22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Herrera: Proč je FA Cup speciální

Jsou někteří, kteří tvrdí, že FA Cup ztratil něco ze své prestiže, ale záložník Manchesteru United Ander Herrera vyřizuje všem fanouškům, že on je rozhodně příznivcem nejstarší fotbalové soutěže na světě.

Španěl si užil první působení v ní minulý rok, když se Reds dostali do šestého kola, v němž prohráli s Arsenalem, a nyní si vychutnává možnost, že si zahraje v sobotním utkání proti Sheffieldu United.

„Minulý rok jsme se nedostali tak daleko, ale zápasy jsem si hodně užíval. Je to skvělá soutěž a musím říct, že po organizační stránce to v Anglii funguje skvěle. Začínáme domácím utkáním a doufejme, že vítězně.“

V loňském roce vstřelil Herrera úžasnou branku proti Yeovil Town a poté ďáblové navštívili ještě Cambridge United a Preston North End.

„V této soutěži snad hraji dokonce raději venku, protože když hrajete s týmy z nižších lig, jako my minulý rok, atmosféra na jejich stadionech je neuvěřitelná. Vím, že máme štěstí, že hrajeme první zápas na Old Trafford, kde je vždy radost hrát, ale jestli porazíme Sheffield United, doufám, že další utkání bude venkovní, protože si opravdu užívám tyto výjezdy. Je to úžasná soutěž a bylo by hezké, kdybychom ji, doufejme, tento rok vyhráli.

Oproti Španělsku je to jiné, tam se hraje pohár na dvě utkání jako v Lize mistrů, tady víte, že můžete být venku ze soutěže jen díky jednomu zápasu – takže je to hodně emotivní. Vždy jsem tuto soutěž sledoval, i když jsem hrál ve Španělsku. Každý tým má šanci ji vyhrát a to je dobře.“

zdroj: manutd.com

    


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!