01/08/2021
Akadémia

U21: United – Tottenham 3:1

Manchester United U21 zvládl sedmý ligový zápas sezony a v Leigh Sports Village porazil Tottenham U21 3:1.

V základní sestavě Manchesteru United U21 se objevili i dva navrátilci z hostování – záložník Ben Pearson a útočník Will Keane. Od začátku utkání se hrál velmi aktivní a útočný fotbal. První střelu utkání si připsal hostující Andros Townsend, nicméně byli to hráči United, kteří drželi častěji míč na svých kopačkách. Blízko vstřelení úvodní branky utkání byl po akci Willa Keane Matty Willock, ale jeho střelecký pokud zneškodnil brankář Spurs Thomas Glover.

V 13. minutě se domácí hráči dostali do vedení – Devonte Redmond odvedl velký kus práce a kapitán United James Weir dostal svůj tým po zásluze do vedení – 1:0. Po rušné čtvrthodince přišla poklidná část utkání, kterou narušil až ke konci prvního poločasu Townsend, jenž svoji střelou orazítkoval břevno branky Joela Castra Pereiry.

Úvod druhého poločasu opět příliš šancí nenabídl, až po hodině hry ohrozil hostující branku po rohovém kopu obránce Ro-Shaun Williams. V 65. minutě přišel krásný fotbalový moment a to když se Andreas Pereira střelecky prosadil přímo z rohového kopu – 2:0. Blízko třetí branky byl útočník Will Keane, ale jeho střela nebyla přesná a mezi tři tyče se nevešla.

Hned vzápětí udeřilo na druhé straně, konkrétně v 76. minutě, a to když centr Townsenda usměrnil hlavičkou za záda domácího brankáře Joe Pritchard – 2:1. Tottenham U21 po vstřelené brance vycítil šanci na vyrovnání a v závěru utkání domácí mužstvo zatlačil, ale konečnou podobu výsledku dal v nastaveném čase Andreas Pereira, který využil otevřené obrany Kohoutů, obešel brankáře Glovera a skóroval do prázdné branky – 3:1. Manchester United U21 tak nakonec porazil Tottenham U21 3:1.