sheffieldu United křičelo, takže není jednoduché, aby vám bylo jasně rozumět. Věřím v komunikaci během týdne, při přípravách a věřím hráčům, kteří mají něco předvést. Udílet pokyny je kvůli hluku velmi složité. Hodně manažerů to dělá, ale pochybuji, že by měly nějaký efekt.“

zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!