Carrick dovršil 400 zápasů za United

4

Michael Carrick byl na trávníku jen na pár minut, ale i to znamená, že si záložník připsal ve vítězném zápase proti Swansea City čtyřstý start za United.

Angličan s číslem 16 na zádech přišel s Tottenhamu Hotspur v roce 2006 a pro klub toho udělal mnoho. S počtem startů je jen jedno utkání za Louem Macarim a až Skota předežene, dostane se mezi 25 hráčů s nejvyšším počtem startů za United.

Debut: 23. srpna 2006 v Charlton Atheltic (V) 3-0 Premier League

Nebyl v základní jedenáctce, střídal Ji-sung Parka v 77té minutě a společně s Darrenem Fletcherem, Louisem Sahou a Ole Gunnarem Solskjaerem, kteří všichni skórovali, si připsal první vítězství.

První start: 26. srpna 2006 v Watford (V) 2-1 Premier League

Na zápas, v němž by hrál od začátku, nemusel čekat dlouho, protože jen o tři dny později už ho Sir Alex Ferguson postavil do základní sestavy. United zaznamenali skvělý start do sezóny – vítězný gól zařídil Ryan Giggs.

První gól: 13. ledna 2007 v Aston Villa (D) 3-1 Premier League

Typicky rychlý start na Old Trafford zaskočil Aston Villu, když Carrick překonal Thomase Sorensena v třinácté minutě po přihrávce Ji-sung Parka. Carrick poslal také centr, na který si v 35. minutě naskočil Cristiano Ronaldo a samozřejmě skóroval.

50. zápas: 9. května 2007 v Chelsea (V) 0-0 Premier League

Před tímto utkáním museli Blues chtě nechtě vzdát „guard of honor“ pro už jisté šampióny. Carrick vystřídal Gabriela Heinzeho v 65. minutě.

100. zápas: 11. června 2008 v Wigan Athletic (V) 2-0 Premier League

Další památný zápas pro všechny zúčastněné, další titul Premier League, přičemž na listinu střelců se v tomto utkání zapsal Ronaldo a Giggs. Carrick hrál celých 90 minut a jako dirigent řídil ze záložní řady profesionální výkon, který vyřadil Chelsea ze hry o titul.

200. zápas: 20. prosince 2010 v Wigan Athletic (D) 2-0 Premier League

Znovu proti Wiganu, tentokrát se střelci Javierem Hernandezem a Patricem Evrou. Hernandez nahradil v 64. minutě právě Carricka a užíval si hru proti devíti mužům, jelikož Antolin Alcaraz a Hugo Rodallega byli posláni pryč ze hřiště.

250. zápas: 4. ledna 2012 v Newcastle (V) 0-3 Premier League

Špatná noc pro fanoušky Manchesteru United, když vlastní gól Phila Jonese dovršil mizérii proti Strakám. Demba Ba a Yohan Cabaye vstřelili každý po jedné brance – Carrick odehrál celé utkání.

300. zápas: 26. ledna 2013 v Fulham (D) 4-1 FA Cup

O rok později si anglický záložník užil pohodlnou výhru v FA Cupu, když Hernandez vsítil dvě branky a poté našel Carrick Paula Scholese, který svoji příležitost nepromarnil.

Gólů: 23

Ze všech jeho tref by se jako nejpovedenější dala vybrat ta z utkání proti AS Řím v Lize mistrů, v němž Reds rozstříleli svého soupeře 7-1 a ta nejdůležitější vítězná padla proti Wiganu a přinesla United 18. titul v roce 2009.

Trofeje:

Premier League (2006/07, 2007/08, 2008/09, 2010/11, 2012/13), Liga mistrů (2007/08), Mistrovství světa klubů (2008), Ligový pohár (2009/10), Community Shield (2007, 2008, 2010, 2011, 2013), Hráč roku Manchesteru United (2012/13).

Starty:

Premier League – 279, Liga mistrů – 72, FA Cup – 26, Ligový pohár – 13, Charity Shield – 6, Evropská liga – 3, Mistrovství světa klubů – 1