Rooney anglickým hráčem roku

15

Wayne Rooney byl jmenován nejlepším anglickým hráčem za rok 2015.

Wayne Rooney Brugge 2015

Rooney, kapitán jak na klubové, tak i té reprezentační scéně, se v devíti mezistátních zápasech trefil pětkrát a s padesáti góly na kontě tak překonal letitý rekord Bobbyho Charltona.

Třicetiletý útočník získal 37% všech hlasů a zanechal tak za sebou jména jako Joe Hart, Gary Cahill, Raheem Sterling a Hary Kane. Tuto cenu vyhrál Rooney podruhé v řadě, přičemž v celkovém počtu prvenství se dostal na číslo čtyři.

Velké šance na prvenství měl rovněž Rooneyho spoluhráč Jesse Lingard, a to v kategorii do jednadvaceti let, nicméně tomu vítězství vyfoukl, i přes znamenité výkony na Mistrovství Evropy v České republice v roce 2015, brankář Jack Butland ze Stoke City.

K ocenění se Rooney rovněž vyjádřil na svém Twitteru: „Byl to skvělý rok pro Anglii a to ocenění je pro mě velká čest. Děkuji fanouškům za přízeň a rovněž posílám gratulace Jacku Butlandovi za vítězství v U21. Měl skvělý rok!“

Zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSmallingova forma je povzbudená prestupovými špekuláciami
Ďalší článokGullit kritizuje Depaya
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!